Cestovní ruch Letectví

Vzkříšené Cyprus Airways budou od června létat do Prahy

Letadlo Cyprus Airways. Autor: Cyprus Mail
Letadlo Cyprus Airways. Autor: Cyprus Mail

Letadlo obnovené letecká společnost Cyprus Airways bude k vidění i v Praze. Společnost oznámila, že počínaje 1. červnem zahájí provoz nové linky mezi Prahou a Larnakou na jihovýchodním pobřeží Kypru. Linka bude zajišťována jednou týdně, vždy v pátek, letadlem A319 pro 144 cestujících. Cena jednosměrné letenky začíná na 76 eurech. Spolu s Prahou oznámila společnost na příští rok i nové linky do Atén, Mnichova, Stuttgartu, Curychu a Verony. Letenky už jsou v prodeji (kromě Verony, ta se začne prodávat příští týden).

„Po šesti měsících úspěšného provozu jsme velmi rádi, že můžeme představit nové destinace. Cítíme zájem ze strany místních obyvatel (Kypru), zároveň počítáme s turisty přijíždějícími na Kypr,“ uvedla obchodní ředitelka aerolinek Natalia Popova. Podle odhadů pražského letiště linku využije na 4600 cestujících ročně.

Historie značky Cyprus Airways sahá do 40. let, původní firma ale kvůli velkým ztrátám zkrachovala v roce 2015. Od kyperského ministerstva financí pak právo na užívání značky získala nově založená společnost Charlie Airlines, za kterou stojí kyperští a ruští investoři.

Letový řád linky linky do Prahy:

Larnaka – Praha* Praha – Larnaka*
Pátek 11:00 – 13:35 14:35 – 18:50

* Uvedené časy jsou místní