Dopravci Železnice

České dráhy zdražily část občerstvení na palubě vlaků ze služby ČD Minibar

Vozík pro ČD Minibar. Foto: Jan Šindelář
Vozík pro ČD Minibar. Foto: Jan Šindelář
Zdražení se týká hlavně alkoholických nápojů.

Některé občerstvení z nabídky ČD Minibar ve vybraných vlacích podražilo. Lidé si připlatí například za tatranku či alkoholické nápoje.

Změna ceníku nastala už 15. září, teprve tento týden České dráhy ale zveřejnily nové palubní menu na svých stránkách. Například tatranky stály do minulého týdne 10 korun, nově stojí dvanáct korun. Půllitr plechovky Budvaru podražil z 28 na 32 korun, o tři koruny na 45 korun pak stejný objem Pilsner Urquell. Dražší je také víno.

Nově jsou oficiálně v nabídce i sendviče a bagety. Ty už se v ČD Minibaru prodávaly, nebyly ale ještě dotištěny do menu. I ty podražily: namísto 42 (resp. 49 Kč za bagetu) nově stojí 52 Kč (55 Kč za bagetu). Nový ceník lze nalézt na stránkách Českých drah.

Drobná úprava cen u několika položek nabízených v rámci služby ČD Minibar je obchodním rozhodnutím, které nebudeme více komentovat,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Službu ČD Minibar si zajišťují České dráhy přes agenturu Tess Promotion. Je například na Jižních či Západních expresech nebo rychlících Krušnohor a Hradečan. Kompletní přehled je na stránkách ČD.

144 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vrták

Nabidka minibaru je dost chaba. Pokud si doma zapomenete poradnou svacinu, tak se tech tatranek nenajite, kava bidna, zachranuje to maximalne pivni polevka. Neni nad poradny jidelak. Na Slovackem expresu neni bohuzel ani ta zpackana „inovace“.

švestka

Na Slováckém expresu se to tak nikdy nedělalo, nefungovalo by to a cestující by to nepochopili.

Michal J.

ČD minibar je tak levný, že i při zdražení o 50 % bych se podivoval, jak se to provozovateli může vyplatit. A to i kdyby tam zaměstnávali jen brigádníky za mrzkou mzdu.

Mimochodem, nevíte, kam si má člověk sednout, aby k němu minibar dorazil co nejdřív?

MlB

Na zem v uličce…

Michael

Ve voze 369, kupé 10. A jste hned vedle minibaru.

Jirka

Do první třídy

Tomáš

Mám jednoduchou odpověď.
Stačí mít 4hran a sedneš si všude.
I do úplně volného kupé pro minibar.
Jako sorry, lidí stojí v uličce i se zavazadly, ale určité oddíly jsou vždy určené pro někoho.

Zkus potom vysvětlit dětem otázku.
„Tati, mami tady je volné kupé, jdem si tam sednout. „

Martin

Tomáš: A kde by podle vás měly být uskladněny převozní krabice a zbytek věcí, co se do vozíku nevejde? Než ve služebním kupé? Jo a tyto kupé se zamykají i na zámek, právě kvůli takovým omezeným lidem, jako jste vy. Pěkný den.

Stáňa

Nenapadlo Vás, ze kupé, jenz jsou v tu chvíli verejnosti nedostupná, jsou nedostupna z nejakeho důvodu? Rozhodne ne z rozmaru a aby nastvali co nejvic cestujících. Těch důvodu je X. Např. Minibar, když uz jsme u toho. Vy si tedy chcete mermomoci se synem sednout za každou cenu do kupe, a nehodlate ustoupit, takže si sezenete klíčku, kterou používají legalne, všichni od Drahy. Vy jste se ale nezminil, ze pracujete na draze, tudis predpokladam, ze nepracujete. Takže pouziti klicky, na otevření cehokoliv, k cemuz nemáte povolení, je vlastně protiprávní. Nehlede na to, ze mel/a-li by minibarista/tka, obsazeny služební oddil, kam… Číst vice »

Bivoj

A máte taky nějakej klíč, kterým si otvíráte cizí byty nebo auta ?
Jak byste vysvětlil dětem otázku “ Tati , mami, tady v týhle ulici stojí tolik volnejch aut, proč musíme pěšky ?“

