egoe-plus
Dopravci Železnice Železniční průmysl

CZ LOKO poslalo první dvě lokomotivy EffiShunter 1000 do Slovinska

Lokomotivy EffiShunter 1000 míří do Slovinska. Pramen: CZ LOKO
Lokomotivy EffiShunter 1000 míří do Slovinska. Pramen: CZ LOKO

Společnost CZ LOKO naplňuje zakázku pro slovinského státního nákladního dopravce SŽ – Tovorni promet. Do Slovinska míří první dvě (ze čtyř objednaných) lokomotivy EffiShunter 1000. Stroje budou sloužit k posunu v přístavu Koper.

První dvě lokomotivy vyjely v úterý z Jihlavy, oznámila společnost CZ LOKO na twitteru. Cestu přes Rakousko zajišťuje dopravce WLB, který si za tím účelem pronajal lokomotivu od ČD Cargo.

Český exportér uspěl ve výběrovém řízení pro slovinského státního dopravce SŽ – Tovorni promet loni v únoru. EffiShunter 1000 obstál v konkurenci evropských a amerických výrobců a nejlépe splnil kritéria slovinské firmy na provoz v přímořském prostředí.

Lokomotivy EffiShunter 1000 pro Slovinsko. Pramen: CZ LOKO
Lokomotivy EffiShunter 1000 pro Slovinsko. Pramen: CZ LOKO
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radim

Co na to Nela Frýbová? Připomene se s tím, že SŽ není SŽ?

Mikroš Petr

Jsem rád, když se daří našemu průmyslu. Jen doufám, že ve světě s nimi nebudou patálie jak u nás. Bohužel s nimi je u nás v ČD Cargo většinou problém . Furt odstavené v depu na kanále.

Liboslav

Jezdim na tom, vím o čem je řeč…😪

Mikroš Petr

Nedovolený stav ve vlaku . 😂

Kubrt

Marně přemýšlím, kdy pri zavádění noveho vozidla u ČD/ČDC od provozních zaměstnanců znělo něco jiného, než že je to krám 😉 Co konkrétně mají za problémy?

Liboslav

U nás na nově zaváděném stroji sešit určený k poznámkám strojvůdců. Bylo toho tam dost. Jen si to tam přečíst a hlavně to poté zohlednit….

Martin z Moravy

A například?

Jiří Kocurek

Protože se musí učit něco nového. Jako když starý fort nadává, že odjakživa na celém světě tlačítkem TAPE přehrávalo. A ně nějaké PLA-Y! (že to tehdy Tesla Pardubice okopírovala i s chybou není chyba celého světa).

Liboslav

…..ale tohle je moc levné tvrzení…

Kubrt

Od rána čekám na nějaké „nelevné“ informace o potížích těchto strojů, když píšeš „vím o čem je řeč“ 🙂

Liboslav

Tak dobrá. U stroje primárně určeného na posun není vidět na nárazníky. To je ale zdá se pitomost, že?? Posunovači si odírají holeně při jízdě na stupačce. Strojvedoucí středního vzrůstu škrtá hlavou o strop v kabině. Ruce si nelze v zimě nikde omýt, v létě pouze pod strojem ze sudu… To co na trati zvládne stará „bangle‘ tak zde je problém… Spolehlivost se snad časem vychytá, ale ergonomické nedostatky nás budou trápit po celou dobu života stroje …

Kubrt

Díky za info o konstrukčních nedostatcích, ale to není vysvětlení „furt v depu na kanále“.

Liboslav

To jsou nejspíše chyby, které se časem vychytají. Nám původní “ Catry“ také neskutečně zlobily a nyní jsem rád, když dostanu směnu na nich a ne na Bizonech…

Mikroš Petr

Například1) neustále hlášení nedovolený stav ve vlaku. Trakce padá. 2) neustále hlášení red lamp , yelow lamp ( trakce opět padá . 3) problem s dvojclenem řízení. ( Když poklesne tlak na slave okamžitě padá výkon a lok spadne z výkonu a hned hlásí nedovolený stav ve vlaku.) 4) problémy s vysílačkami …..

Jiří Kocurek

„Posunovači si odírají holeně při jízdě na stupačce.“

Ikdyž vystoupí až na tu druhou stupačku a nepojednou tak na té první?

Liboslav

Na té první když stojí tak ta druhá není uskočená a pěkně se praští,

Bram

U stroje s věžovou kabinou na nárazníky vidět nepůjde (od toho jsou přeci kamery) a hlavně: Není to ani potřeba. Schopný strojvedoucí najede i se čmelákem dlouhým představkem na jiné vozidlo bez problémů a bez nějakého většího žďuchnutí.

Liboslav

Vy asi nejste strojvedoucí, že??

Dáda

Mi teda vadí hlavně vejška budky (stanoviště, kabiony – pro rejpaly)… při mých rozměrech. kdyby byla spodní plocha stropu o 15cm vejš bylo by to podstatně lepší.

Jakub

Tak snad ty Shuntery nedostojí svému jménu.

Jiří Kocurek

To je právě problém s převzatými slovy, především nadávkami. Většina lidí přesně ví, co to znamená a pak se strašně diví, že to všude ve světě znamená úplně něco jiného. Tits … jsou sýkorky.

Spálená tlumivka

Máte naprostou pravdu, ale dál už do tohohle tématu nezabrušujte. To byste se brzy dostal k otázce, jestli pan redaktor ví, co znamená pussy.

O.K.

No ale nejen 🙂 Ono to ty cecky všude jinde znamená taky. Taky na to téma koluje celá řada vtipů.

ythomas_ct

Pěkné, pěkné! A dnes odpoledne zahlédnuta další pestrobarevná pětice jezevčíků na odjezdu z České Třebové…