Chceme hru pro více hráčů i otevřenější editor, říkají tvůrci o budoucnosti hry Rail Route

Tvůrci hry Rail Route Zdeněk Doležal (vlevo) a Michal OprendekTvůrci hry Rail Route Zdeněk Doležal (vlevo) a Michal Oprendek

Hru si pořídily desítky tisíc uživatelů. Její autoři plánují další rozvoj, například doplnění dalších módů.

44 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Antonín Žák

Já jezdím v Trainz simulátoru, několik českých tvůrců přispělo. Částečná česká lokalizace. https://auran.com/

Livelam1

Hru mám a hrál jsem ji asi třikrát. Hra mne nijak nezaujala! Já jsem příznivcem železnice a her s touto tématikou. Myslím si že je to vykrádání nápadu někoho jiného! Koukněte třeba na stránku Softicon.wz.cz kterou hraji už řadu let a opravdu je super!

Radek

Souhlas softikon je nejlepsi

Slothmaster

To není žádné vykrádání nápadu. Kluci to prostě přizpůsobili tak, aby to bylo přístupné i šiřší veřejnosti. Já mám taky radši Softikon, ale to je software pro nás železniční nadšence. Na Steamu by to opravdu neuspělo…
Jsem rád, že se tam chytili, opravdu to není v tý záplavě her jednoduchý.

Tomáš679.2

Rail Route mi přišla zajímavá, ale TS to není. Ale chápu, že něčí parketa je toto a jiný zase dá přednost projížďce po Wutachtalbahn nebo údolím říčky Branné v Jeseníkách
https://www.youtube.com/watch?v=iy45J7CYOVY

Josef22

Motat dohromady Rail Route a Train Simulator je trochu nonsence, ne? Obojí je přece jiný žánr. V RR si člověk hraje na dispečera a v TS na strojvůdce. Srovnáváte nesrovnatelné.

Tomáš679.2

To sice ano, ale oba mají něco společné.

Dominik

Vypadá to pěkně, ale osobně se budu držet klasického Staničáře, případně ještě Softikonu.
Příběhy, levely, body mi vůbec nechybí. Jistě si to najde i spokojené uživatele, takže samotné hře přeji hodně úspěchů, ale je to spíš pro ty, co hledají hru, než simulátor.

Standa

Příběhy, levely… Podle mého názoru jdou tvůrci opačným směrem. Já bych se zaměřil na to, aby už po zakoupení bylo ve hře základních 5-6 železničních uzlů v ČR – dokonale propracovaných. Aby byly ve hře zastoupeny všechny české železniční společnosti, včetně nákladní dopravy aby český fanoušek železnice měl pocit, že má konečně pořádnou českou železniční hru. Bylo by skvělé aby hra šla hrát po síti, abych já mohl ovládat třeba kladenský uzel a kamarád pražský a mohli jsme si nabízet a posílat vlaky. Dát tomu více železniční reality než „hratelnosti“. Pokud jde o levely, mohou tam být ve formě zkušeností,… Číst vice »

Samo

Tak na to je Softikon. Mňa tiež na Rail Route odrádza tá gamifikácia a vymýšľanie s kontraktami, ale beriem to tak že jednoducho je to iná cielovka.

Len je škoda že tie realistické simulátory sa väčšinou obmedzujú len na náš región, je pár veľkých európskych uzlov či významných trati ktoré by som si veľmi rád zahral, ale nedá sa.

Tomáš679.2

Věřím tomu, že pokud budou vývojáři vidět zájem, ledasco by jít v budoucnu mohlo třeba v podobě placených DLC. Třeba takový Train Simulator. V základu je trať v Německu, Anglii a USA a pár vozidel. Zbytek je třeba si dokoupit dle vlastní volby. Je libo USA? je možnost. A nebo Evropa a Německo? Také lze. Jen je třeba počítat s tím, že chce li se člověk projet na nějaké pro něj zajímavé trati je třeba za to 10-30Euro dát. A pokud se týče našich končin, tak díky bohu za lidi co umí a jsou ochotni ledasco vytvořit. Tedy otevřenost pro… Číst vice »

Samo

Ja hovorím práveže o tom že pre Rail Route sú už teraz dostupné mnohé zaujímavé siete, ale pre Softikon je to obmedzené na tie ktoré sú tam v základe – užívateľ preň nemôže vytvárať nové.