Stáňa

Nejrychlejsi je, prijit si do minibaroveho kupe. Nebo na tu stranu, vedoucí od minibaroveho kupe, smerem k 1.tride. 😉

Tomas

Nestacim se divit co tady jsou někteří schopni vyplodit. Kafe za 10 korun a očekáváte rovnou latté? Klasické instantní Nescafé, jiné nedostanete ani v letadle. Jste ve vlaku, ne v kavárně. Nikdo vás nenutí si nic kupovat, můžete si nakoupit na nádraží před cestou. A ještě porovnávání s RJ. Je třeba si uvědomit, ze RJ svoje podnikání na tomhle víceméně postavil a udělal na nej marketing (už v autobusech…). Normální člověk si vybírá vlak podle toho, v kolik potřebuje být v cíli a podle ceny a ne podle toho, kde dostane lepší koláček. Mimochodem jdete se podívat jak RJ ty… Číst vice »

Nekdo

ne, samozřejmě. jen jsem nepochopil, proč někdy to kafe stojí 10,- a někdy 50,- ?

Kevin

Protoze kafe za 50 už prodavá jiná firma

asdfasdfasdf

protože jedno nabízí ČD (minibar, malý vozík) a jedno JVL (JVL servis, velký vozík). Menomotecdhnická pomůcka je: čím větší vozík, tím vyšší ceny.

Leoš Konečný

Tak hlavne ze to na hlavaku kdyz chystaj CD to je lepsi tedy

libor

v tomto je zlatej RegioJet, úroveň a kvalita jinde…když vidím ten vozík ve vlaku ČD, raději si dám vodu (vlastní)

Gwann

Čím je úroveň a kvalita jinde? Že to tahají v rukách a ne ve vozíku?

libor

ta nabídka – saláty, croissanty, koláče, druhy a kvalita čaje, kávy… Nebo snad ve vozíku v ČD mají stejnou nabídku??? nebo?

Gwann

Aha, takže žvanil, co se nechytal na vlastní plky.

Kecate o vodě a chcete salát.
Přičemž pro pořádek – croissant tuším mívají…

libor

ale je pravda, že režijka tam neplatí…

Gwann

Rezijku nemám.

Další ukázka naprosto mimozni komunikace.

beda

Běžně prodávají piva již nalitým cestujícím, šílená služba. Momentálně navíc pohodové alibi pro ty, co nechtějí mít roušky

švestka

Ten vozík má být nějaká prohibiční policie? Nehledě na to, že se lidi mohou vyzbrojit dostatečným množstvím plechovek už před cestou.

Ic540

Jste mi připomněl scénku z vlaku RJ kdy jsem jel z Košic do Havířova tím ve 4 ráno. Za Čadcou přede mnou sedící muž poptával pivo a stevartka mu říká. Milý paně. Němátě už šiesté pivko? Budětě opitý o chvílu. Pán odvětil. Piju denně skoro basu piv a nikdy jsem nebyl vožralej…..😂😂😂
Jsem si cvrnkul po té hlášce a výrazu té slečny málem do trenek…😂😂😂

Spálená tlumivka

Pohodové alibi se dělá pytlíkem buráků nebo slaných tyčinek. Viděl jsem minulý týden experta, co vydržel přežvykovat oříšky z Prahy až do Pardubic. A pak vystoupil, nejspíš se šťastným pocitem, jak toho (tehdy ještě) Vojtěcha strašně převezl.

Bivoj

Je to hrdina čtvrtého – protibabišovského – odboje. Jednou dostane metál, důchod odbojáře a volnou tramvajenku. 🙂

Novotny

Kritizujete CD ale podivejte se, jak treba Regiojet doplnuje zbozi na Smichovskem nadrazi. Staci, ze tam stoji hovnocuc, obcas probehne nejaka ta mys a jidlo lezi v krabicich a boxech volne a pak se to roznasi lidem.

