Co dál s pokladnami na malých nádražích? ČD ještě věří, že správci kolejí je nezruší

Jízdenka ČD. Autor: Zdopravy.czJízdenka ČD. Autor: Zdopravy.cz

České dráhy začínají připravovat varianty pro případ, kdy v s červnovou změnou jízdního řádu zmizí ze 197 stanic možnost koupit

České dráhy začínají připravovat varianty pro případ, kdy v s červnovou změnou jízdního řádu zmizí ze 197 stanic možnost koupit si jízdenky u zaměstnanců Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta chystá už čtvrtý pokus o výpověď smlouvy.

ČD zatím podle svého vyjádření stále ještě doufají, že SŽDC pokladny nezruší. „Se SŽDC ve věci dalšího provozu pokladen v režii tohoto smluvního partnera budeme jednat a pokusíme se zvrátit jeho rozhodnutí,“ řekl mluvčí ČD Petr Štáhlavský.

SŽDC už zpracovává výpověď ze smlouvy. Hlavní důvod udává SŽDC snížení administrativní náročnosti. Konec by měla na konci ledna schvalovat správní ráda SŽDC. Už v minulosti se SŽDC pokoušela smlouvu ukončit, vždy ale nakonec z plánů sešlo.

Podle Štáhlavského má firma ve hře několik variant, jak dál postupovat, zatím ale neuvažuje o umístění automatů na nádraží, kde kasy zmizí. „V ekonomicky odůvodněných případech zvážíme provoz pokladen v některých místech obsazených naším personálem,“ řekl Štáhlavský.

Firma chce podle něj současně více propagovat nákupu jízdenek přes eshop a aplikaci Můj vlak. „Zvažujeme i další možnosti prodeje cestou smluvních partnerů nebo samoobslužnými systémy. Ve všech případech je ze stanic a zastávek, které nejsou obsazeny pokladnami, možný nákup jízdenek ve vlaku u průvodčího,“ dodal Štáhlavský

Tagy České dráhy rušení pokladen Správa železniční dopravní cesty
31 komentářů