Čínský bikesharing ofo rozmístí v Praze 7 první bicykly

ofo v Praze. Autor: ofoofo v Praze. Autor: ofo

Původem čínská platforma pro sdílení kol ofo zahájí v pondělí svou činnost v Praze. Svůj záměr představila veřejnosti už koncem

Původem čínská platforma pro sdílení kol ofo zahájí v pondělí svou činnost v Praze. Svůj záměr představila veřejnosti už koncem září u příležitosti dne bez aut, nyní rozmístí v ulicích Prahy 7 první bicykly. Začne s desítkami kusů, postupně by mělo být kol až 300.

Zástupci firmy předpokládají, že se kola budou půjčovat zejména na místech, kde se pohybuje hodně lidí. Jako příklady uvádějí Ortenovo náměstí, Maniny, nádraží Holešovice, stanici metra Vltavská, Strossmayerovo náměstí nebo Letnou. Kola nejsou závislá na stojanech, lze je vyzvednout i zanechat všude, kde nebudou překážet. Vozí si sebou takzvané chytré zámky, k jejichž otevření slouží mobilní telefon.

Do konce sezony je služba v pilotním provozu zdarma, pak by měla stát každá půlhodina deset korun. Zároveň bude jako cenový strop na 24 hodin nastavena stokoruna.

Služba ofo vznikla v roce 2014, dnes působí ve 180 městech ve 13 zemích. Sama sebe nazývá největší bikesharingovou službou světa. Vedle Prahy vstoupila nově i do Milána, Rotterdamu a Moskvy. Ofo bude konkurencí především pro tuzemskou společnost Rekola.

Tagy bikesharing kola ofo praha sdílení
Žádné komentáře