Tomáš

No protože ve skladech supermarketů se nic podobného nikdy neděje, žejo.

súdružka Kolesárová

ve skladech nejezdi hovnocuc (vetsinou) a zbozi jim chodi na paletach, co jsem mel moznost si vsimnout

Leoš Konečný

No a CD na hlvaku to delaj jinak co

Gwann

No, hovnocuc ani vykladani beden do hlíny vedle kolejí jsem tam neviděl…

Stáňa

Ráda Vás po skladu minibaru provedu. Možná by jste se divil, ale tam je hygiena a způsob skladování pod tak přísným dohledem, že by si nikdo nedovolil, nabídnout zákazníkovi něco, co by bylo mohlo ohrozit jeho zdraví. Veškeré potraviny, jsou hlidane, aby neprošli po skončení doby expirace. Např. Všechny bagety, sendviče a rozpekane pečivo, se každý den dodava čerstvé a druhý den, už se prodávat nesmi. Takže vzhledem k těmto skutečnostem a velmi příznivým cenám, jsou Vaše nepodložené připomínky, akorát tak pomluvou.

Ondřej

Jak hluboko jsme klesli, že se kvůli zdražení o tři koruny musí o tom psát článek???

Tomáš

A to jsme ještě nedopadli na samé dno..

švestka

No jo, kdyby to udělal RJ, tak by to dno nebylo, za to by tu bylo nablito spousta pohoršených komentářů.

jirka

za každej nákup kde tu dáš o pár korun víc a měsíčně to jsou tisíce 🙁

Martin11

Souhlas:-):-)

MaT

No mně přijde hlavně takové trochu divné, že v jedněch vlacích si člověk může dát čaj za 10 Kč, ale v jiných vlacích je najednou za asi 45 Kč. Jednu dobu ten dražší byl do kelímku s logem Starbucks, ale jinak se to zase tak moc nelišilo… A mám takový pocit, že obojí bylo s účtenkou od JLV… No nic. Tam kde jede ten „levnější“ minibar, tzn. většinou asi různé rychlíky (Hradečan, Krušnohor), ty ceny i ostatních věcí mě také někdy u některých položek až překvapovali, jak jsou levné (třeba to sušené maso). Dražší je to myslím ve vlacích, co… Číst vice »

Jaaa

Je rozdíl mezi minibarem ČD a prodejem z vozíku jídelního nebo bufetového vozu (JLV). Sledujte ikonky u spojení.

Tomáš

ČD minibar jezdí i na většině EC Ostravan, i na Západních expresech

Nekdo

cywe, přesně důvod proč nemám rád ČD – naprostá nekonsistence všeho – slevy, lupeny, platnost, přestupy, a teď i tohle – stejné kafe jednou za 10 a jednou za 50.

Gwann

Nevím, jak můžete žít ve světě, kde lahvac stojí v každém obchodě jinak. A taky v každém mají jiný…

Hynek

Tak když je vám za těžko se podívat… To pak nemáte určitě rád ani RJ – tam je to co se týče cateringu ještě záludnější a s neustálými změnami cen a toho, co si můžete vůbec koupit, ještě více chaotické.

Stáňa

Není pravda. Pletete si pojmy s dojmy. ČD minibar, je minibar Českých Drah a ceny občerstvení, si také sami určují ČD.
Kdežto Jídelní a bistro vozy, jsou sice také vagony, patřící Českým Draham, ale jejich vnitrni prostory (jídelní /bistro vůz), má od CD, pronajate firma JLV. A ta si take určuje svoje vlastní ceny. A pak jsou tu kromě ČD, ještě soukromí dopravci, jako RegioJet a Leo Express a ti mají svoje vlastní občerstvení a způsob nabídek a take svoje vlastní ceny.
Doufám, že jsem to napsala dostatečně srozumitelně.

asdfasdfasdf

protože jedno nabízí ČD (minibar, malý vozík) a jedno JVL (JVL servis, velký vozík). Menomotecdhnická pomůcka je: čím větší vozík, tím vyšší ceny.

Atwa

Bylo to absurdne levne

Marcel Pánek

A je stále

robert

Když mám na minibar štěstí, tak si tam občas něco koupím. Zdražení o pár korun mě nerozhází. Za mě je to fajn služba.

