D10 a D11 čeká noční uzavírka kvůli bourání mostu a diagnostice

Demolice mostu přes Chlumeckou ulici. Foto: ŘSDDemolice mostu přes Chlumeckou ulici. Foto: ŘSD

Už dnes večer začíná další omezení na Pražském okruhu na Černém Mostě.

Řidiče a cestující na dálnicích D10 a D11 čeká víkendové omezení v podobě kompletní uzavírky na dvou úsecích. Velké omezení nastane i v blízkosti obou dálnic: v Praze na D0 na Černém Mostě, kde proběhne další část bourání mostu přes Chlumeckou.

Ve dvou případech jde o dopravní komplikace spojené s demolicí. V případě D11 se nic bourat nebude, půjde o diagnostický průzkum a zatěžkávací zkoušky mostu přes Labe. Lanový most u Poděbrad bude kompletně uzavřen od soboty 22:30 do neděle 6:30. Stejná akce se zopakuje o týden později. D11 bude uzavřena obousměrně mezi exity Kluky a Libice. Objížďka povede přes Poděbrady.

Objízdné trasy pro uzavírku na D11 u Poděbrad. Foto: ŘSD

Objízdné trasy pro uzavírku na D11 u Poděbrad. Foto: ŘSD

Na D10 musí řidiči počítat s omezením mezi exity Kosmonosy a Bakov nad Jizerou. Krajská správa údržby silnic Středočeského kraje zde zbourá most na na silnici III/2769 spojující Kosmonosy a Horní Stakory a začne stavět nový. Dálnice bude obousměrně uzavřená od soboty 19 hodin do neděle 9 hodin. Silničáři na tuto uzavírku vyznačili dlouhou objízdnou trasu zejména ve směru z Prahy na Turnov: přes Obrubce a Kněžmost. Ve směru z Turnova vede po „staré“ silnici II/610, řidiči ale musejí počítat s kyvadlovým provozem v Kosmonosích poblíž opraven Škoda Auto kvůli rekonstrukci povrchu.

Objízdné trasy pro uzavírku na D10 u Kosmonos. Foto: ŘSD

Objízdné trasy pro uzavírku na D10 u Kosmonos. Foto: ŘSD

Zúžení pruhů u Kosmonos až do června

U Kosmonos bude o víkendu ještě jedno dílčí omezení. Škoda Auto si staví přes dálnici D10 vlastní most pro nákladní dopravu mezi exity Mladá Boleslav a Kosmonosy. O víkendu začne budování dopravně inženýrského opatření pro budování pilíře ve středovém dělícím pásu dálnice. V obou směrech bude uzavřen levý jízdní pruh. Doprava na Prahu i Turnov bude v obou směrech vedena dvěma provizorními jízdními pruhy šířky 2,75 a 3,5 metrů. S tímto omezením musí řidiči počítat přibližně do druhé poloviny června 2022.

S omezením musejí počítat i řidiči na okraji Prahy. Pokračovat bude demolice jižní poloviny východní části mostu přes Chlumeckou ulici na dálnici D0. Práce tak zasáhnou i Chlumeckou ulici v Praze 20 a to v jejím jízdním pásu ve směru z centra na Horní Počernice. Samotná demolice bude zahájena v sobotu ráno, nicméně před tím je třeba pod most navézt a rozprostřít štěrkové lože, které bude chránit povrch vozovky. Z tohoto důvodu bude již od pátečních nočních hodin v ulici Chlumecké uzavřen jízdní pás ve směru z centra a v protilehlém jízdním pásu se bude jezdit v režimu 1+1. S tímto dopravním opatřením souvisí rovněž uzavírka nájezdové a výjezdové větev MÚK EXIT 59. S obnovením běžného provozu na silnici pod mostem se počítá do neděle 18 hodin.

Tagy D0 D10 D11
10 komentářů