Železnice Železniční průmysl

DAKO-CZ má první zakázku na díly do vozů rakouských drah

Stavba vagonů ve vídeňském závodě Siemensu. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Stavba vagonů ve vídeňském závodě Siemensu, ilustrační foto. Autor: Jan Šindelář

Společnost DAKO-CZ začne od listopadu dodávat díly na 163 osobních vozů, které si u Siemensu objednaly rakouské spolkové dráhy ÖBB. Jde o první zakázku firmy na dodávku pro ÖBB. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Celková hodnota zakázky je 2,3 milionu eur (cca 60 milionů korun) s možností jejího navýšení o další milion eur. Jde o zakázku Siemensu na dodávku nových vozidel, který firma oznámila loni v létě. Novou zakázku společnost oznámila v tiskové zprávě.

Jsme rádi, že se naše dlouholetá a úspěšná spolupráce se společností Siemens dále prohlubuje a získali jsme významnou zakázku na dodávku našich brzdových komponent pro osobní vozy označené ÖBB DANI, konkrétně třináct sedmivozových a osm devítivozových souprav s možností dalších opcí,“ řekla Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

Dodávky jsou naplánované až do roku 2021. Půjde o různé ovládací panely navržené přímo podle požadavků společnosti Siemens. Konkrétně půjde o tři provedení podle použití – panel pro řídicí vůz, panel pro normální vložený vůz a panel pro nízkopodlažní vložený vůz. Soupravy v projektu označované jako ÖBB DANI budou modernizovanou platformou, respektive novou generací souprav Viaggio od společnosti Siemens.

Konkrétně se budou panely dodávané společností DAKO-CZ skládat z následujících komponent: Základem bude samočinná brzda, jež sestává z rozváděče DAKO CV1nD, odbrzďovače OS1 a Integrovaného řídicího vzduchojemu. Dále budou dodávané panely obsahovat řízení brzdného účinku podle okamžitého obsazení vozidla, zajištění stálých plnicích a vyprazdňovacích dob brzdových válců, změnu režimu P-R, elektropneumatickou brzdu, ovládání magnetické kolejnicové brzdy, ovládání obvodu pneumatického vypružení, snímače tlaku a tlakové spínače pro řízení a diagnostiku, uzavírací kohout On-Off pro zapnutí a vypnutí brzdy, uzavírací kohouty jednotlivých obvodů. Jen na některých vozech bude součástí panelů dále ovládání střadačové brzdy a ovládání dalších pomocných obvodů jako jsou dveře, respektive WC.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaa

A kdyby soudruzi nebyli stádo tupců, tak mohla být Dakovka už skoro půlstoletí v celé Británii.