Chorvatsko zpřísnilo podmínky pro turisty, RegioJet začal testovat na nádraží

Dovolená u moře v Chorvatsku patří mezi Čechy k nejoblíbenějším Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářDovolená u moře v Chorvatsku patří mezi Čechy k nejoblíbenějším Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Do Chorvatska zamíří letos podle odhadů půl milionu Čechů. Velká část z nich právě se začátkem července.

Zpět na článek
42 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pája

My na místním testovacím místě nechali před návratem za děti dva litry za papír, který nikdo nekontroloval a ani nechtěl.

Růža

Pravidla na dovolených se asi letos budou měnit průběžně. Třeba to pečlivě sledovat, zvlášť toho agenta Bureše. On je schopný provést zásadní změnu klidně 5x denně pro dobro nás všech.

On:

Ale tuhle změnu nemá naprosto výjimečně v rukách Babiš, pravidla na vstup do své země si vyhlásily Chorvati sami, navíc v zásadě jde o očekávaná pravidla. Jediné co je špatně je pozdní vyhlášení a téměř okamžitá platnost.

Nyvlt

Jen ať se testují paštiky 😂

Tomas

neveril bys, kolik lidi si myslí, že ten cestovatelský semafor, ktery tak slavně naše vláda vyhlašuje, se vztahuje na cesty do zahraničí.

Jiří Kuba

Jasně Bureš může i za to, když si Chorvatsko vyhlásí svá pravidla samo… Už je to trapný, nemyslíte?

Facepalm

Na tý ilustrační fotce – to je ta Tomiova cestovka pro plyšáky?

Zrzek

Smrt vždy do života patřila, ale naše dnešní společnost se jí snaží vytlačit z vědomí a když se nám ukáže začnou se všichni bát.
Další zima ukáže jak moc účinné očkování je a jestli nebude spíš přítěží.
Stále platí, že Země je nejnebezpečnější místo pro život, ale bohužel nic lepšího nemáme.

Facepalm

To je zajímavý, že kvůli epidemiím se zaváděly karantény a další opatření už ve starověku, o středověku pak nemluvě. Úplně ale vidím nějakého vašeho pana praprapraujce, an stojí v roce 541 na hauptplacu v Konstantinopoli a všeznale vykřikuje o tom, jak smrt vždy do života patřila a zkažená modrní společnost si to nechce připustit.

Jackub

Jste si jist, že v roce 541 by si nemoci závažnosti Covidu vůbec všimli? 🤔

Jiří Kocurek

Během morové rány sotva. Mimo morovou ránu těžko hádat.

Jaaa

Jj, jako mor se označovalo kdeco, včetně prvních epidemií chřipky.

Gwann

doufám, že až to bude třeba, zalehnete bez váhání střílnu kulometu

Juraj

Zrzku, vy si klidně umírejte, jak je libo, ale já s dovolením stejný fatalistický pohled nebudu sdílet. To, že očkování funguje, víme už 200 let a jsem upřímně rád za to, že za uplynulá desetiletí jsme se výrazně posunuli pryč od naprosté rezignace, že smrtelné nemoci jsou zcela nevyhnutelné.

Jaaa

Joaha, pán je stoik. No pak svůj osud přijměte a nechte si tu včelku dát. 😛

D.S.

Ještě může být zajímavé jaký bude postoj Slovenska k tranzitu. Zatím to vypadá, že od 9. července budou mít neočkovaní turisté na Slovensku smůlu.

Knížecí rada

Tranzit má snad být povolen. Zákaz vyhlížení z otevřeného okna. 🙂

D.S.

Zatím jsem to nikde oficiálně neviděl a jak je známo, tak Slováci jsou všehoschopní.

Antonín

„Smůlu“ budou mít pravděpodobně pouze úplně neočkovaní, pokud bude platit i pro transit (pro pendlery to platit bude), ale až do 9.8., bude platit přechodný stav: „„Do 9. augusta bude platiť tzv. prechodný režim, kedy budú aj ľudia s prvou dávkou vakcíny považovaní za plne zaočkovaných,” Je potřeba sledovat slovenské servery, neb čeští novináři informovali výrazně neúplně.