Od lesa

Ten vozík je hnus už od pohledu, pak ho přitlačí šmudla, od kterýho bych si to nevzal ani zadarmo a když ho většina odmítne, zaleze do kupé, které má vyhrazeno sám pro sebe a platící cestující v narvaném rychlíku musí stát. Jiným případem jsou Pantery. Tedy pokud jede a neleží. Je tam automat. Vlak je výchozí z Práglu. Nikdo mi ale není schopen vysvětlit, proč vlak z výchozí stanice má automat téměř prázdný. V jedné bedně 4ks předražené kapaliny, v druhé 2ks čehosi, co už nikdo nechtěl. Už několikrát za sebou podobný stav, tak hold nakupuji jinde, když ČD nemají… Číst vice »

ModráGuma

Tak já zase nejím od gaybuzerantů v regiojetu co prodávají dortíky a čaj které nelze ani pozřít. Každy máme jiné názory na cestování.(Poslední příspěvěk pro opakované porušení pravidel slušné diskuze. )

Od lesa

Logicky je nemůžeš jíst, když ti tam neplatí režika.

Jackub

Oni existují i ne – gay buzeranti? 🤔😁

provokatér

Jistě – třeba Prymula …

Gwann

Good point 🙂

robert

S tou trapnou pubertální narážkou na sexuální orientaci seš fakt trotl.

jirka

tomu neunikneš, jsou všude…

xyz

Ten automat v Interpanterech má mimochodem ještě vyšší ceny než prakticky stejné „delikomatí“ automaty na nádražích.

Radek Janata

Jedoucí automat bude mít asi vždycky vyšší provozní náklady než automat stacionární.

A hradit ztrátu automatu z tržeb / peněz objednatele? To si myslím, že nejde, leda, že by se ten objednatel ten automat vysloveně objednal.

xyz

Předchozí komentář jsem psal ve stylu „nehodnotím – konstatuji“, resp. jestli jsem v něm na něco chtěl poukázat, tak ve značném rozdílu cen minibaru ČD vs. onoho interpanterového automatu.

xyz

** Ale když už téma „hrazení ztráty“ bylo nadhozeno, tak bych si dovolil zapochybovat, že provoz automatu je dražší než mzdové náklady na osobu obsluhující minibar.

robert

Nikdo tě nenutí si to kupovat. ČD nejsou hokynářský stánek, ale dopravce.

Joseph

Asi máte smůlu nebo jste věčný smolař. Amen.

Hynek

On měl smůlu už v porodnici, od té doby se to s ním léta táhne.

Gwann

Tak z Vás ta nenávist k CD přímo tryska. Co Vám udělaly? Přejely medvidka? Nebo…dokonce…nevzaly na kolotuka?

A teď vážně – nevím čím a kam jezdíte, ale já potkal za desítky cest většinou vymydleneho mladého kluka či pěknou slečnu.

Sortiment za hubičku, být na jídlo by mohl být lepší.

A někteří kousci jen proběhnou vagonem a rychle pryč (tak 10%)

Ze mají na zásoby a vozidel vlastní kupě…bych nevycital. To mají stat s vozíkem a bednama v uličce, na záchodě ci predstavku?

-mi-

A hezky naproti wc. Asi aby to nebylo daleko, kdyby majonéza na bagetě byla již v horší kondici…

Mirek111

Zboží do Panterů směr ta, Praha z Brna, se doplňuje jen, u myčky v H. Heršpicích….

PepaZdepa

ČD minibar je služba k něčemu. Mají tam hnusný kafe, Cappucino z prášku za 39 nebo kolik ta břečka stojí a jídlo taky nestojí za moc. Jsou to v podstatě jen rozpečený šátečky, ovadlý ovoce atd. Není problém cena, ale kvalita. U žlutých dostanu opravdu velmi dobrou kávu zadarmo a jejich sortiment je na úplně jiné dimenzi. V této podobě je ČD minibar za mě zbytečnost a vyhozené prachy za stevardy a stevarky.

Michal

Kafe za 39 Kč má minibar od JLV, minibar od ČD má kafe za asi 15 Kč.

xyz

ČD-minibar: obyč. káva za 10 Kč, „lepší káva“ za 18 Kč (aspoň tak to platilo ještě před pár týdny).

Spálená tlumivka

Capuccino taky za 10.

Viktor

Za 12….nové ceny

Pezos

A jsme doma: přiřítí se vozík a za v podstatě stejnou věc najednou platíte trojnásobek než minule.

realista

To je ovšem váš problém, že se nezeptáte předem na cenu, když už jako zajisté jinak „železnice znalý cestující“ nepoznáte, která firma vám službu nabízí (třeba podle „dreskódu“ obsluhy) – navíc dělení je poměrně jednoduché: když jde o vnitrostátní vlak, jde velmi pravděpodobně o minibar ČD, zatímco v mezinárodním vlaku jde (v lepším případě, protože třeba Maďaři by byli ještě výrazně dražší) o JLV.

