Český aeroholding uhájil nejvyšší možný rating, má ho stejný jako stát

Letiště Václava Havla bylo hlavním aktivem Českého aeroholdingu. Foto: Letiště PrahaLetiště Václava Havla bylo hlavním aktivem Českého aeroholdingu. Foto: Letiště Praha

Český aeroholding udržel vysoké ratingové hodnocení. Majitel Letiště Praha získal opět rating A1 se stabilním výhledem. Jde o nejvyšší hodnocení,

Český aeroholding udržel vysoké ratingové hodnocení. Majitel Letiště Praha získal opět rating A1 se stabilním výhledem. Jde o nejvyšší hodnocení, které je možné získat. Pro firmu to znamená hlavně přístup k levnějším úvěrů.

Klíčovými důvody, díky kterým byl potvrzen získaný rating, jsou stabilní cash flow společnosti, schopnost Letiště Praha nastavit a udržet konkurenceschopné letecké poplatky a samozřejmě výborná finanční pozice. Máme velmi dobré hospodářské výsledky se stabilním základem, který nebude ovlivněn ani budoucími investicemi do rozvojových plánů jako je paralelní dráha nebo významné rozšíření terminálu,“ shrnul rozhodnutí Moody´s Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Moody´s poukazuje ve svém hodnocení také na silnou pozici Letiště Praha jako hlavní vstupní brány do České republiky s podílem 97 % cestujících, pro které je výchozí či cílovou destinací. Agentura Moody´s za poslední čtyři roky Českému Aeroholdingu třikrát zvýšila hodnocení, na nejvyšší loni.

Rating A1 má Česká republika. V dopravě mají České dráhy například rating Baa2. „Rating na úrovni České republiky je samozřejmě skvělým signálem pro naše obchodní partnery a akcionáře. Zároveň potvrzuje naše investiční plány do rozvoje společnosti a zlepšuje nám podmínky pro možnosti jeho dlouhodobého financování,“ vysvětlil Václav Řehoř.

 

Tagy Český aeroholding letiště praha Moody´s rating
5 komentářů