D.S.

Ano, máte pravdu, nicméně stále tu máme zhruba polovinu populace, která žádné očkování podstoupit nehodlá.

Tomas

coz je jejich problem.

D.S.

Proč? Očkování má být dobrovolné a existuje mnoho lidí, kteří ho třeba ze zdravotních důvodů ani podstoupit nemohou.

Knížecí rada

A pro tyto lidi je „ostrý“ kovid menší riziko?

D.S.

To si musí každý vyhodnotit sám, stejně jako tomu je například u chřipky, klíšťové encefalitidy a mnoha dalších nemocí.

Knížecí rada

Nemám s tím problém, pokud po mně polovina populace, která se nechce očkovat, nebude požadovat nošení náhubků a říkat mi, kam mohu a nemohu chodit. Existuje-li ochrana očkováním, tak už je to osobní rozhodnutí a odpovědnost každého.

Gwann

asi tak…v práci z oddělení…2 ze 7 nechtějí. a to mají všichni VS. jinde to bude horší.nehodlám rovněž žít v tomhle komickem světě tupych příkazu a nesmyslných zakazu

Tomas

jejda. a kolik lidi nekoho jineho nakazilo klistovou encefalitidou?

Tomas

vzdyt ano. je dobrovolne.

nikdo jim u hlavy s kulometem nestoji. jen kdyz se nebudou ockovat, tak holt budou dobrovolne omezeni

Bohdan

Ockovani je dobrovolne. Poridit si ridicak taky neni povinne. Jen kdyz ho nemam, nemuzu treba ridit auto. Do Chorvatska taky neni povinne cestovat. Nechci si delat ridicak – tak neco nemuzu. Nechci se ockovat – tak nekam nemuzu.

D.S.

To je teda opravdu přirovnání. Řidičák byl povinný prakticky odjakživa, kdežto volný pohyb v Schengenském prostoru je jedním ze základních práv každého jeho obyvatele.

Gwann

ja řidičák v 39 nemám. a taky žiju…i celkem spokojene

Jiří Kocurek

Zřejmě to je myšlenotak, že řidičák je povinný k řízení vozidla.
Nikoliv tak, že že máte povinnost ho získat.

Tomāš

11,99 let?!

A A

tři dny před 12. narozenimami 🙂

Lech Malý

To by se zas ohradil někdo, kdo se narodil 29. února, protože on má 12. narozeniny, když je jeho vrstevníkům osmačtyřicet.

Knížecí rada

Copak do Chorvatska? Horší je to zpátky. Člověk kombinuje termíny očkování jako debil, a nakonec je to celé na houno. Nakonec si při návratu můžem s první dávkou vytřít pdel. Navíc k tomu buzerace s testováním před návratem – včera se vyblejou v TV a přesné podmínky na webu MZCR nejsou – asi je ještě nedopsali.

Tomas

plati to az od pristiho patku. takze mizete byt v klidu.

nicmene, na to, jak to bude s testovanim pred a po, se dost tesim. ale z formulaci to vypada, ze to bude test pred nebo po. a v pripade cesty autem urcite jen po.

Knížecí rada

Ale vracím se až po příštím pátku. Navíc jsme jediná země, která takhle buzeruje při cestě veřejnou dopravou. Proto jsem zvědav, jak přesně bude znít nařízení – ale nečekám nic dobrého, protože v tiskové zprávě mají, že podmínky návratu ze zelených zemí budou sjednoceny s oranžovými zeměmi, kde ten buzer před cestou veřejnou dopravou je. Ještě více mě fascinuje, že už týden jsem považován za bezinfekčního, a od 9.7. budu zase označen za potenciálně infekční osobu.

Tomas

tech zemi je samozrejme vic. ani zdaleka nejsme jedini.

Knížecí rada

Tak jaké? Zatím jsem si žádné nevšiml, že by to dělili na automobily a veřejnou dopravu. A pokud jsou u nás ve veřejné dopravě povinné respirátory, tak co?

Modré zábradlí

Polsko (alespoň dřív to platilo, aktuálně nevím).

Jiří Kuba

Vám se nikdo nezavděčí co?