Letecké společnosti Letectví

Cyprus Airways budou létat z Prahy do Larnaky celoročně

Letadlo A319 vzkříšených Cyprus Airways poprvé v Praze. Autor: Letiště Praha
Letadlo A319 vzkříšených Cyprus Airways poprvé v Praze. Autor: Letiště Praha

V červnu otevřená linka společnosti Cyprus Airways mezi Prahou a Larnakou bude celoroční. Kyperský dopravce dnes oznámil, že namísto původních plánů nebude létat z Prahy jen do konce letního letového řádu, ale i přes zimu.

„Jsme nesmírně rádi, že budeme rozšiřovat nabídku našich spojů mezi Prahou a Larnakou i na zimní sezónu. Jde o důkaz úspěšnosti linky, která si získala oblibu jak na kyperském, tak na českém trhu,“ uvedla Natalia Popova, obchodní ředitelka společnosti Cyprus Airways.

Firma zůstane u dvou letů týdně – v pondělí a v pátek, změní se ale časy odletů: v 7 hodin ráno z Larnaky, v 10:35 z Prahy. Dosud létají o čtyři hodiny později.

„Prodloužení provozu linky mezi Prahou a Larnakou na zimní sezónu potvrzuje, že se jedná o destinaci se zajímavým potenciálem a cestující mají o lety mezi oběma zeměmi zájem. Je potěšující, že se tak letecká společnost rozhodla již po dvou měsících od zahájení pravidelných letů z pražského letiště. Očekáváme, že po prodloužení provozu využije toto spojení přibližně 17 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ sdělil Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

ČSA to před krizí lítaly každou noc a k tomu dvakrát týdně denní spoj. Lítalo to plný, zpátečka nekompromisně okolo 10 litrů, použití FF majlí bez šance. Důvod, proč se na to vybodli, jsem nikdy nepochopil, možná na to neměli ekonomická letadla (z podobného důvodu vyklidili New York).

Kypr každopádně zajímavý je (a právě v tu mimosezonu, kdy u nás je to úplně na prd – listopad, březen), takže velmi dobrá zpráva.