Český Krumlov vybral z pokut za rychlost aut třikrát víc, než odhadoval

Měření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČRMěření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČR

Většina aut, která překročila rychlost, měla českou značku.

65 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

„Většina pokutovaných aut měla českou poznávací značku.“ Hmm, to bych v Čechách neočekával.

Lang

Kolik předpisů a značek český plechovkář potřebuje, aby je uposlechl? To opravdu není možné sundat nohu z plynu?
Mně se opravdu nelíbí, jak si řidiči hrají na chudinky, přitom sami nemají pevnou vůli nějaké předpisy dodržovat a vůči sami sobě se chovají dost nekolegiálně (troubení, vybržďování apod). A ještě budou svým mizerným úsudkem posuzovat, jestli ta značka je nebo není zbytečná.
Fakt nechápu, co jsme za národ, když pořád vymýšlíme, jak ty předpisy přečůrat – antiradarem nebo něčím takovým.

Petr

Třeba Chvalšinská – za skoro 13 let dle statistik PČR 31 nehod. Z toho 14 se zraněním. Většina nedobrzdění, nevěnování se řízení. Takže to vychází na 2,4 nehody za rok. Kdyby rovnou řekli, že chtějí vybrat peníze a neoháněli se jen bezpečností, tak neřeknu ani slovo.
Mě spíš vadí řidiči, kteří tam jezdí 35-40, aby náhodou nepřesáhli 50tku.
zdroj : https://nehody.policie.cz/#18/14.31046/48.81487/1e32j3

Miky

„Rozšíření radarů vnímám hlavně z pohledu bezpečnosti. Jestli bude přínosem pro městskou pokladnu, není až tak podstatné.“ To člověk neví, jestli se má smát, nebo plakat, oni nám močí na hlavu a už ani nepředstírají, že je to déšť. Prosím milé diskutující, znáte nějaký konkrétní příklad měření rychlosti ve vaší obci případně v okolí, které bylo umístěno na místě zvýšeného počtu nehod a následně tento počet nehod znatelně poklesl? Předložili vám vaši radní tvrdá čísla? Nebo jen bezobsažně žvaní o bezpečnosti? A když už jsme u toho, nevíte čirou náhodou zároveň o měřeném přehledném rovném úseku defacto mimo zástavbu, kde… Číst vice »

Jiří Kocurek

„Bude se ale předělávat, tak je umístění radarů nejisté“

No bodejť, nic by nevybrali. Na rozkopané ulici znamená přizpůsobení rychlosti stavu vozovky nějakých 3 až 30 km/h dle výšky hrbů. A dát tam značku max 5 km/h a radar, to už by se i zarytý etatista ošíval – co když poběží?

Radek Vičík

Když lidi jezdí jako prasata, nesmí se pak divit 😉

Petr

Bohužel je to trend měst a obcí kteří zjistili že to sype víc než něco jiného.Tak je to učelovka aby se měli….a plavali se po ramenou jak jsou skvělí a příjem do rozpočtu města je větší než minule vedení města…..

Ryk Mat

Všechno, co ukázní vraždící ksindl za volanty je správné. V obci se má jezdit do 30 km/h!

Petr

A to určil kdo?

Radek Vičík

Soudrun Kim vlastním brkem.

BND30

Ty to máš v hlavě fakt zajímavý…..

adamgolias

ano , je to trend . lide jsou presvedceni ze mohou konat jak se jim zlibi a kdyz je u jejich levarny nekdo pristihne tak se ohaneji recmi typu nejjednodussi vyber penez je z pokut , zbyte ne omezeni a jine anarchisticke reci. Demokracie je mimo jine prevzeti odpovednosti za sve ciny a dobrovolne dodrzovani zakonu , i tech ktere nam nejsou po chuti. Nedavno jsem byl svedkem rozhovoru- dama v aute za milion zastavil auto tak , ze prechazejici chodci ji museli obchazet . Nedodrzela 5etru od hranice krizovatky. Sla si koupit kvetinu. Tam se rozhovorila o tom jak… Číst vice »

