Cestujících v metru pomalu přibývá, největší růst byl o víkendu

Stanice metra Palmovka, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákStanice metra Palmovka, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Měřeno počtem cestujících v metru se Praha dává znovu do pohybu, i když zatím velmi pomalu. Podle údajů Dopravního podniku

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ene bene

Dneska jsem jel autem a silnice byla dost plná – jako že se to ještě dalo vydržet. Stačí aby to ještě trochu povylezlo a národ chca-nechca zamíří zpět do MHD. Pochopitelně, nejvíc to celé závisí na školách, to je silnější faktor, takže až ty spustí…

PatriK

Hlavní podíl na tom, že MHD je stále poloprázdná je podle mě přetrvávající homeoffice ve většině pražských firem. A je dost pravděpodobné, že homeoffice se v určité míře už nadále udrží v běžné praxi.

ene bene

I tak ty lidi zase budou jezdit, nanejvýš se trochu rozplizne pracovní doba a tím zploští špičky.

PatriK

Což je v pořádku, ne jako dříve, šílenství na 9h být všichni v office a pak mhd jezdila do 15:30 poloprázdná.

Jirka

Parkovací zóny zatím nefungují, takže všichni kdo musí, jedou autem. MHD jedou ti bez auta.

PatriK

Dobře se teď cestuje, mohlo by to tak vydržet.

Jakub

nejpozději 12. května to skončí

Pacicka

Vy optimisto….

Jakub

myslíte dříve? to já nerozporuji, proto píšu že nejpozději 12. května to skončí. Pokud se totiž nepletu, tak do 11. května by v Praze mělo být parkování zdarma.

Tomáš V.

Tak já hned z fleku vím o několika lidech, co mi s kamenným výrazem řeknou, že radši budou stát v kolonách dvě hodiny denně, než aby zase jeli MHD (bo CCPvirus). Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli budou tvořit takový objem lidí, aby to bylo v ranní špičce jakkoliv poznat (bez statistiky).

55p

Ono to máte 2 hodiny denně, 10 hodin týdně, 40 hodin měsíčně… A pak jim dojde co všechno nestíhají a karta se začne obracet.

czhunter

Tito lidé pravděpodobně měli v jakékoliv době po ruce libovolný počet (i)relevantních argumentů, proč jet autem, takže žádné nové kusy osobních aut do zácpy přidávat nebudou – byli v nich už v lednu.