Další dopravce končí s legendárními jumby. Asiana poslední 747 vyřadí v březnu

Boeing 747-400 společnosti Asiana Airlines. Foto: Afpwong / Wikimedia CommonsBoeing 747-400 společnosti Asiana Airlines. Foto: Afpwong / Wikimedia Commons

Dopravce zlevnil letenky na poslední lety o 30 %.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Predevcirem jsem se 747-8 letěl z Frankfurtu do Buenos Aires. Přijde mi to už maličko zastaralé, je to ale stále super. To se bohužel nedá říci o servisu Lufthansy. Ten byl strašný, což je škoda. Nevím, jak je mohou hodnotit 5*.

Apex

Jen drobnost, LH není 5*, ale 4*, alespoň podle posledního hodnocení Skytrax.

Air Traveller

myslim. ze to znechuceni je dano tim, ze nekdy v
2019 nebo 2020 dostali od skytraxu tech 5* za obrazek novyho businessu

nicmene skytrax hodnoceni se uz zdiskreditovalo celkem dost, a normalni clovek ho moc neresi…

Ivan_pha

Hlavně když se za hvězdičky platí.
taky neřeším…

dzejejc

Jsem moc rád, že jsem měl tu možnost s ním nedávno letět s Korean na lince Sydney – Soul. 777 na následném letu byla sice komfortem jiná liga, ale moc dalších příležitostí vyzkoušet Jumbo už nebude. Ikona ale zůstane ikonou, letectví by bez 747 nebylo takové, jaké je.

Adam BV

Modernější verze 747-8 jsou ale všechny v provozu, ne? Tak příležitosti by ještě měly být (Lufthansa, Korean Air, Air China)? Btw nákladní verze se vyrobilo více než 2x tolik, co osobní.

Mad_Majk

Jakože triplsedma byla komfortem jiná liga = horší jste měl doufám namysli.. Teda aspoň takto vidím tripl já – uřvaný, hlučný, udrncaný a nepohodlný éro..

libcha

Nezávisí to pohodlí především na konkrétním provedení interiéru, které se u jednoho typu může lišit aerolinku od aerolinky? A „udrncanost“ od toho, jak hrbolaté je zrovna povětří?

Air Traveller

udrncanost, hluk atd … jo, to jsou nesmysly.

ale jedna vec tam prusvih je – layout 3-4-3 je zlocin 🙂

Tom

Přesně, např u 747-8 u Lufthansy je řada (myslím, že 28.), ta první turistické třídy za Premium Economy, je úplně skvělá a nista na nohy je opravdu „mega“ hodně.

Mad_Majk

Samozřejmě, že závisí :), svým absurdním komentem jsem chtěl jen upozornit na absurditu toho komentáře od dzejejc ;), ale koukám, nepochopeno..