Petr

V momentě, kdy někdo jako podpůrný argument uvede „auto za milion“ přestávám číst, neboť je to zbytečný. Pokud chcete moralizovat tak všechny a ne tímto hloupým argumentem!! Každopádně radary OK, vždy jsou označené a prostě si na ně člověk dá pozor. Víc mě štvou neoznačená auta policie, neboť ty bezpečnosti nepřispívají vůbec a je to zářný příklad účelového vybírání peněz

mimochodem

A vite, ze aby se prestupek stal, musi u nej byt prokazana spolecenska nebezpecnost?

To akorat u mestskych radaru je v dusledku Humlovy novely zavadejici objektivni odpovednost provozovatele vozidla byt „nemusi“…

Ale prej jsme liberalne demokraticky pravni stat.

Jiří Kocurek

áno materiální aspekt.

„Jenže ten ha***zl má bouráka za milion a určitě si na to nakradl!!!“ řval vzteky moralista.

Vždyť je to 15 roká stará …?!

Jenže to řvoucího závistivce nezajímá. On má rudo před očima a nejradši by lidem auta zakázal.

Air Traveller

ach ty vymluvy …. chcete li znat nejukecanejsiho tvora … seznamte se s ceskym tocvolantem

medvěd

Obchvat nikde. Silnice skrz město – nevyhovuje. Pochopí už někdo nahoře, že když lidi se potřebují na určitý čas dostat do práce a domů, tak jedou autem !!!! A když chvátá, radnice kasíruje.

Lang

Proč prostě nevyjede dřív? Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.

Jiří Kocurek

A co tak omezit rychlost na 3 mph, jako za dob královny Victorie? Aby nikdo nebyl rychlejší než volský potah a nebral tak práci vozkům?

Lang

To myslíte vážně? Tenhle argument nemá logiku. Jednou jsou nastaveny nějaké limity, tak by se měly dodržovat. Mně to vyčítat nemusíte, já ty předpisy netvořil. A když něco přepísknu, no tak je fér a čestné pokutu zaplatit.

Viki

Takže mají pochopit, že kdo chvátá tak může jet rychleji.
Ahááá 😁

zdenda

A bezpečnost provozu se zvýšila? Počet nehod klesl? A co parkování, už se dá v Krumlově zaparkovat? Jen číháte za bukem…

Petr

…Ne za dubem

Kebab

Spíš než za nepřiměřenou rychlost to budou pokuty za překročení rychlosti. Za nepřiměřenou rychlost by mohla být pokuta jen teoreticky, v podstatě pouze tehdy, když by okamžitě po vyfocení vozidlo havarovalo a to navíc právě z důvodu nepřiměřené rychlosti, což není moc pravděpodobné.

KarelMio

„Rozšíření radarů vnímám hlavně z pohledu bezpečnosti. Jestli bude přínosem pro městskou pokladnu, není až tak podstatné. “

Absolutni vysmech. Chvalsinska a Objizdkova, kouknete se kde ty usekovy radary jsou. To je primo ukazkova lokalita pro vyber do obecni kasicky.

MHD

A proto by peníze z pokud měly jít do státního rozpočtu. Aby byla motivace měst jen zvýšením bezpečnosti. A nevyvstávály tak otázky o možném účelovém jednání.

MHD

Pardon…pokut… automatická korekce občas zlobí

mimochodem

Presne. Staci si u nekterych mest projit jejich odpovedi na dotazy podle 106ky stran toho, o jak velka prekroceni rychlosti se jednalo, nebo si udelat svoji analyzu na zaklade statistiky nehodovosti CDV z doby pred a po instalaci radaru.

zdenda

Ale jiného státu. Když to půjde Ugandě, začne se konečně řešit bezpečnost provozu a nebude tlak vytvářet pasti na řidiče.

Air Traveller

a jet 50 vas nenapadlo?

