Další rána pro aerolinky. USA zastaví na měsíc lety z Evropy, výjimkou budou přílety z Velké Británie

Airbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště PrahaAirbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště Praha

Leteckou dopravu čeká od pátku další velké omezení. Prezident Spojených států amerických Donald Trump oznámil, že od půlnoci z pátku

Zpět na článek
61 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymus

Tohle nemůže letecký byznys přežít bez ztrát… buď rovnou krachy nebo propouštění…

Martin

To se ovšem brzy naplní cela Evropa letadly z USA

Tony

Tak podle některých tady to byl jen marketing, rýmička, chřipečka apod. 😀 No a zrovna nařízení zákaz EU respektive zemí Schengenu a povolit UK je celkem vtipné. Neřeší to vlastně nic navíc, protože to tam USA stejně má a díky jejich systému se hodně lidí nebude léčit zavčasu. V Anglii se to ještě rozjede.

PetrPetr

Jakékoliv omezení, aby lidi zůstali doma a necestovali, má smysl.

dada

stačilo by zavést spotřební daň 100Kč na litr paliva a všichni by seděli doma na zadku, jedli výhradně lokální potraviny (nejlépe vypěstovaní na zahradě) a do práce chodil ipěšky nebo jezdili na kole.

Anonymus

Žijeme v době, kdy lidé chtějí vše ihned, levně… souhlasím se zdražováním spotřebních daní na pohonné hmoty,zejména ze se do Čech dováží maso, brambory, jablka ze zahraničí je prostě něco šílenýho…

Honza D.

Likvidace leteckých společností v přímém přenosu. ☹️

jozka

No jo, no, vedlejsi skody jsou ponekud vetsi, ale likvidace Divadla na Jezerce za to stoji!

Anonymus

Trh se pročistí?

mata

Tak at´ aerolinky létají s mezipřistáním ve Velké Británii .Chápu že to nejde udělat ze dne na den ,ale bylo by to taky řešení .

Radim

Naberou lidi v EU a pak poleti pres UK do US? A tim se vyresi co?

Janina

Ono to opatření říká, že vstup do US mají zakázaný všechny osoby, které za posledních 14 dnů byly na území EU (s výjimkou UK). Mezipřistání v UK tak ani teoreticky nic neřeší.

AAA

Aerolinky teď čeká perné období, jak přepravit lidi co nejrychleji do USA nebo zpět.

Kdo to nestihne pojede jachtou. S Grétou.

Martin V.

Ano, toto je řešení. 🙂 Pokud nepoplují rekordně rychle (Modrá stuha byla nakonec tuším 3,5 dne), ale pěkně úsporně pomalu, tak během 14 dní plavby uplyne inkubační doba COVID-19. Pokud tedy u pobřeží USA budou na lodi všichni zdrávi, nic nebude bránit vplutí do přístavu.

Dáda

připluje na „autopilota“ loď duchů… všichni zakalí na COVIDa…

Anonymus

To musí zajistit vlády daných zemí. Vypráví nebo u aerolinie objednají speciální lety. Jako u těch v Číně na začátku koronaviru.

Lomo

Stejně tam lidi z EU doletí, sice oklikou ale stejně, tak jak to už bylo, je a bude.

babilon

Vzhledem k tomu, že nejde jen o zákaz letů, ale i o zákaz vstupu, tak jim to bude houby platné.

Dáda

Já bych se nasmál, kdyby se zjistilo, že ten koronavirus prskaj nejen lidi , ale třeba i ptáci….
Je to prostěš zase důvod panikařit.
Kolik lidí umírá jen kvůli náboženskejm šartvátkách, kolik jich umírá na následky kouření a chlastu…
Tu se bude řešit rýmička, na kterou umírá kolem necelých 2% nakažejench.
Šaškárna.
prostě choroby byly, jsou a budou. Lidi na ně prostě umíraj, umírali a umírat budou.
A je úplně jedno, jestli řidič otevře dveře dentrálně, nebo si zmáčknu čudlík. Pokud někdo v šalině kýchne jsou tam miliony kapiček i bez čudlíku.

Cestující LBC MHD

Troubo, není to rýmička, není to 2 % a je poměrně velká riziková skupina od 40 výš s komplikovaným průběhem a od 65 výš s nejistou prognózou.

Dáda

No to znamená, že silní jedinci přežijou. – Přirozený výběr jak vyšitej! Přesně podle Darwina.
Nevím, co se každej hned čílí.

Sitgestravel

Abyste se nedivil, az prirozeny vyber rozhodne, ze nepatrite vy nebo vasi blizci mezi silne jedince.

Dáda

Proč bych se měl divit? prostěš co se má stát se stane a je zbytečné se stresovat něčím, co neovlivním.

Radek Janata

Ovlivnit to právě můžete. Některé země už epidemii téměř zastavily.

Dáda

Mi je to jedno. Pokud mám umřít umřu. Pokud nemám, budu dál žít. Stejně jednoho krásného dne umře každej.

Chronosphere

A to,že kvůli vám zemře někdo jinej,kdo třeba není debil jako vy,to je vám taky jedno?