M19

Jestli jste ochotný na něco takového přispět, spolu s těmi co vám dali like… Komentář na tomto webu k tomu nepovede, stejně jako palce vzhůru od těch co vám ho dali. Stačí se spojit s autory a něco pro to udělat. A pokud by se jim tento směr nezamlouval, zkuste najít někoho kdo vám s tvorbou něčeho takového pomůže. Respektive to udělá, zatímco vy s pomocí dalších podporovatelů zajistíte financování. Jinak sem můžete psát co chcete a nezbývá vám než jen doufat (obvykle marně).

Tomáš679.2

S tím „obvykle marně“ bych to neviděl tak černě.

czhunter

Proč zrovna ČR?

Data mají oni, ale předpokládám, že z ČR bude max +- 5 % kupujících.

Vojta

Skvělá hra, jen tak dál! 👍🏼

Michal

Železniční simulátory jsem nikdy nehrál, protože jsou příliš dokonalé. Realita totiž působí jako nejvíce zabugovaná hra.

Roman Carda

Žijeme v parádní době. Na YouTube Cab view snad z každé tratě, na počítačích a konzolích skvělé simulátory, kdy se člověk dívá na svět pohledem strojvedoucího. Nebo si nastaví kameru a sleduje vláček svištící krajinou. Osobně momentálně ujizdim na Train Sim World na PS. Ze srdce přeji Rail Route též úspěch a aby se zařadila mezi další super železniční hry. Nepovedlo se mi najít požadavky na PC, já si snad ten Steam také zařídím a budu doufat že to můj starý notebook utáhne. Nebo je do budoucna naděje na konzoli nebo aplikace do mobilu? Tak mě napadá, co si vyměnit… Číst vice »

Dominik

Microsoft train Simulátor (i když už je starší)
Série Trainz Railroad Simulator
SIMT (MHD, zde vlaky nejsou, jen tramvaje)
Staničář
Gordikon
Softikon

Toto napadá mě z hlavy.

Dominik

Na mobil například Mini Metro, za 30,- velice kvalitní hra.

Frantík

Přemýšlím, jestli je nějaký simulátor MHD (bus), který již se dá napasovat skutečnou mapu (např. z OpenStreetMap).

Tomáš679.2

Nevím jestli skutečnou mapu z OSM, ale třeba OMSI nebo OMSI 2 (spousta placených addonů busů a reálných map ovšem Německo. Jestli chcete jezdit s historickými busy v dobách bývalé NDR a nebo současnými tady u nás v Dejvicích, z Kačerova, v Ústí……..tak je to asi ta nejlepší volba, protože modů je opravdu hodně ;- ). Videí je na youtube hodně

Dominik

Já osobně dávám přednost SIMTu, sice fiktivní mapa (v plánu i reálná), ale český projekt, dotyčný na tom udělal hromadu práce, mnoho funkčních prvků, mimořádné linky, výlukové, atd..

Tomáš679.2

Díky za tip.

Tomáš679.2

Jen asi třeba dodat aby se to nepletlo, že Microsoft Train Simulator (MSTS) a Train Simulator od DTG (TS) jsou dva různé tituly. MSTS je Open rails a TS od DTG Railworks. Modely pro Open rails a Railworks nejsou kompatibilní.

Lukino

Tak hry s dopravní tématikou, tak bych určitě začal u Euro Truck Simulatoru popřípadě American Truck Simulatoru od českého SCS. Parádní hra, licencované trucky, reálné místa. U železnice záleží jestli chce člověk být manager nebo přímo řídit lokomotivu. Do vzduchu se dá dostat přes Microsoft Flight Simulator 2020 (tady už to chce nějaké lepší železo).

