České dráhy zlevnily jízdenky do Vídně. Není to reakce na RegioJet, zlevnili jsme i jinam, tvrdí

Jednotka railjet v barvách Českých drah. Foto: ČDJednotka railjet v barvách Českých drah. Foto: ČD

České dráhy začaly prodávat jízdenky mezi Prahou a Vídní levněji, než dosud. Současně výrazně snížily výši poplatku za storno jízdenky.

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alex, Havířov

Proč stále tolik lidí útočí na Regiojet? Protože je dnes v módě, když je někdo úspěšný a oblíbeny, tak do takových se hází nejvíce klacky. A znám i takové, co na něj na internetu stále nadávají, ale přesto s ním pravidelně jezdí a nevyměnili by ho. Proč asi? Regiojet má svůj tarifní systém, kterému ČD nemůže ani v nejmenším konkurovat ani výrazným snížením, tak bych tyto 2 věci nijak nespojoval. Ale krok ČD samozřejmě vítám. Každé zlevnění je dobré, u kohokoliv. Ale naopak mne mnohem více vadí zvýšení cen MPS, tím se už nikde nechlubí a také stálé každoroční zdražování… Číst vice »

petr

přesně tak a ještě bych přidal, že k nehorázné jízdnénce si musí babička koupit nějakou průkazku.

coudy

no protože kávička zadara…

Elb

Koblihu?

Dominik

Je to vzájemné, Regiojet prozměnu útočí na ČD a tváří se, že to on je ten chudák, kterému je stále ubližováno. Jeden z faktorů zdražování je inflace, ti Vám asi nic neříká, že? A zdražuje se ve všem. Vám přijde mnoho platit 24 Kč za 10 km (v přepočtu 2,4 Kč/km)? To zas tak mnoho není, pořád je ze všech stran slyšet, ČD mají vysoké dotace, ale jak jinak má dojít k jejich snížení? Nebo je na ně tlačeno ať modernizují, ale z čeho by to mělo být, když budeme stále jezdit za 50 haléřů na kilometr? Navíc i toho… Číst vice »

petr

aha? protože slevnili i tam kde jančura přestal jezdit a jezdí jen leo a arriva viz zlínsko-praha.

Petr

A vůbec nový jízdní řád je katastrofa. To co bezvadně fungovalo tak zruší. Praha – Rokycany je úplně jiný a k ničemu. Nějaký přípoje vůbec nejde stíhat. Ale zdražení jim jde.

Pavel

Myslíte to velké zdražení o jednu až dvě koruny? A problémy na 170 hoďte především na objednavatele, který chtěl expresní vrstvu.

Lucka

Jan Čůra a jeho okopávání.

Pavel

Já již za 364kč byl v Innsbrucku před 2-3 roky a dubnu, kdy to zlevnily?

Lucka

Měla jsem tu čest jet railjetem včera. Takto narvané nebyly ani transporty do koncentráků.

babilon

Nechápu, proč se ČD za snížení ceny kvůli konkurenci stydí, je to naprosto přirozený a logický krok. Takhle jsou za ty báchorky kolem všem k smíchu.

Jan H.

No a co pane Sůra. I kdyby to bylo reakcí na konkurenci, tak je to snad věc Českých drah. Jančura chce konkurenci, tak tady jí má. Nebo to si každý musí před Jančurou sednout na zadek a bát se snížit cenu? Ostatně to třeba nějací cestující uvítají a mají svobodné právo se rozhodnout s kým pojedou.

Roman Srp

Proč útočíte na autora článku? Ten pouze přinesl objektivně zprávu. Spíš je trapné, co píše výše babilon.

Jan H.

Pane Srp, protože to mohl napsat jednoduše a stroze. České dráhy zlevňují jízdenky do Vídně. A je to.

Petr

Co to zase melete? K smíchu jsou ČD, že tvrdí, že to reakce na konkurenci není, ač každému je jasné, že ano.

petr

nejhorší je na tych čd, že hlásají, že budou zdražovat. Kdyby tam nepřišel RJ tak na sto zdraží.

Pepa CDC

Pro Petra: Pro klid těla a duše opakujte každý večer stokrát: Jančura je bůh, Jančura je bůh, Jančura je bůh……

noerf

Hlavní problém je, že ČD zdražují plošně všechny linky z důvodů vyšších nákladů, což lze pochopit, mimo tratě, kde mají konkurenci, tam naopak zlevňují až o desítky procent. Takže se nabízí odpověď křížového financování a hlavně, že mají úředníci na kraji (respektive koordinátoři dopravy) a ministerstvu dopravy pěkný nepořádek v dotacích. Mimochodem jsem zvědav na čísla GWTR za rok 2018 (dají se očekávat vyšší náklady), respektive 2019 na Šumavských lokálkách. Mimochodem automaticky tento dopravce používá tarif na úrovni IN 25 ČD a vzhledem k tomu, že na většině krajských tratí v Jihočeském kraji lze získat tento tarif i v síti… Číst vice »

Elb

A v minulých letech se snad ceny sezóně taktéž nesnižovaly?

Lucka

Měla jsem tu čest jet v neděli railjetem. Tak narvané nebyly ani transporty do koncentráků. Zajímá to vůbec někoho ?

coudy

no to je proto že Jančurovi nezáleží na to aby přepravil více lidí ale jen určitou část a ty ostatní nechá stát na peróně…