Dáda

Na zeměkli pořád v kadý vteřině nekdo umírá….Proč by měl umírat kvůli mě? Každej ať si umře jak chce kdy chce, mi je to jedno.

Anonymus

Dáda: buď jste egocentrista, nebo nemáte vlastní děti, rodiče, prarodiče… to byste mluvil jinak.

Jaaa

Přirozeně by tu někdo měl dostat palicí po papuli… :-/

PetrPetr

Problém je, že nemocní zahltí nemocnice a ty nejsou schopné vykonávat běžnou činnost. Takže vám sice koronavirus nic neudělá, ale dostanete třeba slepák a nemocnice už na vás nebude mít kapacitu.

Dáda

třeba se mi střeva nebudou ještě chvíli bouřit…. Nehledě k tomu, že to je na chirurgii ne na plicním….

Y.K.

Já souhlasím, že lidi zbytečně panikaří, když prokazatelně více umírají na automobilismus, kouření nebo chřipku. Na druhou stranu karanténní opatření logiku mají, protože úmrtnost 2 % je opravdu hodně, asi 10x více než na chřipku H5N1, takže při velké pandemii by se poměr umírajících mohl rychle převrátit ve „prospěch“ COVIDu a kvůli přehlcenému zdravotnictví a neschopnosti poskytnou patřičnou léčebnou podporu těm v kritickém stavu by čísla byla dost nepěkná. Navíc číslo pořád není dostatečně ověřené. Principem je epidemii brzdit, rozvolnit tak aby byla pokud možno pomalá, zdravotnictví to zvládalo, lidi se stíhali léčit než přijdou další, v takovém případě jsou… Číst vice »

frost

Jak tady pročítám vaše příspěvky, tak jinými slovy nikam nejezdíte, nic a nikoho nepotřebujete, na společnost, stát a svět se*ete. Naštěstí lidé jako vy po zásluze zhynou o samotě a zapomenuti jsou už za svého života. Žijte blaze!

Dáda

a to zas jo… na stát bohužel neseru (i když bych rád), páč jsem pravidelně (jako všichni), kasírován – daně. ( no a taky využívám některých jeho služeb, jako třeba škola pro děcka a neschopenky, když už náhodou su marod). V důchod nedoufám, protože věk se zvyšuje a penze snižuje, takže asi nebude reálný nějakýho důchodu se dožít… ALe jinak opravdu nikam necestuju, kromě toho kam jsem vyslán služebně. Jsem takový domácí pecivál. Dovču většinou trávím v Beskydech nebo Jeseníkách,. Nemusím jezdit ani do číny ani do Itálie – co bych tam dělal, ani neumím italsky…

Martin

Máte děti ? Máte rodiče ? Na nich vám nezáleží ? Nebo jste dosud nezaléčený sociopat a psychopat ?

Roce deep

Psychopatii ani sociopatii nelze léčit, doporučuji přednášky Dr. Koukolíka na téma temné třídy.

Roce deep

Temné triády, pardon za překlep.

Dáda

Rodiče nemám, již jsou po smrti a děti mám. Nicméně je zbytečné se děsit. Kdybi lidi nerajzovali zbytečně, necestovali, n ešířily by se choroby tak rychle a tak snadno. Nicméne tvrdím, že pokud pokud něco má přijít, tak to přijde. Pandeme, viry a podobně nejsou jednotlivcem ovlivnitelné. Pokud má někam švihnout blesk, tak tam prostě švihne. Můžete tam mít belskosvod a minimalizovat škody, nicméně úderu blesku nezabráníte. Já nikam nejezdím a na nikoho nekejchám. Víc mne nezajímá. POkud by lidi seděli doma na prdeli a nemuseli někam pořád jezdit, nenatáhli by sem koronavirus. Poděkujte těm, kteří musí nutně cestovat, lažovat… Číst vice »

Anonymus

Dáda: souhlasím s vana ohledně zbytečného cestování. Koronavirus je daní za to, že lidé chtějí vše ihned a levně (služby a zazitky) a cestují si všude možné, kam by normálně se nedostali dříve. Globalizace zasela a tady to má.

Dushan

Je to zcela logické opatření a mělo být nařízeno dávno. Nepochybně bude třeba vyhlásit nouzový stav, uzavřít hranice ČR a zakázat veškeré akce, kde se shromažďuje více lidí. Bohužel už sem nákazu zcela zbytečně natahaly desetitisíce lidí z italských lyžovaček:( A o to víc teď budou následující opatření bolestivá i pro ty zodpovědné.

David

A zastřelik každého kdo se pokusí překročit hranici nelegálně, že? Co si tak pročítám diskuze, mám pocit, že jsme se morálně moc daleko za těch 20 let neposunuli.

Adam H

Už je to 30 let 🙂 Ale jo, tato situace ukazuje hodnoty lidí, škatulkování a agresivitu. Už víme, že lyžaři jsou zbohatlíci, hranice se měla zavřít nejpozději v srpnu, ….

