CZ LOKO se podílí na proměně amerických lokomotiv pro Estonsko

Lokomotiva GE C30-M po modernizaci. Foto: OperailLokomotiva GE C30-M po modernizaci. Foto: Operail

Estonský nákladní železniční dopravce Operail představil ve svých dílnách ve městě Tapa první ze zmodernizovaných lokomotiv General Electric GE C30-M.

Estonský nákladní železniční dopravce Operail představil ve svých dílnách ve městě Tapa první ze zmodernizovaných lokomotiv General Electric GE C30-M. Na přeměně šestinápravových strojů se podílí i tuzemská společnost CZ LOKO.

Jde o kompletní modernizaci, kdy zůstal jen rám a podvozek, vše ostatní je nové. CZ LOKO dodalo k lokomotivě C30-M dodalo všechny pakety potřebné k opravě. Estonský státní dopravce to uvedl v tiskové zprávě

Americké lokomotivy se vyráběly v letech 1976-1986, vyrobilo se jich přes tisíc kusů. Do Estonska se dostaly v roce 2003. Stroje jsou určeny pro pro těžkou posunovací a traťovou službu na tratích a vlečkách o rozchodu 1520 mm. Maximální rychlost lokomotivy je 100 km/h. Hlavní rám je uložen na dvou třínápravových podvozcích, mezi kterými je umístěna palivová nádrž. Hnací agregát je na lokomotivě uložen v přední kapotě. Skládá se ze spalovacího motoru Caterpillar 3512C o výkonu 1,55 MW a trakčního a pomocného alternátoru Siemens. Na lokomotivu jsou dosazeny tři systémy vzduchotlakých brzd DAKO.

Operail zatím modernizuje i druhý a třetí stoj, postupně počítá s úpravou dalších čtyř strojů.

Tagy CZ Loko lokomotiva GE C30-M Operail
3 komentáře