Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

ČSA v půlce června obnoví lety do Košic, Smartwings se chystají na řecké ostrovy

Boeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: Smartwings
Boeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: Smartwings

Skupina Smartwings dnes oznámila obnovení dalších letů z Prahy. Dceřiné České aerolinie plánují od 15. června obnovit lety do Košic (3x týdně), od 16. června do Budapešti (3x týdně) a od 17. června na Island (letiště Keflavík, 2x týdně).

Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat denně. Již minulý týden ČSA obnovily letecká spojení z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti.

Stranou nezůstanou ani samotné Smartwings, jejichž doménou je hlavně Středomoří. Od 10. června nabídnou spojení s chorvatským Splitem. Lety budou provozovány až 3x týdně. Od července pak Smartwings plánují obnovit lety do 12 řeckých destinací: Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada (Preveza), Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, Soluň a Kavala.

Ještě v červenci by podle mluvčí Vladimíry Dufkové mohlo dojít k obnovení letů také na Mallorku, Kanárské ostrovy, Kypr (Larnaca), Madeiru (Funchal) a do Bulharska (Burgas a Varna). Lety do destinací ve Středomoří plánují Smartwings provozovat také z regionálních letišť. Vše ale záleží na uvolňování hraničního režimu jednotlivých států.

V letadlech Smartwings bude třeba dodržovat několik opatření. Pasažéři budou muset mít po celou dobu letu roušku, při nastupování a vystupování budou muset dodržovat dvoumetrové rozestupy, platby během letu budou výhradně bezkontaktní.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

„Při nastupování a vystupování budou muset dodržovat dvoumetrové rozestupy.“
😀 😀 Tak tohle fakt pobavilo. Záměr dobrý, ale na koupáckých letech si lidi většinou pomalu skáčou na záda. Takhle se probojují do nástupního mostu, kde pak nalepení jeden na druhého demonstrativně znechuceně odfrkávají na všechny strany, protože kdyby to řídili oni, ukočírovali by to rozhodně líp a už by se dávno letělo.

Zdeněk

Dokud bude nutné mít po celou dobu letu na obličeji ten odporný dusivý náhubek atd., do letadla nesednu.

www.milosvillage.com

Letěl jsem min. týden s Lufthansou a jakkoliv jsem proti rouškám a jejich používáním kdekoliv, zrovna v tom letadle je to problém nejmenší, vzduchotechnika je tam obvykle tolik silná, že se i s rouškou dá dýchat dobře. Ale rozestupy jsou hovadina, při vystupování si lidi lezou po hlavách a při odbavování je tendence stihnout to za co nejkratší čas.

Y.K.

Odvoláte ve chvíli, kdy váš soused začne na celé kolo chrchlat. Pak budete rád, že jsou roušky povinné a cabin crew nemusí řešit lokalizované neshody tohoto typu.

Jan

O znovuotevření třeba linky ČSA do Helsinek ani slovo. Přitom zvesela prodávají letenky na Červenec stejně jako v minulých týdnech činili i u letenek na Květen a Červen. Kdyby radši vše rovnou zrušili a prodávali letenky jen na spoje, které plánují opravdu odlétat. Takto to udělaly seriózní společnosti jako třeba Finnair!

Nekdo

Tak alespon bude hned videt, kdo to dela seriozne a kdo jenom vypousti mlhu…

Mat

Santorini? To asi bude bohužel charter jako minulé roky, že?

Jiří 24

Ale i chartery se dají koupit bez zájezdu! Nevím jak zrovna Santorini ale minimálně Kapverdské ostrovy se ještě v prosinci daly zakoupit na stránkách Exim tours a to v záložce Letenky/Charterové letenky 😉

Mat

Bohužel Santorini ne. Tuším, že se to dokonce létá nějak podivně v trojúhelníku s Parosem. Nechápu, že SW group Santorini nenabídne normálně…

Janina

Na Santorini je prťvé letistě a problém je nedostatek slotů. SW dokonce snad loni musel i odřeknout i už nasmlouvané lety pro CK, které už to dávno prodávali. Aspoň jsem v tomhle duchu loni zachytila pár naštvaných českýh turistů, kteří se o stornu zájezdu dozvěděli až snad týden nebo dva před odletem.

Mat

Když si sloty zajistí i Wizz nebo Lauda, tak by to snad mohli zvládnout i SW. No očividně nikoliv…

Tomas

vy si to predstavujete jako hurvinek valku. kez by vse bylo tak jednoduche, jak tomvypada z tepla obyvaku 🙂

Nekdo

Oni to snad ty letiste delaji schvalne, ze je zrovna tam, kam chteji QS letat nedostatek slotu…