Gwann

Když neumíte číst co je na vozíku, no…co se dá dělat.

Gwann

PS: JLV vozík je na spojích s jidelakem. CD minibar na ostatnich

Petr766

To kafe je hrůza (bez ohledu na to, jestli je ČD, JLV nebo kdo).

Od lesa

JLV patří pod ČD.
Jinak souhlas, čaj to samé.
Kdybych vypral v konvici fusekle vojína základní služby po třítýdenním cvičení Varšavské smlouvy, tak si pochutnám víc.

Robert

Pán je gurmán 🙂

Od lesa

Ne, jen tu dobu bohužel pamatuju a naštěstí už je pryč a mohu si svobodně kdykoliv koupit slušný kafe i čaj.

noerf

ČD má v JLV menšinový podíl.

Petr766

Ovšem žlutej tomu nasadil korunu s tou aplikací. V reálu to nefunguje půl hodiny po odjezdu vlaku, stewardi objednávku nevezmou (nemůžou vzít…) a nikdo nic nedělá. Pak se to chytne někde před pardubicema a je to přetížené. Zlatý systém „postaru“ když si to stewardky objednávají. Jako doplněk fajn, ale měla by v každém případě zůstat možnost objednat „normálně“.
Ale na kafe vede Jančura 1:0 jednoznačně oproti ČD. Snad v jídeláku se to dá, ovšem za 50,- skoro

Od lesa

Nedá.

Gianluigi Zampr

Ta aplikace je vážně hrozná, to je pravda. Každou cestu si alespoň 3 lidi stěžují.

Mirek Zv.

Aplikace je opravdu super, nemohu si ji dost vynachválit. Nevím, jestli ve Standardu jde objednávat jen přes ni, pak to tam asi někým může být vnímáno jako zhoršení, za LowCost je to naprosto báječné. A myslím, že nepoužívání hotovosti a nejlépe ani karty ocení i spousta lidí ve Standardu.

Mirek Zv.

A že lze objednávat až 30 min po odjezdu z Prahy (a první ranní spoj z Brna) je jasně uvedeno. Zdá se mi, že personál má tou dobou práce dost.

Krušnohorec

Studený čaj v Krušnohoru za 17,-. Ten samý stojí na hlaváku 35,- Více slov netřeba.
P.S. Jste první kdo si pochvaluje „žlutou kávu“ . Nemohu posoudit, se Žlutým Spasitelem nejezdím.

PetrB

Káva ve vlacích RegioJet je dobrá. Espresso Illy se řadí mezi kvalitní kávy.

Od lesa

To ano, jenže u ČD klidně dostaneš znovu zalitý lógr z nějakého hnusu jako je Jihlavanka apod.

Spálená tlumivka

To jsou teda kouzelníci, že ten logr dokážou vysušit, nagranulovat a zatavit do sáčku s nápisem Nescafe. Anebo jen prachobyčejne kecáš.

Od lesa

V jídeláku to byla běžná praxe, proto už nee.

Gwann

Ještě za CSD, ne?

Bivoj

Jak dlouho jste v tom jídeláku pracoval ?

Gwann

Trochu kecate.

A Illy je na hrncich. To ano, ale že by bylo nutné i v kavovaru, to nevím. A Illy z mého kavovaru chutná určitě líp než u RJ…vyzkoušené…Tak nevím co za bukvice vari

Cesta

Plácáš nesmysly.

Od lesa

A nebo je plácáš ty. Xkrát se mi to stalo v jídeláku.

Gwann

Mimochodem, bavíme se tu o CD minibaru. Ne o jídelních vozech provozovaný JLV.

A mimochodem, turka už u JLV nejakou dobu neporidite…

a8n

Posledně to byl podle náhodné spolucestující v R8 hnus. Ale třeba i v tomto rozlišují komerci a objednávku.

Sei

Jaj kdy, záleží kdo a jak kávu připravuje..

Gwann

A jak se starají (či jaký mají) kavovar a co do toho sypou. Kilo illy je kolem pěti stovek. Kilo slušně kavy (když vybíráte)…za dvě stovky.