Adam

Oni jsou to dost často silnice, kde bylo 60-70 mimo reálnou zástavbu, pak někoho npadlo odmontovat cedule, prdnout tam úsekáč a kasírovat. Stejně dopadli některé obchvaty měst.

Air Traveller

coz ale nemeni nic na me otazce…

jet 50 vas tam nenapadlo?

Adam

To neříkám, ale ten úředník, kdo dal na obchvat města 50 a úsekáč, by si to měl zaplatit – z vlastního, protože takový obchvat je zmařená investice z našich daní .

Jan Sova

Pozor, o tomto rozhodují obecní politici.

adamgolias

zmarena investice? takze auta z obce nevyvedl? nebo je nekde napsano ze po obchvatu se musi jezdit 90? co kdyz je obchat blizko domu , 50 dela mensi kraval nez 90 , nedavno se tu psalo o umelcich u chynova- mesic provozu, tri havarie , tam by pomohla 30. a vubec proc to resite? jste ridic tak dodrzujte limity rychlosti . zvyseni muzeme bez nasledku resit s odborem dopravy ( napriklad) a ne partyzanskym nedospelim porusovanim predpisu pro chovani na silnici. mate uvazovani plebsu- panstvo se nediva muzeme delat bordel- a ejhle oni tu maji kamery. zkuste byt ,, obcansky… Číst vice »

Kofolytik

Každý může dát podnět na změnu dopravního značení. Tady je návod jak na to.
https://frankbold.org/poradna/spravni-rizeni/spravni-rizeni/spravni-rizeni/rada/jak-dosahnout-zmeny-dopravniho-znaceni

zdenda

30. Těch je tady plno. A běda to překročit. Je to v obci (dříve 60).

KarelMio

A co spis jet podle podminek bez hypnotizovani tachometru?
Nebo jinak, na ceste navrzene na 50 kde doted jezdite bezpecne 50 zavedeme dvacitku a usekac na kseft. A beda jak si budete stezovat. Proste nepremejslet a 20.

Air Traveller

a zase.. jake hypnotizovaní tachometru?

Jiří Kocurek

Co tak tam dát STOPku … bez křižovatky? Jo, vlastně to by policajti už nedovolili.

Jan Sova

Tyhle „aplikace“ radarů profesionálně školí jistý tajemník už nevím odkud, součástí instalace radaru je vždy nabídka firmy na vytipování lokality. Je jen málo měst v ČR, které to osadí v opravdu kritických místech (u přechodů, škol, atd.), napadají mne Luhačovice. Odhaduji z toho, kolik jsem projížděl, že tak 60-70% těchto zázračných budek je umístěno na přímých úsecích v řídce zastavené zóně nebo na výpadovkách.

Viki

Třeba a vy jim nemusíte dát tu možnost a můžete s nima hrát tu hru a vyhrát. Stačí jet na 50 do 54 tzn tachometrových nějakých cca 58, to stejně každý jezdí.

Asd

Tak tomu se říká business. Docela by mě zajímalo jaký ty radary měli vliv na nehodovost a na plynulost silničního provozu.

noerf

Na Budějovické díky kruhovým křižovatkám nemá význam, protože tam auta stojí v koloně. Kdežto od Chvalšin (Černé v Pošumaví) je vcelku dlouhý úsek na 70 km/hod a pak 50, která nebyla úplně patrná.

bakiy

A to tam ta 70km/h byla až skoro k zámku. Většina úseku, kde se dnes vybírá za 50km/h.
A je to tam horší, než lepší, teď se tam (díky měření) jezdí bezdůvodně 40km/h a u cedule „konec měření“ se všichni chovají jako u cedule „konec obce“, šlápnou na pedál a hurá v obci minimálně 70…

Jan Sova

Zkuste se zeptat na analýzu nehodovosti v závislosti na měření rychlosti v obcích u kanceláře ombudsmana ČR. Jednu studii tam mají, ale sami s ní ven nevyjdou. Prý se to dá optat přes zákon č. 106/1999 Sb.

