Corendon Airlines vstoupí na česká regionální letiště, nabídne charterové lety do Antalye

Letadlo společnosti Corendon Airlines v Ostravě Foto: Martin BernictLetadlo společnosti Corendon Airlines v Ostravě Foto: Martin Bernict

Z Ostravy a Pardubic bude dopravce vozit turisty na Tureckou riviéru jednou týdně.

Na českém trhu charterových letů z regionálních letišť jasně dominující letecké společnosti Smartwings přibude nová konkurence. Nízkonákladový dopravce Corendon Airlines obslouží v létě příštího roku některé charterové lety do turecké Antalye z Ostravy i Pardubic. V provozu budou jednou týdně.

Jde o pokračování spolupráce cestovní kanceláře Čedok právě s tureckou aerolinkou sídlící v Antalyi. Obě firmy vzájemně spolupracovaly již letos, a to na charterových letech z Prahy. Stejně jako v případě Pardubic a Ostravy budou i tyto lety pokračovat také v nadcházející letní sezóně. Dvou letů do Antalye týdně se dočká rovněž Bratislava, jde o součást dříve oznámené expanze Čedoku na Slovensko.

Navzdory příchodu nového dopravce budou na českých regionálních letištích i během příštího léta v naprosté většině zastoupena letadla v barvách Smartwings. Otázkou zůstává termín zahájení dovolenkových letů, z Ostravy se kupříkladu letos začalo létat do Egypta již na konci února. Kompletní podoba letového řádu této kategorie letů by pak mohla být známa v horizontu několika týdnů.

Tagy BTS Čedok charterové lety Corendon Corendon Airlines Letiště Bratislava Letiště Ostrava Letiště Pardubice letiště praha OSR PED prg
18 komentářů