Letecké společnosti Letectví

ČSA budou létat na Island celoročně, v zimě přes Kodaň

První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák
První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák

České aerolinie budou s nástupem zimního letového řádu létat z Prahy do islandského Keflavíku poprvé celoročně. Dopravce ale od zimy nebude létat na Island přímo, ale s mezipřistáním v Kodani.

O rozšíření provozu o nový úsek Kodaň – Keflavík informoval první server Routes Online, potvrdila ho mluvčí skupiny SmartWings Vlaďka Dufková. Dosud linka na Island létá jen v létě třikrát týdně, nově každý den. Nový letový řád ale znamená změnu letů mezi Prahou a Kodaní, kdy firma bude létat do Kodaně nově pouze jen večer z Prahy a ráno z Kodaně.

Úpravou letového řádu během zimy získá Praha celoroční spojení s Islandem a ČSA tímto krokem vychází vstříc velké poptávce po této trase. Čeští cestující tak budou mít možnost navštívit přírodní krásy Islandu i v zimním období. Cestující z Islandu mohou po jednoduchém přestupu v Praze pokračovat navazujícími linkami ČSA a Smartwings, “ říká Ján Tóth, obchodní ředitel Českých aerolinií.

Let do Keflavíku bude z Prahy odlétat během zimního letového řádu v 18:05 s příletem na letiště v Kodani v 19:25 místního času. Po 45 minutách bude pokračovat do Keflavíku s příletem ve 22:35 místního času. Z Islandu je odlet naplánovaný na 4:25 s příletem do Kodaně v 8:30 místního času. Z Kodaně letadlo odlétá v 9:15 a v Praze přistane v 10:40. Letenky na nové spojení jsou již v prodeji, ceny zpátečních letenek začínají na 5 125 Kč. Podle rezervačního systému nasadí dopravce na trasu Boeing 737-800. Novinkou v zimním letovém řádu ČSA je i navýšení počtu letů do Moskvy ze dvou na tří denně a celoroční provoz linky do Oděsy.

28
Diskuze

avatar
6 Komentáře
22 Reakce na komentáře
11 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
11 Autoři komentářů
BartJen takOndřejPetrJen tak Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondřej
Host
Ondřej

ČSA už opravdu neví. Smutné. Lítají ještě na nějaké větší a hlavně atraktivní letiště?

Jen tak
Host
Jen tak

pariz, amsterdam, rom, benatky, barcelona, madrid … nestaci?

Petr
Host
Petr

Ceny letenek začínají na 5125 Kč 😂😂😂 Tak já mám dost. Za let s mezipřistáním a v takové ultra atraktivní časy. Na to se bude stát fronta.

Jen tak
Host
Jen tak

No a proc by tam ty ceny nezacinaly? nebo kolik asi tak myslite, ze stoji letenka PRG – KEF s konkurencí?

13-20.11 nejlevnější
13-20.12 nejlevnější
13-20.1 3. nejlevnější (nejlevnější je easyjet asi o 300 kč, nemluve o tom, ze s easyjetem ta cesta trvá 15 hodin)

takže… hezký výkřik, ale jen ukazuje, že jste naprosto mimo, a jen vykřikujete.

Petr
Host
Petr

Nojo, ono to až tolik do očí nebije na linkách, kde nízkonákladovka ČSA nemá vyloženě přímou konkurenci. Nicméně, z Vídně létá na Island WizzAir. Servis mají tyhle aerolinky stejný, tedy absolutně žádný. ČSA k tomu letí v nejde*ilnější možný čas a staví cestou. ČSA 5 tisíc, WizzAir kolem 1500. Čili šetřílek spíš poletí z té Vídně (případně si nakombinuje z Prahy cestu s nízkonákladovkami), a jako nešetřílek bych si spíš ještě trochu připlatil za Lufthansu.

Jen tak
Host
Jen tak

Celá vaše teorie má ale jeden problém – ta linka vede na Island z Prahy, nikoli z vídně. Takže jiné prostředí, jiná situace na trhu. Proč by létala zadarmo, když nemusí?

Asi vám to nedošlo, ale ČSA nejsou dobročinný ústav 🙂 Věřte tomu, že pokud by ČSA lítala ten island z Vídně, tak má cenu, která by odpovídala tržní situaci ve Vídni.

PS: za lufthansu z Prahy byste si docela připlatil „víc“, než jen trošku – vesměs má tu cenovku dvojnásobnou, a na některé termíny i podstatně vyšší.

