Dálnice D4 je ode dneška o pět kilometrů delší, míjí Dubenec

D4. Autor: MDČRD4. Autor: MDČR

Ředitelství silnic a dálnic dnes odpoledne po téměř tříletém budování otevřelo pět nových kilometrů na příbramské dálnici D4. Význam dnešního

Ředitelství silnic a dálnic dnes odpoledne po téměř tříletém budování otevřelo pět nových kilometrů na příbramské dálnici D4. Význam dnešního stříhání pásky spočívá v tom, že se hlavní tah z Prahy na Písek a Strakonice vyhne obci Dubenec, která působila na konci dálnice jako zátka. Tisíce vozidel v kolonách, které se tvořily zejména v pátek a v neděli, navíc trápily obyvatele obce.

„Jsem rád, že se ulehčí obcím kolem. Především obyvatelé Dubence si oddechnou,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok. Jeho úřad chce s výstavbou dálnice dále na jih pokračovat formou PPP projektu, tedy za pomoci soukromých peněz. Aktuálně probíhá výběrové řízení na poradce, které by mohlo být skončeno ještě letos. Poradce následně pomůže s výběrem koncesionáře, který dálnici zaplatí, postaví a bude se o ni starat. Stát mu za to bude platit.

Chybějící část D4 směrem k Písku je rozdělena na pět staveb, ke kterým stát připravuje projekty a vykupuje pozemky.

Otevřením úseku D4 se pomalu nachyluje sezona letošního stříhání pásek. Už v srpnu se motoristům otevřela část D11 u Hradce Králové, minulý týden se zase poprvé dotkla Českých Budějovic D3. Příští týden se má otevírat další úsek D3 u Veselí nad Lužnicí.

Data o stavbě D4 mezi Skalkou a křižovatkou II/118
délka: 4788 m
plocha vozovek: 102 500 m2
počet stavebních objektů: 64
Zhotovitel: Skanska a.s.
Cena stavby dle smlouvy: 417,5 mil Kč (bez DPH)

Tagy D4 Dubenec ŘSD skalka ťok
Žádné komentáře