Od lesa

Kilo Illy se dá sehnat i pod 300 a oni to kupují velkoobchodně, takže bych to tipnul za 250…

Gwann

Kde?

Marťas

Možná jste si jen objednal ledový čaj.:-)

ModráGuma

To dělají růové košile

Gwann

Další kousek…

Kafe tam opravdu nestojí 39, jídlo je jaké je, ale to RJ smakulady, viz ledové rizecky aj, taky nejsou Michelin…

RJ kafe zadarmo…ok, ale proč bych kvůli kafi jezdil daleko dražším vlakem…

A to slavné RJ suší? Když ho náhodou ještě mají a náhodou dojdou…

Myslím, že tohle by ČD taky zvládlo, ale nějak nevidí důvod.

Jan K.

Čd minibar je velmi dobrá věc. Ceny tam mají velmi dobrý. U jlv mají spoustu věcí dobrých jediný co mě na nich vadí jsou malé porce u některých jídel za vysokou cenu. Já si myslím že lidé by více ocenili u jlv kdyby tam nenabízeli moderní gastronomii s malými (hezky upravenými) porcemi, ale více by ocenili klasická česká jídla z české kuchyně. A to zásobováni to by měli zlepšit u obou služeb jak u jlv tak u čd minibar. Není možné, aby bylo snad zásobování jenom v Praze.

Petr766

Já teda nevím, ale svíčková, křenová s uzeným, maso / zelí / knedlík, řízek nejsou klasická jídla? A porce bývaly slušné. A k tomu ano, je i nějaké sezónní nabídka.

Juraj

Ceny úplne v pohode, ako hlavný problém minibaru stále vnímam skôr dostupnosť zásob a celkovú nepredvídateľnosť služby. Zlepšilo sa to, ale stále sa zdráham vyraziť do týchto vlakov na dlhšiu cestu „bez zásob“, pretože sa na minibar skrátka nedá spoľahnúť. Je to skôr taký príjemný bonus.

Pezos

Já jako problém vnímám taky nejednotnost nabídky. Najednou platíte za to samé několikanásobek, jen proto, že v tomto vlaku vozík netlačí osoba s logem ČD, ale osoba s logem JLV (nejokatější je to v expresech Praha-Ostrava-dále).

Gwann

No, občas vozík kaštani vypijí a vyjedi než dojede k Vám…ano, i to se stává. Asi proto, že to je nekvalitní služba (podle některých diskuteru) tak to je výzrane 😉

Hynek

A tak na to jste už ze žlutých vlaků zvyklý, ne?

Jenda-71

Se divím, že to korunové zdražení vůbec řešíte. V marketech se zdražuje furt a nemrknete ani okem.

Lkprak

Ty minibary jsou skvělé i po tom zdražení. Bohužel je někdy problém s dostupností. Přes léto jsem se jezdil hradeckými rychlíky koupat do Poděbrad, v čase, kdy nebyla výluka, vždy po výjezdu z Prahy přišel minibar nejpozději v Poříčanech, ať jsem seděl kde jsem seděl, při cestě zpět jsem to kafe měl taky na stolečku celkem záhy.
Naopak ve Slováckých expresech běžně až někde kolem Ústí nad Orlicí. A celkem fajn považuju, ( jako se mi stalo posledně) hlášení ve stylu „vlak je přeplněn, prodej zajištěn z kupé X ve voze Y).

Filip

Tuto službu nezajišťují zaměstnanci Českých drah, nýbrž agenturní zaměstnanci firmy Tess Promotion. Jedná se o klasický outsorcing.

Lada

A dokonce o výběrovém řízení na tu agenturu informoval tento web :d

Od lesa

Ale je snad na objednavateli, aby si zařídil solidní službu, ne?

Lada

Předřečník spíš reagoval na první větu posledního odstavce („Službu ČD Minibar si zajišťují České dráhy samy svým personálem“), než že by naznačoval, kdo si má něco zařídit

Viktor

Pan Filip má pravdu. Lidi jsou externí, ale celý průběh kolik zboží bude mít na vozíku stevard tak to je záležitost ČD a ne externí firmy.