Tomáš679.2

Jak jste napsal. Jen doplním o můj pohled. ETS 2 je sice fajn co se týče rozlehlosti mapy, ale města by mohla být trošičku větší. ATS je to samé (není nadto projet se s Internationalem 9600 a zaposlouchat se do zvuku pořádného motoru).Nejlepší jsou podle mého asi nadměrné přepravy. Každopádně tyhle dva tituly jsou v současné době na vrcholu a vřele doporučuji. Ideální pro děti (samozřejmě nejen je), protože se podívají po Evropě, mohou vidět známé dominanty jednotlivých států a naučí se něco o ekonomice a i o tom, že každá sranda něco stojí. Co se letectví týče tak Microsoft… Číst vice »

Dash9

Pokud si chcete užívat pořádný zvuk amerického trucku v ATS, tak doporučuji mody na motory CAT 3406 a C-15 a nebo Detroit Diesel 60 series pro klasické Peterbilty a Kenworthy. Nemají tlumič výfuku…

Lukino

A jestli můžu něco doporučit na PS (ono je to jedno, vyšlo to i na PC, Xbox, mobil), tak Snowrunner. To je takové pomalé prodírání bahnem.

Tomáš679.2

SnowRunner (obdoba již neprodávaného a ve své době revolučního Spintires ) je spíše pro offroaďáky, ale správný ropák ho nemůže opomenout. Ve spojení s volantem naprostá špička z oblasti offroadových titulů, kterých není moc.

hoholu

Transport Fever 2(samozřejmě se spoustou českých módů😀)

2084

Open TTD je celkem fajn, je to o řízení dopravní společnosti.

Ibragim z Bastru

Open TTD je taky můj favorit. Naštěstí něco co lze spustit i dnes, na rozdíl od svých předchůdců Railroad Tycoon….

Matěj

Railroad Tycoon 3 miluju 😍😄

Ceslo

Mashinky – český autor a za mně super. https://www.mashinky.com/index_cz.html

robert

Vypadá to jako Duplo vláčky. 😀

Tomáš679.2

Je to malilinko mimo, ale vlaky tam jsou také. Takže Workers a Resources, jen už mi to přijde propracované až do moc velkých detailů kdy se člověk musí starat prakticky o všechno.
https://www.youtube.com/watch?v=NkXqJ6SLV4o
Mashinky jsem neměl tu čest zkusit, ale docela zajímavou věcí kde je kladen důraz na stavbu tratě je také Railroads Online!

Tomáš679.2

Train Sim World (nyní již není na Steamu dostupný- stažen z prodeje a je dostupný jen TSW 2 s tím, že vše dříve nakoupené do TSW je použitelné v TSW 2) je z hlediska grafiky parádní, ale vadí mi nízká míra svobody. Osobně dávám přednost Train Simulator 2022 (to samé co dřívější jen s novým číslem). Stačí základ a pak doinstalovat naše tratě a vozidla. Jen ta náročnost na hardware je vyšší (hlavně u rozsáhlejších tratí)

Tomáš679.2

Jinak můj úplně prví počin byl Trainz Simulator 2004. Tehdy vyšel na třech CD. U něj byl vždy perfektní editor. PAk Trainz Simulator 12 (slabota) a z nových TSW a TS. Ještě dodám k tomu Train Simulator 20xx: Vadí mi, že není možné ovládat na ničem jiném než klávesnici (není možné přemapovat klávesy) a nebo xbox ovladači. Osobně bych uvítal možnost mapování alespoň nějakých funkcí na Thrustmaster T 16000 M . Stále je tak nejlepší volbou ovládání ze stanoviště pomocí ovládacích prvků na pultu pomocí myši . Limitující je pak jen rozhled po stanovišti a na trať, ale to se… Číst vice »

Vojta

Do RW (TS20xx) existuje programek, který umí ovladače převést na virtuální panel Raildriver, takže můžete řídit Traxx třeba joystickem.

Dash9

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že není nad to mít k dispozici opravdový Raildriver.

Tomáš679.2

Děkuji. A nevíte, zda je distribuován i u nás (je ho zde možné koupit)?

Dash9

Tak to nevím, já ho mám z druhé ruky.

Tomáš679.2

Tak jsem vyzkoušel prolog k novému SIMRAIL 2021. Musím říci, že Poláci nezklamali. Grafické zpracování je špičkové a nechybí ani komunikace s dispečerem nebo třeba takové maličkosti jako nutnost přepínat světla podle toho, po jaké koleji jedete. Chystaný je multiplayer a rovněž se bude možno ujmout role dispečera. Jediné co bych v současné chvíli vytkl je takové nějaké „ztuhlé“ ovládání pák.