Air Traveller

a ted nastoupi ti, kterym to vadi a jaka je to buzerace …

… a pritom by stacilo nejezdit jako kre**n … a vyberou velke kulove.

Dachs

Jde o to, jak je to nastavené. Zda platí i ten, co jede uprostřed noci 55 a místo hypnotizování tachometru raději sleduje okolí, přechody a tak dále, nebo jen ten, kdo tam profrčí přes den vážně jako kr***n. Strýcovi přišel pozdrav z Krumlova za 54 km/h (po odečtení tolerance), a to jezdí klidně a vopatrně. Kázeň musí být. Kdo to tam zná, bude souhlasit, že tady o bezpečnost až tolik nejde.

Air Traveller

aaa, argument 1 … hypnotizovani tachometru.

co je to za blabol? jake hypnotizovani ta hometru? pokud nekdo neni schopny jet 50 aniz by cucel na tschometr, nema na silnici co delat.

adamgolias

auto nacpane elektronikou ktere jeho ridic neumi ovladat . tempomat stryce i ostatni zbavi starosti

Franta

Od té doby, co jezdím autem s tempomatem, tak tachometr nehypnotizuji. Dokonce se divím, proč policie případně ŘSD neudělá nějakou osvětu, ať jezdí na tempomat všichni.

Kebab

Oni ho ale všichni nemají, tak na něj ani nemohou jezdit. Navíc pokud není adaptivní, tak se na něj reálně stejně nedá jezdit.

Air Traveller

i ty kecko … od roku 2007 jsem do roku 2018 jezdil s auty bez adaptivniho tempomatu .. jen s obyčejným. a jezdit se s ním dá úplně normálně.

nicméně, o to nejde. na to, abys jel 50, přece nepotřebuješ tempomat, ne?

adamgolias

10 let jsem mel nastaveno 48/ 88. ani jedna pokuta z tohoto duvodu. jen kazdy den desitky autistu co me vyblikavali. a pak jednou v norsku … dlouho se mi styskalo po ridicich , kteri bezohlednost neberou do auta

zdenda

Pod cca 50 (nebo 45) se mi vypne: druhé auto nemá. Ani adaptivní tempomat není bez chyb, jsou situace, kde má svoje limity a může způsobit kolizi. Nemůžete slepě spoléhat na přenos značek a na aktuálnost mapových podkladů.

adamgolias

pod 30

zdenda

Nejste řidič, že ne? Sledovat okolní provoz, bezpečně a plynule projet vs čučet na mnohdy šikovně skryté značky a tachometr, abych nepřekročil 50 na dlouhé rovince bez křižovatek nebo 30 v přehledném úseku ve tři ráno?

Air Traveller

a co bych asi byl? samozrejme ze jsem ridic. a proto zasnu, co jsou nekteri vyplodit za kraviny

Jiří Kocurek

Jedeš z kopce, sundáš nohu z plynu… slabý motor nestačí, auto mírně zrychluje.

Ano, můžeš tam kopnout dvojku a bude to řvát.

Jiří Kocurek

PS: Když to bude řvát, tak budou všicni přesvědční, že jedeš jako prase nejmíň stovkou… 40 na dvojku.

Air Traveller

coze?

Air Traveller

… to spis ve vasem pripade se nabizi otazka,, zda jste ridic a nebo “clovek, co umi tocit volantem”.

Zlámalík

Daň z mimořádných zisků se uplatní i tu? 😀

Jan Sova

Myslíte jako kladivo na radarošmejdy ?? 😀

Jarek

Od místních něco vybrat?To je ignorace řidičů, že je někde místně přislušný radar se hned rozkřikne, a každý si dává pozor. A jako cizí používám Waze, který na to upozorňuje, takže pokud nemá člověk antiradar pro policejní rychlé šípy, tak nechat se chytit stacionárním radarem je fakt ignorace.