Petr
Host
Petr

Proč hned ta pasivní agresivita. Já jsem nikdy neřekl, že mají být ČSA dobročinným ústavem. Ať si to prodávají za kolik chtějí, já si jen nemyslím, že se najde moc spotřebitelů, kteří budou ochotní dát přes 5 tisíc za takovýhle nízkonákladový a nepohodlný produkt, protože hodnota toho produktu prostě taková není, a že brzy se budou zase vracet peníze, jako je to u ČSA obvyklé.
A samozřejmě neříkám, že mám pravdu. Je to můj názor, Vy máte opačný názor. Během pár měsíců můžeme posoudit, kdo byl blíž k pravdě.

Jen tak
Host
Jen tak

to neni muj nazor, to je vcelku fundovany predpokld … vzhledem k tomu, ze csa uz island lita za podobne ceny drahnou dobu…. tak nejspis se ti lidi, kteri tim poleti, najdou 🙂

...
Host
...

„Z Islandu je odlet naplánovaný na 4:25“ — to je ovšem skvělý, naprosto komfortní čas. To znamená, že v Reykjaviku budete muset vstávat někdy v půl jedné ráno, abyste to stihli (cesta na autobusové nádraží + bus Reykjavik – Keflavik, případně časová rezerva na vrácení auta). Paráda, tím určitě poletím 🙂

Lkprak
Host
Lkprak

Jak už tu zaznělo, tu Kodaň budou létat v některé dny (co jsem koukal v listopadu, tak většinu dní v týdnu), ještě přes dopoledne – odlet z Prahy v poledne a pak hned návrat zpátky.

Jen tak
Host
Jen tak

to to osmi kilo neda keflavil na jeden zatah?

Jen tak
Host
Jen tak

aha… odpovim si sam. ja zapomel , ze jsem na “odbornem” serveru.

pane Sura, technickym mezipristanim se mysli takove mezipristani, kde nedochazi k nastupu a vystupu cestujicich.

v tomto pripade ovsem k nastupu a vystupu cestujicich dochazi (v prodeji je jak prg-cph, tak cph-kef, tak prg-kef), tak prosim … to neni technicke mezipristani 🙂

Jen tak
Host
Jen tak

typickym prikldem technickeho mezipristani je mezipristani na islandu, ktere provozuje ona A319 CJ linka lcy – jfk provozovana british airways, za ucelem doplneni paliva (a pasove kontroly)

Adam
Host
Adam

A pak je tu A318 BA která staví v Irsku a to na stejné trase (LCY-JFK) a ze stejného důvodu. Z LCY je omezená vzletová hmotnost kvůli krátké dráze.

Jen tak
Host
Jen tak

aha… to myslime tu samou, jen jsem si spletl island a irsko 🙂

pardon

Tom
Host
Tom

Mezipřistání v Shannonu, důvodem je pouze pasová kontrola. Následně na JFK už přistává jako vnitrostátní let. Zpět létá bez mezipřistání.

Adam
Host
Adam

Dle slov pilotů není možné odstartovat z LCY s palivem na celou cestu – a při přistání v Shannonu se v době tankování vyřeší pasovka. Nedávno s tím letěl Sam Chui a má to na YT kanále.

Tom
Host
Tom

Je to možné a vzhledem k dráze na LCY pravděpodobné (nevím to). V každém případě jsou ale Dublin a Shannon preclearance locations.

Bart
Host
Bart

LCY má opravdu velice krátkou dráhu. nedávno jsem letěl s BA CityFlyer LCY-PRG (E190) a vzlet byl velice rychlý. rozjeli jsme se a za pár sekund už jsme se zvedali.

Adam
Host
Adam

Můžu se zeptat za co mám mínus? Díky.

Jaroslav
Host
Jaroslav

Za názor jiný, než má jiný člověk. It’s that simple. (jen pro pořádek, já vám ho nedal)

Bart
Host
Bart

B737-800 to na jeden zátah dá. jenom ti neschopní manažeři ČSA vymysleli, že se bude létat přes kodan, aby mohli odbýt dvě linky najednou a nemuseli ztrácet čas vracením se do prahy. dnes léta B737-800 ČSA linku PRG-KEF na jeden zátah. asi to mezipřistání v kodani ČSA oddůvodní tradičním příslovím ,,máme nedostatek letadel“.

Adam
Host
Adam

Ale to co provedli s Kodaní, to chce mít za kloboukem 🙂 Místo letů ráno-večer jsou buď ráno-popoledne nebo popoledne-večer nebo jen popolední. Hlavně že před touto změnou inzerovali akci na letenky do Kodaně a všem co jsem si koupili sobota ráno tam a neděle večer zpátky vraceli peníze. Protože nové časy – sobota večer přílet, odlet neděle kolem 14 hodiny.

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll