Cyklistická federace hodnotila dopravce podle služeb. V Česku jsou nejlepší ČD, předstihly Leo Express a RegioJet

Přeprava jízdních kol s Českými drahami. Foto: ČDPřeprava jízdních kol s Českými drahami. Foto: ČD

Evropská cyklistická federace posuzovala nabídku železnic v šesti základních oblastech.

Evropská cyklistická federace zařadila České dráhy mezi deset nejlepších dopravců v Evropě ve vstřícnosti k lidem jezdícím na kole.

Vyplývá to z průzkumu, který organizace publikovala na svých stránkách. České dráhy v něm skončily v oblasti servisu cyklistům na dálkových linkách na 9. místě. Studie hodnotila celkem 69 dopravců. Z maximálních 100 % získaly ČD 58 %. Leo Express se dělí s francouzskými státními drahami o 18. místo se 48 %, RegioJet se 34 % na 33. místě.

Celkovým vítězem žebříčku se staly vlaky z Amsterdamu do Berlína provozované jako sdružení nizozemských železnic NS a německé dráhy DB, získalo 82 %. Následují za ním švýcarské dráhy SBB a belgické SNCB. Za ČD zůstaly například i rakouské dráhy nebo Trenitalia. Žebříček nijak neřeší, zda jde o komerční spoje nebo závazkovou dopravu.

Evropská cyklistická federace posuzovala nabídku železnic v šesti základních oblastech, které zahrnovaly např. prostor pro jízdní kola ve vlacích, cenu, snadnost platby za přepravu a objednání rezervace nebo dostupnost informací. České dráhy uspěly nejvíce v oblasti nabízeného prostoru pro jízdní kola v dálkových vlacích.

České dráhy přepravují kola téměř ve všech svých spojích. „Ve více než 6 500 spojích je větší kapacita pro přepravu jízdních kol jako spoluzavazadla a ve více než 600 vlacích je možné přepravovat jízdní kolo v úschově během přepravy. Jízdní kola je možné přepravovat také do zahraničí k atraktivním evropským dálkovým cyklostezkám,“ dodal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Tagy České dráhy Evropská cyklistická federace přeprava jízdních kol seznam
127 komentářů