Další dálková autobusová linka mezi kraji končí. Po půl století zruší spoj Kolín – Liberec

Autobus SOR C 10,5 společnosti OAD Kolín na autobusovém nádraží v Liberci. Foto: ŠJů, Wikimedia Commons [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia CommonsAutobus SOR C 10,5 společnosti OAD Kolín na autobusovém nádraží v Liberci. Foto: ŠJů, Wikimedia Commons [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Společnost Okresní autobusová doprava Kolín ukončí se změnou jízdního řádu provoz linky Kolínem a Libercem. Středočeský i Liberecký kraj ji

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Magdus

Joooo, kde jsou ty časy dálkových linek spojených s mým mládím…;-)
Praha-HK-Šumperk-Ostrava
Jeseník-Písek
Pec pod Sněžkou-Ostrava
Jeseník-Hodonín
Šumperk-Praha

železničář v důchodu

Možná kdyby tu linku netrasovali v souběhu se železnicí, ale „vymetli“ jí ty obce, které na nejpřímější trase železničního spojení Kolína a Liberce nejsou, tak by nějakou frekvenci, která by různá tím vzniklá dílčí spojení „brala“, našli: krajským organizátorům dopravy, kteří (v tomto případě v obou zúčastněných krajích) mají zájem upřednostňovat železniční dopravu, se nedivím, že „silniční konkurenci“ nepodpořili.

Viktor Nárožný

Slza.Nostalgie.. Tato linka byla hodně legendární. Přežila všechny dálkové linky, které jely přes Mladou Boleslav a nebyla o Praze. Na druhou stranu , cestovat v osmdesátých letech z Boleslavi do Kolína vlakem bylo utrpení. Dnes je to úplně v pohodě.

Vlada

Take rusila arriva nekolik spoju na trase praha tabor jindrichuv hradec. Zhruba v zari to zaniklo. Zajimalo by me jak jezdi do prace a skol lidi,kteri nemeli.jinou moznost nez tenhle spoj a v jejich vesnici nic jineho poradne nejezdi??

AAA

A to byly komerční spoje? Objednávané asi o své vůli jen tak zrušit nemůžou, ne? Holt se ti co neměli jinou možnost budou muset obrátit na svůj krajský úřad, aby jim tam něco jiného pořádně jezdilo.

Ondřej

Tak kdyby s tím někdo v úseku Kolín – Mladá Boleslav jezdil, tak by se to rušit nemuselo, v úseku Boleslav – Liberec by si linka na sebe i vydělala. A jelikož je nedostatek řidičů, tak je to i pochopitelné, autobus, který denně stál přes 6 hodin v Liberci na sebe opravdu nevydělá.

Martin1

Tak hlavně tím moc lidí nejezdilo, i kvůli té absenci krajských tarifů. Dálkových cestujících bylo pomálu.

A.R.

Z toho, co píšeš, číší ze strany dopravce i objednatele neumětelství využít potenciál linky na maximum. Myslíš, že by linka mohla zůstat aspoň mezi Mladou Boleslaví a Libercem?

Ondřej