Dálnici D5 uzavřela hromadná nehoda čtyř desítek aut, plný provoz se vrátí do půlnoci

Dálnice D5 a hromadná nehoda. Foto: Jiří VeselýDálnice D5 a hromadná nehoda. Foto: Jiří Veselý

Nehoda skončila zraněním šesti lidí.

(aktualizováno 20:22) Dálnice D5 bude po dnešní hromadné nehodě 36 aut směrem na Prahu plně zprovozněna kolem půlnoci. ČTK to dnes kolem 18:30 sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Jeden pruh by měl být podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové otevřen kolem 21:00. Opačný směr na Plzeň, který policisté, hasiči a záchranáři používali při odstraňování následků nehody, je podle informací z policejního twitteru od 19:00 plně průjezdný.

Hasiči a odtahová služba na místě nehody, kde v podvečer znovu hustě sněžilo, nadále odklízejí bouraná vozidla. Do 20:00 odklidili 29 vozů.

Na 33. kilometru dálnice u Žebráku na Berounsku se dnes dopoledne srazilo 20 osobních a 16 nákladních aut. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Homolové bylo na místě šest zraněných lidí, z toho dva středně těžce.

Dopravu na objízdných trasách podle Suchánkové musí místy řídit policie. V některých částech se vytvářely kolony a řidiči hledali i jiné trasy.

Příčiny nehody policie zjišťuje, v potaz bere i nepříznivé počasí. Škodu zatím není podle mluvčí policie Vlasty Suchánkové možné odhadnout.

ČTK