Další projeté návěstidlo, v Kolíně nejezdily vlaky na Nymburk. Nedovolených jízd bylo v červenci o 50 % více

Elektrická jednotka 471 CityElefant v Kolíně. Foto: České dráhyElektrická jednotka 471 CityElefant v Kolíně. Foto: České dráhy

Za měsíc došlo už k patnácti případům nedovolených jízd, za celý rok je ale takových případů stále ještě nepatrně méně než ve stejném období loni.

Zhruba dvě hodiny dnes stál provoz vlaků na trati mezi Kolínem a Velkým Osekem. Důvodem byla chyba strojvedoucího Českých drah, který poškodil při posunu výhybku. Za červenec jde již o patnáctý případ projeté návěsti zakazující jízdu, což znamená nárůst v meziročním porovnání o 50 %.

K události došlo v 10:53 v Kolíně, kdy se posunový díl dostal přes návěst zakazující jízdu a rozřízl výhybku. Vjel současně do cesty lokomotivnímu vlaku 73203, ten ale řádně a včas zastavil před vjezdovým návěstidlem. Drážní inspekce i proto nevyrazila k události ji vyšetřovat. České dráhy musely odřeknout některé rychlíky z Kolína do Ústí nad Labem nebo je nahradit do Velkého Oseka autobusy, stejně tak se situace dotkla i Arrivy a rychlíků Kolín – Rumburk – Šluknov.

Dnešní událost jen podtrhuje statisticky velmi nepovedený měsíc. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala došlo za červenec k patnácti případům nedovolené jízdy. Loni v červenci to bylo deset případů. Červenec ale dopadl lépe než letošní červen, kdy došlo k 18 případům. V součtu je i letos případů za prvních sedm měsíců mírně příznivější: došlo k celkem 91 případům, loni za stejnou dobu k 97. Letošní čísla ale částečně ovlivnila koronavirová krize, kdy byl provoz výrazně menší.

Tagy České dráhy drážní inspekce projetí návěstidla
102 komentářů