Covid dělá paseku v jízdních řádech, kraje ruší autobusové spoje

Autobus PID do Tuchoměřic. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej KubalaAutobus PID do Tuchoměřic. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Prioritou zůstávají školní spoje, u ostatních se jízdní řády mění v trhací kalendář.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PID

Je to zřejmě jen řečnická otázka, ale když se tak člověk podívá na seznam rušených spojů (a jejich případných rušení), jestli tam náhodou nebude silná spojitost pouze s určitými dopravci a celá tato šaškárna není jen zástěrka? Jsou jistí dopravci PID, kteří problémy mají dlouhodobě a tak to mohou alespoň dočasně vydávat za tento problém. Je to opravdu k pláči co ROPID (případně SID) a nebo co to vlastně nyní organizuje příměsto dopustil. Ale to je nejen u příměstské dopravy. Stačí se podívat i na vlaky, co toto ubohoučké povoznictví (jehož se výše uvedený text také týká, zejména týká) předvádí.… Číst vice »

Samo

Mňa by zaujímalo koľko z tých ľudí potrebuje byť doma kvôli liečbe a koľko je tam len kvôli tomu že niekto stále verí že zastaví / spomalí šírenie.

Tomáš679.2

Nastavená pravidla! Ti lidé by doma třeba vůbec nebyli a třeba si nic o zpomalení nemyslí. Třeba prostě jen dodržují pravidla.

Samo

Veď o tých pravidlách hovorím. Tie sú problém a keď sa zrušia, problém zanikne, pretože väčšina ľudí nemá žiadne významné symptómy.

Tomáš679.2

Většina možná nemá a někteří z nás si odmarodili své (jsem jeden z nich). Jen je třeba se zamyslet nad tím, jestli je vhodné, aby v krátkém časovém úseku bylo nakažených více, než je zdrávo a kolik bychom chtěli. Pak by se to mohlo dotknout těch, kterým by lehký průběh mohl zkomplikovat život. A to doslova. Ono se totiž o lidi ležící v nemocnicích a nebo o ty co přijdou do ambulancí musí někdo starat.

medvěd

Jestli je „COVID19“ nebo další nemoc je přeci jedno. Mám náhradní řidiče nebo nemám. Neodjedou linku, pokrátím o to celkovou částku. Dopravní obslužnost by však měla být pořád zachována.

Zlámalík

COVID je nějakej koordinátor dopravy, jako ROPID?

Vojtěch

Centrální Organizátor Veřejné Integrované Dopravy 😀

A vzhledem k vlivu na jízdní řády je to nejspíš i pravdivá zkratka 😀

Ota

V Kraji Vysočina se spoje ruší ostošest. Například každý den kvůli nemocnosti řidičů ruší spoje Arriva.

Miky

Paseku dělá testování a následné karantény zdravých lidí, než samotný covid.

Tomáš679.2

Testování má smysl. Pokud najdete je jeden pozitivní a včas se otestuje jeho nejbližžsí okolí s kterým byl v kontaktu možná nenajdete nikoho nakaženého. Možná ale najdete jednoho. Pokud by se netestovalo bylo by z toho jednoho za chvíli dalších třicet. Tak to prostě je a nic s tím neuděláte. Jen bych ještě rád řekl, že pozitivní PCR znamená izolaci. Karanténa je pokud nemáte PCR test, pokud máte PCR test negativní a máte příznaky. Pokud příznaky nemáte a rovněž PCR máte negativní žádná karanténa není.

Tomáš679.2

oprava:Prosím vypusťte druhé slovo v druhé větě „najdete“. Pak to bude dávat smysl. Děkuji.

Kernteriér

Čím to, že jsem na tomto serveru ještě nenašel jediný tvůj příspěvek, se kterým bych aspoň částečně souhlasil?

Tomáš679.2

Možná proto, že jsme každý jiný, možná jiného věku a možná žijeme každý v odlišných životních podmínkách, které nás do určité míry ovlivňují, nevím. Ale co není dnes může být zítra 😉 .

Tomáš679.2

Země je kulatá a nikdo na tomto světě není věčně. Shodneme se?

Kernteriér

No, je trochu zploštělá, a blbost nekonečná je. Takže ne. 🙂

Tomáš679.2

V tom případě se obávám, že chyba nebude na mé straně.

Letadlo

a takhle to dopadá, když někdo ani po dvou letech s covidem nepochopil…

napovím … nakažilvá nemoc. proto jsou v karanténě i ti “ zdraví lidé“. Ti tam nejsou proto, že by ubližovali sami sobě. Ti tam jsou proto, aby nenakazili ostatní.

Letadlo

Neumím číst, nebo nadpis (a část článku) jsou v rozporu s druhou částí článku?

Nejprve se (zejména) mluví o tom, že spoje se ruší .. a v druhé části se mluví o tom, že se vlastně nic neruší, a jen vytváří seznamy spojů, které se případně zruší, pokud/až omikron udeří naplno a bude nutno spoje rušit.

Trošku clickbait, poplašná zpráva .. nebo jenom fakt neumím číst? .)

Kernteriér

Středočeský kraj má seznam spojů, které budou první na odstřel. V Pardubickém kraji už některé spoje nejezdí nyní.