Roman

To zdražení mi až tak nevadí, co mi vadí tak to jsou mizerné zásoby v minibaru. Běžně se stává že neprojde ani celý vlak a už nemá pivo 😂

Viktor

Stačí se podívat na řazení vlaku a koupit si do vagónu místenku kde je také minibar a ne na druhý konec vlaku

NightmareFreddy

No jo, ale to jen problém odsouváte na někoho jiného, kdo to pivo pak mít nebude 😀

Jenda-71

A kolik si myslíte, že v tom vozíku ty holky uvezou?

MaT

Nevím, ale ve většině případů, kdy jsem se s touto službou na palubě vlaků ČD potkal, tak ty vozíky tlačil nějaký muž… 🙂

Jenda-71

Myslíte hóša, který je slabší než ty holky …..

roman

Mě jde spíš o to že když něco dojde tak holky to nemají kde doplnit 😕

Mirek111

To je hloupost, doplňuje se, v koncových a obratových stanicích, pak třeba namátkou, Plzeň, Přerov…

Surio Mario

Za mě OK, 45 korun za plechovku Plzně dovezenou až k sedačce beru za dobrou cenu.

...

Kdyby to bylo z tanku a do půllitru, tak ano. Z plechovky ani z lahve se Plzeň pít nedá, jde právě o tu mírnou oxidaci, k níž dojde při kontaktu se vzduchem při nalévání do sklenic.

Spálená tlumivka

Raději nenastupujte do letadel, SW mají třetinku Plzně dokonce za 80.

Roman Svačina

To sušené maso mají levnější než v Kauflandu…dál není co komentovat

Supidio

I přes mírné zdražení pořád super férová nabídka, což se s tou bez jakékoli nadsázky zlodejnou, kterou jako minibar provozuje JLV, naprosto nedá srovnat. Občas je vtipné sledovat, jak lidi zvyklí na ceny ČD minibaru sednou do vlaku, kde ho provozuje JLV, a mají zaplatit za objednávku místo 50 kč třeba 150… Jídelní vozy JLV jsou bezkonkurenční, ovšem jejich minibar je donebevolající předražená ostuda.

Lada

A nebo taky naopak: lidi zvyklí na kafe za 10 u ČD najednou platěj 49 Kč u JLV…

Unido

Tak není třeba brát hned Starbucks za 49, JLV už naštěstí má na minibarech i nějaké základní kafe za 20.

...

To jsou 100 % marže oproti maloobchodu.

Marťas

Asi jak na čem, tatranky jsou za 12 Kč levné (v obchodě za 10,90 Kč: eshop.coop-box.cz/run.php?item=379), pivo za 45 Kč je drahé (v obchodě za 28,90 Kč: eshop.coop-box.cz/run.php?item=82149).

Surio Mario

A ten e-shop vám to doručí zadarmo až na místo, kde sedíte?

Marťas

Pokud vím, tak nedoručí. Ale jak to souvisí s cenami zboží? Jsou e-shopy s doručením, ale zaplatíte za něj zvlášť. Ve vlaku je doručení součástí ceny, kterou platíte za jízdenku. Alespoň tak to ČD vždycky tvrdily, že minibar je služba pro cestující.

Marťas

Dneska se vkládání odkazů redakci nějak nedaří. Druhý odkaz má, předpokládám, být na seznam vlaků s ČD minibarem, tzn. tento: https://www.cd.cz/assets/dalsi-sluzby/jidelni-vozy-a-obcerstveni-ve-vlaku/prehled-vlaku-se-sluzbou-cd-minibar.pdf.

Radiátor

To zdražení je jen dobře. Teď se to trošku víc blíží realitě. Mnohem lepší než ten vozík JLV

Martin11

To se už nic jiného neděje na železnici? Že se tady řeší tohle?

ModráGuma

A co bys rád ? Válka v komentářích jestli je lepší Regio nebo ČD ? Či diskutovat o ČD jako diskriminovaných tím že nemají uzavřené hajzlíky ? Či o šrotech od Arrivy ?

Martin11

A co zlevnilo u RJ ?Neví někdo?Nebo u Leoše?bageta nebo dortík?tvl debata o ničem

Hynek

Právě, že nic, taky zdražili, ale o tom tu článek nebyl. 😂

rtep

Sice se s touto službou setkávám bohužel jen málokdy, ale vždy mne překvapovalo, že je zboží tak levné. I po tomto malém zdražení půjde o většinou o levnější nabídku, než i v tom nejobyčenějším nádražním bufetu.
Třeba tatranku koupím dráž i u nás v sámošce.