Croatia Airlines spustily linku z Prahy do Dubrovníku, létat budou také do Splitu

Slavnostní přivítání nové linky Croatia Airlines z Dubrovníku do Prahy na ruzyňském letišti. Zdroj: Letiště PrahaSlavnostní přivítání nové linky Croatia Airlines z Dubrovníku do Prahy na ruzyňském letišti. Zdroj: Letiště Praha

Zatímco do Dubrovníku plánují aerolinky jeden let týdně, do Splitu zamíří dvakrát týdně.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Knížecí rada

Tak letos jsem dal za spartánský Regiojet do Rijeky 4000/os. zpátečně, takže 4,5 za zpáteční letenku s Croatia do Dubrovníku je dobrá cena. Asi tak poloviční jako s národním dopravcem Smartwings.

Marcel Štancl

To už máte v ceně zavazadla nebo si připlatíte?

Knížecí rada

V ceně Croatian je 8 kilo palubní letecký kufřík + malinkatý batůžek jako příruční zavazadlo. S tím jsem na 2tydenni dovolenou v pohodě.

Swariner

Jo, to je slušné. Pro zajímavost, zrovna jsem objednával letenku (ale jen jednosměrku ze Zadaru do Prahy) za 77 €. bez zavazadla.

Jarda

Na linkach do Splitu, at uz z Vidne nebo Prahy je super vyvar…zlaty dul pro aerolinky…6-10.000 za hodinu a neco letu je silny tabak!

Marcel Štancl

Proč by to nenatáhli když nejezdí vlak Regiojetu Praha – Split? Chorvatské dráhy slibovaly vlak Zagreb – Sarajevo – Ploče a zůstalo jen u slibu. Rakousko, Švýcarsko opět po Evropě zavádí noční lůžkové spoje i s vagóny na auta a Chorvatsko nic.

Twix

Kdy ho slibovaly? Tam bude problém hlavně s domluvou mezi oběma bosenskými entitami. Ze Sarajeva do Ploče se minulé léto jezdilo, o to se Chorvati postarali.

Marcel Štancl

Letos je to v jízdním řádu také, ale slib byl už že Záhřebu a víckrát týdně.

Igor Mauricio

Sarajevo – Ploče je v JŘ i letos, tuším od začátku června do konce srpna od pátku do neděle. Čímž ovšem soupis mezinárodních vlaků mezi temito státy končí.

Anonymus

Kdyz to cizinci kupuji, proc ne.

Tonik

Ceny jsou v poradku, proc by to meli letat za par korun, kdyz to bez problemu vyprodaji za ceny ktere uvadite. Myslim, ze sve zakazniky si to najde a pro koho je to moc, nech leti jinak, nebo jede autem, busem, anebo zustane doma a jede jinam.

Jakub

Jasně no, ve Vídni by to asi nevyprodali, tak proto to mají za polovinu. Ještě že jsme tak bohatí na rozdíl od Rakušanů.

Tonik

V turistické sezóně se to vyproda z Vídně taky. Podívejte se na ceny OÚ, nebo OS a jiných dopravců a budou hodně podobné až na pár výjimek. Pokud chcete letět z PRG tak si to zaplaťte, Anebo hezky po zemi šup VIE, KTW, NUE, KRK, atd. Věřím že když sečtěte všechny naklády na cestu, hlavně čas, tak ta úspora nebude bůh ví jaká, pokud nemáte letenku za 1000 kc, nebo vás neletí celá rodina.

Marcel Štancl

Přímý vlak Praha – Split byl u cestujících oblíbený, ale Chorvatsko stavělo dálnice a železnici podcenilo. Nyní Chorvatsku nastává problém EU nejsou jen výhody, ale také povinosti. Jednou z povinností je dát do pořádku železnici.

Tonik

Aleš tady je řeč o letech do Dubrovníku a ne do Splitu.