egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Další linka do Ruska. Ural Airlines otevírají spojení do Permu

Airbus A319 společnosti Ural Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A319 společnosti Ural Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ural Airlines otevře už čtvrtou linku z Prahy. Od 18. září začne létat dvakrát týdně do ruského města Perm.

Nové spojení oznámila firma na svém facebokovém profilu, letenky jsou již v prodeji. Na čtyřhodinový let z Prahy se letadlo vydá ve středu a v sobotu v 7 hodin ráno, z Permu letí v 15:20 s příletem do Prahy v 16:40. Letový řád je nastaven tak, že Ural Airlines na linku využijí Airbus A320, který přiletí z Jekatěrinburku, provede zpáteční let do Permu a poté opět zamíří do Jekatěrinburku.

Новый рейс ✈️ С 18 сентября начинаем выполнять полеты из Перми в Прагу. Билеты от 9 972 рублей в одну сторону по тарифу…

Gepostet von Ural Airlines am Mittwoch, 31. Juli 2019

Do Permu naposledy létaly České aerolinie od roku 2013, linka nevydržela v provozu ani rok. Perm je přístavní město na řece Kama poblíž Uralu, žije v něm zhruba milion obyvatel.

„Jsme velice rádi, že se letecká společnost Ural Airlines rozhodla otevřít letecké spojení mezi Prahou a ruským Permem. V jejím případě půjde již o čtvrtou pravidelnou linku, létá také do Jekatěrinburgu, na letiště Žukovskij a do Krasnodaru. Očekáváme, že na nové lince bude během následujících dvanácti měsíců přepraveno více než 20 tisíc cestujících v obou směrech. Po zahájení letů z Permu bude Letiště Václava Havla Praha propojeno pravidelnými lety již s deseti destinacemi v Ruské Federaci,“ řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Ural Airlines v posledním roce výrazně navýšily svoji přítomnost v Praze. Loni v závěru roku otevřely novou linku na letiště Žukovskij u Moskvy, současně navýšily počty letů mezi Prahou a Jekatěrinburkem po odchodu ČSA z této trasy. Létají také z Prahy do Krasnodaru.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Václav

Pro cestovní ruch je to dobrá zpráva.
Jen těm cestujícím nepřeji to 1,5 a více hodinové čekání ve frontě po příletu na terminálu 1 v Praze.
V posledních 3 měsících jsem to několikrát zažil (přesně 10x) a popravdě bych si nikdy nemyslel že budu 2 hodiny po příletu ještě čekat ve frontě.
Časy se mění, letiště Praha se zhoršilo. Je to škoda, bývalo příjemné se vracet na dobré letiště.

Petr

Souhlasím s tím, že se doba změnila. Cestuje více lidí, létá více letadel. Terminál 1 je z konce 60. let, kdy byl provoz mnohem menší. A priority letiště teď (bohužel) směřují jinam (nová třídírna zavazadel, nová runway, rozšíření Terminálu 2…).

Apex

No, ale to úzké hrdlo neni ani tak terminál ze 60. let, (kde prakticky dnes cestující na příletu využívají jen výdejnu zavazadel a východ přes celnici), ale zejména oblast pasové kontroly, která velmi často bývá jak personálně málo obsazená, tak policie není ani schopna zajistit zprovoznění všech nainstalovaných automatických bran, což by nepochybně pomohlo. Otázkou je také rychlost prověřování osob, které nejsou občany EU, vstupujících do schengenského prostoru, resp. odezvy a rychlost výměny informací s příslušnými databázemi na úrovni EU.

Apex

Jakkoliv chápu, že tohle je nepříjemné, tak pokud jste čekal na pasovou kontrolu, tak si ale musíte stěžovat jinde, s tím provozovatel letiště nemůže nic dělat, za nedostatek pracovníků cizinecké policie a tim nedostatečné obsazení přepážek opravdu nemůže a neodpovídá.

Václav

Neměl jsem primárně v úmyslu si stěžovat zde a více to řešit, bylo to jen konstatování faktu že jsem pročekal za 3 uplynulé měsíce jeden celý den ve frontě pro příletu, to je velká škoda času, nemyslíte.
Provozovatel letiště má větší možnost oslovit cizineckou policii, než jedna jedotka statistik letiště Praha.
Provozovatel letiště by měl přece chtít mít spokojené zákazníky, asi se pletu.

Apex

No, obávám se, že Vaše představa o možnostech letiště přesvědčit policii, aby zajistila více pracovníků do směn, je poněkud zkreslená… A věřte tomu, že nejvíce tato situace vadí právě letišti, protože přesně tak, jak reagujete, reagují mnozí cestující, kteří z této situace viní letiště.

Václav

Neztrácejme čas, funguje to špatně a je třeba to zlepšit.

Jiří Kocurek

Tak do Permu, hmm. A pak že stroj času neexistuje 😀

Jakub

Ruzyně jede.

Gambleraalkac

To je dobra zprava. Ne teda, ze bych ocekaval hodne Cechu litajicich do Permu, ale rusti turiste spolu s cinskymi a izraelskymi patri mezi ty, co u nas nejvic utracej, takze mala, ale platna pomoc nasi ekonomice!

coolio

Jako bychom tu měli málo svejch arogantních vylitejch alkáčů co se neumí chovat.

Filip

…. do Pěrmi. Je ta Pěrm pokud si to správně pamatuji.

Prngr

a česky je to ten Perm

Zdeněk

S měkkým znakem na konci. Ten ale čeština nemá, a tak je to česky ten Perm. Důležitější však je, aby linka prosperovala.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast