Šest nových linek z Prahy. Vrací se lety do Tallinu, posílí spojení na Mallorku

Letadla společnosti Eurowings na pražském letišti. Foto: Zdopravy.cz / Vojtěch OčadlýLetadla společnosti Eurowings na pražském letišti. Foto: Zdopravy.cz / Vojtěch Očadlý

Největší expanzi plánují v Praze Eurowings.

43 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mlokXCM

Pokud se nepletu, byl tady původně článek o čtyřech nových linkách. Později byl článek aktualizován. Možná by bylo dobré v takovém případě u nadpisu uvádět „aktualizováno“.

Webster

Linka do Tallinnu je super, město i celé Estonsko je zajímavá turistická destinace, rád tam pojedu znovu. Co už není super je cena letenek od Eurowings. Na většinu termínů to tam vychází na 13 500 Kč za zpáteční letenku bez kufru a v nejlevnějším tarifu.. To je dost mimo.

DrFj

Eurowings vzdy zacinaji s nesmyslnou cenou, ktera se postupne snizuje.

Sova

Jen aby pak neprohlásili, že pro nízký zájem létat nebudou 🙂 Při cenách, jaké nastavili, se turistovi, který vyloženě nepospíchá, stále vyplatí letět do Rigy nebo Helsinek a do Estonska se přesunout místní dopravou. Vyjde to levněji.

David

Ryanair z Prahy novinky na příští rok ještě neodhalil?

Matěj

Tak není to Vietnam ani USA, ale já osobně jsem rád za každou novou linku z Prahy. Aspoň něco. 🙂

Vladimír

Každá linka dobrá, ale Bangok pořád nic.

Conti777

Jediná škoda, že jsou Eurowings cenově na násobcích toho, co člověk zaplatí u letů s přestupem u „tradičních“ aerolinek.

Twix

Kam třeba? Kodaň nebo Německo? A kdo jsou ty „tradiční“ aerolinky co tam létají levněji s přestupem?

Conti777

Nemluvím o Německu nebo Kodani, kam letět s přestupem nemá příliš smysl, tam tak předražení nejsou,to uznávám, i když v případě té Kodaně je konkurence prostě levnější. Mám na mysli třeba Athény, kde u EW se pod 8 tisíc za zpáteční let s kufrem dostat nedá, AirSerbia vychází kolem 5, levnější je i let s KLM nebo LOT a i s Aegean. I v případě Říma, Milána, Larnaky, vždy mi let s konkurencí vyšel tak na polovinu a méně.

Twix

Díky za odpověď, ale v případě některých destinací nemluvíme ani o letu s přestupem ani o „tradičních“ dopravcích, ne?

Conti777

To je pravda, lepší by asi bylo říct, že u některých destinací je prostě možné sehnat lety i levněji v případě letu s přestupem, u jiných linek by tam ta úspora nebyla, ale pokud tam létá konkurence přímo, tak je z mé zkušenosti často o dost levnější.

Katka

Lety s přestupem jsou levnější standardně, není to nic neobvyklého.

Yetty

Tak třeba ten Řím – na jaro ho EW má v rozmezí 3-5 tisíc, Což ne cena na úrovni nejlevnějších letenek KLM.

Yetty

no… rozhodně ne.

Conti777

Přít se nebudu. A těším se, až někdy u EW narazím na nějaké letenky za rozumnou cenu.

ydš

Teď jsem scháněl Praha Košice odjezd: ráno v 6 00 hod. 1128 Kč i s IN kartou. Ještě jsem ani nezadal místenku. (70 kč?). Doba cesty 7.41 hod. Se dvěma přestupy 1054 kč a 8 hoděk a 38 minut. Takže kdo má rozumné ceny? Bych bral jakoukoliv společnost která by tam lítala. Já vím, že to sem až tak nepatří, ale vemte na zřetel vzdálenost a také čas, kdy se dopravíte do nějakého města v Německu. Například. No jo, jsem asi jedinej, kdo by využil ranní linku do Košic. Pamatuji si ještě, když jsem kdysi studoval na Letecké fakultě Technické… Číst vice »

Conti777

Dostat se někam dále vlakem bývá velmi drahé, to je pravda, do těch Košic má Ryanair ranní let pouze v neděli, ceny v některých datumech začínají už na 500 v základním tarifu, 1000 při letu s příručním.

Gunduľ neubiješ

Tallinn estonska má dvě „n“ a dvě „l“. Sověti to schválně psali jenom s jedním. Estonci jsou na to proto dodnes citliví…..

Yetty

Podle pravidel českého pravopisu jsou správně obě dve varianty – jak Tallinn tak Tallin.

Matěj

u nás se vždy zpívá “Když se ten tálinský rybník nahrání”, tak ve zpěvnících máme po jednom písmenku, tak nevím, kde je chyba

Twix

Máte v tom zpěvníku chybu i v čárce, jméno obce Tálin by neznělo moc domácky 🙂

nekdo

možná v tom, že ten rybník není u hlavního města Estonska… https://mapy.cz/zakladni?source=base&id=2026580&ds=1&x=14.2163938&y=49.2482549&z=15

Miroslav

Ta písnička je česká lidovka, v tu dobu, kdy vznikla, nejspíš o nějakém Tallinnu v Estonsku ani nevěděli. Písnička je o jihočeském rybníku u obce Tálín, dá se to i vygooglit

VTT

Tak v době, kdy ta písnička vznikala, se Tallinnu možná oficiálně říkalo Reval.

Zdeněk

Hlavně že vy jste tady nedávno psal o wishlistu:-(

Gunduľ neubiješ

Tallinn tam já mám dlouhodobě…. 😉

Yetty

Ty leťáky á-la noty na buben (pondělí ,pátek apod.) to je strašný oportunismus. Nedá se to použít ani když člověk letí na víkend.

No, ale tak snad si to svoje cestující najde .)

Lkprak

Takhle létá z Prahy hromada linek.

nekdo

ono to tak u regionálních letišť bývá…

Yetty

Však taky nikde netvrdím, že je to jediná linka.

Jenda

Aspoň důvod udělat si ten víkend prodloužený 🙂

Dom

Brno chce taky takové linky 😭

jz.

Super, ten TLL hodně chyběl, i když jsem osobně sázel na Air Baltic a ne na EW.

Jinak FR by měl ještě létat PRG-DBV, nejsem si jistý, zda tu ta zpráva proběhla….

Jan Sůra

DBV stále v systému není.

David

Kde jste na to přišel že bude Ryanair létat z Prahy do Dubrovniku?

Milan V

Ještě bych byl opatrný.. Eurowings často něco směr východ oznámí, a pak to potichu vyšumí. Praha – Tbilisi oznamovali už dvakrát, a teď v nabídce jen s přestupem přes Dusseldorf

Conti777

Souhlas, stejně tak měli na začátku v plánu i Záhřeb, ale z toho taky sešlo. Navíc ta frekvence čtyř letů se mi u Tallinnu zdá opravdu příliš.

Milan V

Do Záhřebu jsem měl koupenou s EW letenku…dostal jsem voucher. Teď jsem ho chtěl uplatnit…do Tbilisi 🙂

lii

EW zruší let a nevrátí peníze? Jenom voucher? To je dobré vědět a radši u nich nic nekupovat…

Milan V

Ano, bylo to v r. 2021, jak tu na zimu otevírali bázi. Aktuálně nevím, a vůbec doufám, že ten voucher půjde na něco uplatnit. Platnost měla být 3 roky. Já mám s Eurowings problém, že zas tak moc zajímavých destinací nenabízí, z míst kde jsem nebyl snad jen Malaga. A všude kam lítají se dá v podstatě dostat levněji s někým jiným. A k tomu ta nespolehlivost s otevíráním nových linek a dodržováním letového řádu.

Dominic

Podle rezervačního systému v létě nezrušili jen Tbilisi, ale i Agadir, Funchal, omezili Kodaň na 1x denně a vypadá to, že nepokračuje Korfu, Larnaca, Oslo a Rhodos

Dino

Takze vic rusi, nez zavadi a oznamuje se expanze?