Další návrat legendy: Nové cyklistické vlaky do Brd bude tahat Bardotka

Lokomotiva řady 749, zvaná Bardotka. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLokomotiva řady 749, zvaná Bardotka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Letošní turistickou sezonu na pražské příměstské železnici oživí další nasazení lokomotivy řady 749, které se přezdívá Barča, Bardotka nebo Zamračená.

Letošní turistickou sezonu na pražské příměstské železnici oživí další nasazení lokomotivy řady 749, které se přezdívá Barča, Bardotka nebo Zamračená. České dráhy jí po dohodě s Prahou a Středočeským krajem nasadí na nový víkendový cyklovlak do Brd. Dráhy, ROPID a IDSK to dnes oznámily na tiskové konferenci.

Vlak poprvé vyjede v sobotu 24. března. „Zvládne převézt několik desítek kol a doveze cestující do Jinců, Příbrami a Březnice, odkud je to už jen kousek na krásné cyklistické trasy do Brd,“ uvedl středočeský krajský radní pro dopravu František Petrtýl. Z Prahy do Březnice bude vlak jezdit o víkendech až do konce října. Odjezd z metropole je v 8:46, na zpáteční cestu se souprava s Bardotkou v čele vydá v 17:23.

Lokomotiva řady 749, zvaná Bardotka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Lokomotiva řady 749, zvaná Bardotka.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Po loňském nasazení jedné Bardotky na víkendové vlaky na Posázavském pacifiku (zde zůstává) jde o druhý návrat legendární lokomotivy z dílen ČKD do pravidelného provozu. Třetí provozní pražská Bardotka pak bude v sezoně opět k vidění na relaci Čerčany – Kácov. Jinak tyto stroje z pravidelné osobní dopravy už vymizely a na kolejích je lze spatřit je výjimečně, když zaskakují za porouchaná vozidla, například na rychlících Praha – Tanvald.

Druhou novinou nadcházející sezony je výletní rychlík z Prahy do Českého ráje, který bude jezdit o víkendech a svátcích z Prahy přes Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova. Z pražského hlavního nádraží bude vlak vyjíždět v 8:38 (příjezd do Turnova v 11:19), na zpáteční cestu se vydá v 16:41 (příjezd do Prahy v 19:13).

„Rád bych také upozornil na stále oblíbenější Cyklohráček. Letos vstoupí už do páté sezony,“ doplnil šéf ROPIDu Petr Tomčík. Zvláštní dětský vlak plný hraček jezdí v sezoně z Prahy přes Hostivici kolem hradu Okoř do Slaného.

Tagy 749 Bardotka Brdy České dráhy Cyklovlak
18 komentářů