České sny ve španělské realitě, 4. díl: Ze Zaragozy do Barcelony vysokorychlostním vlakem

Rychlovlak AVLO ze Zaragozy do Barcelony. Foto: Aleš PetrovskýRychlovlak AVLO ze Zaragozy do Barcelony. Foto: Aleš Petrovský

Na spoje jsou nasazovány předělané jednotky Talgo řady 112.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Molin

Tak cenu jízdenky rád trumfnu já – na začátek července mám koupenou jízdenku Barcelona – Madrid za 5,70€. Ale ani Avlo, ani Ouigo – AVE! Asi mám štěstí vybráno na dobrých pár let dopředu 🙂 Btw cesty… Vloni jsem jel z Barcelony do Zaragozy s Avlo a zpět s Ouigo. Musím souhlasit s autorem článku ohledně kontrol, naprosto zbytečné, zvláště mně jakožto vozíčkáře cestujícího pouze s batůžkem úplně odbyli. Z personálu anglicky nikdo ani ťuk, ale v Zaragoze nástup do TGV pomocí plošiny nakonec proběhl bez problému. Tu elektrickou vně vlaku jsem naprosto nechápal! Luxusní věc, přitom jak staré jednotky… Číst vice »

Cracatit

Jinak souhlasím, že městská v Barceloně je fajn. Tramvaje i autobusy nízkopodlažní a přehledné. Celkově na mě působilo město moc hezky.

Cracatit

Jsem nevěděl, že v Barceloně je na letiště i metro, když jsme tam byli se skupinou, jelo se busem za samostatný lístek, který neplatil na metro.

Gogo

Ono to není metro tak jak ho známe z Prahy, ale tramvajová linka L9 Sud jezdící pod zemí. A platí v ní speciální lístek za 4,60 EUR.

Lkprak

Je to klasické metro, stejně tak tam jezdí příměstský vlak. Bohužel minimálně na to metro (a nejspíš i na ten vlak) je při cestě z/na letiště speciální (dražší) tarif a proto se na mnoha cestovatelských serverech doporučuje použít autobus.

Gogo

Na vlak asi ne, z letiště do Malgrat de mar jsem platil 5,50 EUR

mgr.pavel

Celkový dojem z celé čtyřdílné reportáže (díky za ni): státe, prosím konečně už postav tu infrastrukturu, a ideálně ji otevři i konkurenci. Zbytek už bude super.

Radim

Opravte si prosím „Přinášíme třetí díl seriálu … …“