Další těžká nehoda na přejezdu. Po srážce Regionovy a nákladního auta u Liberce 21 zraněných

Nehoda nákladního auta a jednotky Regionova ve Stráži nad Nisou. Foto: Správa železnicNehoda nákladního auta a jednotky Regionova ve Stráži nad Nisou. Foto: Správa železnic

Nákladní auto převáželo ještě bagr, údaje o počtech zraněných se liší.

Provoz na trati z Frýdlantu do Liberce byl dnes od 13:46 do zhruba 20 hodin zastaven v úseku mezi Mníškem a Libercem. Důvodem je těžká nehoda nákladního auta a osobního vlaku na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou. Údaje o počtu raněných se lišily, podle ČTK ve vlaku cestovalo 65 lidí, z toho 21 utrpělo zranění. U devíti z nich je středně těžké. Devatenáct cestujících byly děti ze 4. třídy základní školy, které se vracely ze školního výletu.

Šlo o jednotku Regionova, která jela z Jindřichovic pod Smrkem. Ke srážce došlo na přejezdu ve Stráži nad Nisou v těsné blízkosti železniční zastávky. Vlak zde podle jízdního řádu zastavovat nemá.

U nehody musel zasahovat vrtulník letecké záchranné služby. Podle hasičů došlo ke střetu s nákladním autem, které převáželo bagr. Podle snímku z nehody není jisté, zda Regionovu půjde ještě opravit, nebo ji bude muset dopravce vyřadit.

Provoz byl přerušen mezi Libercem a Mníškem u Liberce, místo vlaků jezdily autobusy.

Nehoda nákladního auta a jednotky Regionova ve Stráži nad Nisou. Foto: HZS Libereckého krajeNehoda nákladního auta a jednotky Regionova ve Stráži nad Nisou. Foto: HZS Libereckého krajeNehoda nákladního auta a jednotky Regionova ve Stráži nad Nisou. Foto: Správa železnicRegionova po srážce s nákladním autem ve Stráži nad Nisou. Foto: České dráhyNehoda na přejezdu ve Stráži nad Nisou. Foto: Policie České republikyNehoda na přejezdu ve Stráži nad Nisou. Foto: Policie České republiky
Tagy 037 Liberec - Jindřichovice pod Smrkem 814 Regionova srážka vlaku s nákladním autem
190 komentářů