Další část D35 dospěla do stavebního řízení, ministerstvo dopravy řeší povolení pro úsek Úlibice – Hořice

D35 u Úlibic. Foto: ŘSDD35 u Úlibic. Foto: ŘSD

ŘSD počítá se zahájením stavby 16 km dlouhého úseku příští rok.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokročilo s přípravou dalšího úseku dálnice D35. Ministerstvo dopravy včera zahájilo stavební řízení na 76 hlavních stavebních objektů nového úseku Úlibice – Hořice.

Jde o předposlední úsek D35 ve směru od severozápadu, který se bude stavět. Naváže na něj ještě stavba Úlibice-obchvat s velkou křižovatkou se silnicí I/16. V minulosti se uvažovalo i o dálnici v úseku Turnov – Úlibice, zde nakonec ale nepovede v nové stopě užší silnice než dálnice. Zahájení stavebního řízení vyplývá z oznámení na úřední desce. ŘSD odeslalo žádost loni v listopadu. Stavba má již platné územní rozhodnutí. ŘSD má vykoupeno přes 70 % pozemků. Běží doplňkový geotechnický průzkum.

D35, úsek Úlibice - Hořice.

D35, úsek Úlibice – Hořice.

Celkem 16,3 kilometru dlouhý úsek se má začít stavět příští rok. Naváže na něj stavba Hořice – Sadová, která už má stavební povolení a probíhá soutěž na zhotovitele.

Dálnice nahradí stávající silnici I/35, která se po dokončení promění na silnici II. třídy. Od Úlibic je trasa vedena v souběhu se silnicí I/35 k obci Konecchlumí, kterou obchází po jejím západním okraji. Dále pokračuje mezi obcemi Konecchlumí a Kovač, východně míjí obec Třtěnice, prochází mezi obcemi Chomutice a  Sobčice do prostoru jižně od Ostroměře. Dále je trasa vedena severně od Nových Smrkovic, Domoslavic, obec Bílsko míjí po jejím jižním okraji. Město Hořice obchází po jeho jihozápadním okraji a na jižní straně se přibližuje ke stávající silnici I/35.

Mapa přípravy D35. Foto: ŘSD

Mapa přípravy D35. Foto: ŘSD

Na trase je naplánována jediná mimoúrovňová křižovatka Chomutice, kde se napojí silnice II/327. Odhadovaná cena za tento úsek je 4,180 miliardy korun. Kompletně je stavba popsána v informačním letáku.

Tagy D35 D35 Úlibice - Hořice Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
20 komentářů