Nekdo

nejhorší je, že tyhle novínkové diskuse plné zapšklých chudáků a kryptokomoušů se přelévají i sem. nebaví mně číst jejích nápady na einsatzkomanda, která budou v noci prohledávat byty a zastřelí na místě všechny co vlastní lyže…

Dáda

A on tě někdo nutí násilím číst to co tě nebaví? Zvláštní….

Sitgestravel

Dalsi trouba. Asi to jeste nechapete, zkusim vysvetlit i hnupum. Situace se ma nasledovne. Jedna se o vysoce nakazlive onemocneni s cetnymi vaznymi komplikacemi a velkym mnozstvim mrtvych (vzhledem k poctu nakazenych i smrtnost 3,5 % dava velka vysledna cisla). Zdravotni system ale neni schopen najednou osetrit velke mnozstvi lidi ve vaznem stavu kvuli coronaviru plus lidi ve vaznem stavu, kteri jsou v systemu bezne. Cilem vsech tech opatreni neni tu nemoc zastavit, na to uz je pozde a to by asi muselo probihat tak, jak naznacujete, ale zpomalit sireni v case tak, aby system zvladnul tu nakazu a nezhroutil… Číst vice »

Dáda

Jsen bezohledný sobec. Nicméně nikam nejezdím, nelítám, nelyžuju. Nepanikařím, nevykupuju krámy po paletách, nehodlám nosti roušky, nehodlám se pořát vyvařovat v savu. Systému, byť nerrad, odvádím daně, tak nechť se nehroutím, peníze posílám. Jsem smířen s tím, že tu holt nebudu napořát. Odmítám se účastnit této vlny pseudošíloenné paniky. Už tu byla nemoc šílených krav, SARS a jiný „rýmičky“ ptačí chřipky a podobný radosti. Pořád mi chutná hovězí, nepohrdnu pěkným divočákem i zajícem. Prostě co se má stát to se stane, i kdyby se všichni na hlavu stavěli. Je úplně jedno kdy a jak rychle. Co se mne tejča radej… Číst vice »

Cestující LBC MHD

Tak s tímhle přístupem jděte aspoň pomáhat do Itálie. Všichni to oceníme a budete aspoň k něčemu platný.

Dáda

Neumím italsky, nemám důvod tak jezdit i bez rýmičky, proč bych tam měl jezdit teď? A elektrikář jim stejně v ničen nepomůže. Kdyby lidi nemuseli furt někam rajzovat ale to se musí jezdit na jednu dovolenou na jeden konec světa na druhou dovolenou na druhý konec světa.. a pak se holt šíří choroby. Já nikam nejezdím, dovči trávím taky v ČR, Beskydy jsou taky krásný.

jozka

Kdybyste byl o chloupek inteligentnejsi, doslo by vam ze nejde o to, zda natahnete rafy vy. To je vase volba a vase vec. Jde o to, abyste to nechytil a neroznesl po x dalsich lidech.

Pette

🤣🤣🤣🤣👍

Dáda

Navrhuju důkladně posypat sjezdovky, ubyde i klasickejch zlomenin….

Sitgestravel

Jasne, ted mi to doslo. Zavrely skoly nebo vas poslali na home office nebilo do karanteny, tak tu trolite.

Sitgestravel

*Zavreli

Dáda

byla stanovena „hlídka“ která přes oběd bude hlídat, aby v jídelně nebylo najednou víc ja 80 strávníků. až se kapacita naplní, bude dovnitř vpuštěn další až jinej odejde. Pro jednotlivý provozy se stanovuje půlhodinová přestávka, která navazuje na přestávku jinýho provozu.. tkaže objedvat se začne v 10:30 a obědy skončí o půl třetí….

Dáda

Ne, teď sedím v práci a bavím se četbou oběžníků o tom, že se bude všem při nástupu povinně měřit teplota. Navrhuji měřit ji před vstupem na pracoviště rektálně, páč je to nejpřesnější metoda měření.

Jaaa

Bohužel v tuto chvíli nezbývá, než se zavřít doma a počkat, až se to přežene…

Celý princip toho, co se děje, ve zkratce: https://bit.ly/39IuTSj

Dushan

Ochrana životů a zdraví občanů je naprostou prioritou a úlohou státu! Že někdo nebude moct vycestovat za lyžovačkou nabo koupáním je možná důležité pro daného jedince, z hlediska zájmu společnosti je to však zcela irelevantní.

Dáda

Nelyžuju, do číny nelítám, Italové i Číňani jsou mi ukradený a koupu se doma ve vaně. Mám tam vhodně teplou vodu a klid abycjh si , zanořen, mohl číst. Pozoruje vývoj v posledních desetiletích tak „zájem společnosti“ se pořád mění.

Dushan

No vida, ráno jsem psal, že je nezbytné vyhlásit Nouzový stav a zavřít hranice a už je to tady. Takže, Nouzový stav je aktuálně vyhlášen a kdo v době jeho platnosti poruší zákaz přecházet hranice mimo oficiální hraniční přechod sice nebude zastřelen, ale dopustí se trestného činu, se všemi důsledky z toho pro něj plynoucími. Stejné platí při porušení karanténích opatření.

Anonymus

Sranda je, že je pořád dost lidí, co média nesledují nebo nerozumí následkům… jak uviznou v zahranici…