Dopravci Železnice

České dráhy „vyvenčí“ pendolina, kvůli údržbě pojedou mezi Prahou a Bohumínem

Jednotka pendolino Českých drah v zimě. Pramen: České dráhy
Jednotka pendolino Českých drah v zimě. Pramen: České dráhy
Pendolina jsou v posledních měsících na českých kolejích vzácný úkaz

České dráhy v následujících dvou týdnech celkem čtyřikrát nahradí klasické soupravy na vlacích EC 145/144 v úseku Praha – Bohumín jednotkami pendolino. Důvodem je přeprava těchto vozidel mezi místem jejich pravidelné údržby, která se provádí na odstavném nádraží Praha Jih, a místem jejich částečného odstavení v Bohumíně.

„Jednotky budou přepraveny na pravidelných vlacích, neboť se jedná o nákladově úspornější variantu oproti jejich samostatnému přesunu bez cestujících,“ uvedl mluvčí drah Robert Pagan.

Plánované mimořádné nasazování Pendolin bude probíhat v těchto termínech a na níže uvedených spojích EuroCity:

– EC 145 dne 6. ledna 2021 (jednotka 680.007)
– EC 144 dne 7. ledna 2021 (jednotka 680.002)
– EC 145 dne 13. ledna 2021 (jednotka 680.004)
– EC 144 dne 14. ledna 2021 (jednotka 680.005)

Pendolina jsou v posledních měsících na českých kolejích vzácný úkaz. Z velké většiny z tratí zmizela 28. října, kdy dráhy ukončily jejich provoz na relaci Praha – Bohumín. Zůstaly jim pouze výkony do západních Čech, kde jednotky jezdí v závazku veřejné služby, a také Košičan. Na vlacích EC mezi Prahou a Bohumínem se pendolina naposledy „protáhla“ v polovině listopadu.

České dráhy mají sedm jednotek pendolino. Jejich interiér prošel v letech 2017 a 2018 modernizací. Pendolino drží český rychlostní rekord, když v roce 2004 vyvinulo na koridoru u Břeclavi mezi Vranovicemi a Podivínem při testech rychlost 237 km/h.

Podrobnosti k provozu dálkových vlaků v době covidové nákazy jsou na stránkách Českých drah.

42 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Wolf

12. 12. v 0:00 to bude přesně 15 let od 1. výjezdu 681/682 001 na trasu Praha hlavní nádraží – Ostrava hlavní nádraží – Bohumín.

Jan Hájek

Takže místo jen pro 3 jízdní kola? Paráda…

Josef22

A v tuto roční dobu a počasí určitě jezdí desítky cyklistů, že ano?

Jan Hájek

Pokud jezdí cyklistů minimum, tak proč ČD nedovolí jejich přepravu ve vlaku 112 mezi Ostravou a Prahou v neděli bez rezervace? Ne tento vlak totiž nejdou koupit místenky z nějakého důvodu na straně PKP. Obecně si myslím, že vhodnost přepravy kola by si měl vyhodnotit každý zákazník sám. Omezování, regulace, zákazů a rozhodování za druhé je teď příliš.

Džamel

„České dráhy mají sedm jednotek pendolino. Jejich interiér prošel v letech 2017 a 2018 modernizací“

To už bylo ale druhé vylepšení, první překopávka byla na podzim 2011… Nevím, co všechno přibylo, ale vím, že mezi tím byly zásuvky ve dvojce…

jan

Je to šaškárna v ČR skovidem. Šašci tak dlouho kverulovali, až jsme v 3 měsíčním lockdownu a ještě dlouho budem.
A nikdo vlaky nechce jezdit. Měli se vyhradit prostory povinně s e rouškou.. Pro zodpovědné. A promořovače nechat bokem.

rtep

Nebojte, vrchní promořovači, tedy ANOfert cumpany vlakem opravdu nejezdí.

Hřebík v patě

Jo? Co třeba takhle při nástupu do vlaku ukazovat povinně očkovací průkaz, že mám v sobě antiCovid vakcínu a nebo papír s negativním testem, ne starším jak 15 minut? 😀

švestka

Nechtělo by to taky IQ test? Co když si někdo za jízdy otevře dveře a vypadne.
A co test prokazující znalosti z Tr10, aby nebyly důležití zaměstnanci dopravce obtěžováni všetečnými dotazy zákazníků.

medical_examiner

IQ test?
Je hodnota 137 bodů dostačující pro cestování v 1.třídě?

Robert Pochop

No fakt je, že někteří zaměstnanci ČD opravdu těžce nesou, když mají odpovědět na dotaz cestující veřejnosti, což patří k jejich pracovním povinnostem. Pokladní na Praze Vršovicích mně například vyndala, že otravuji když jsem poprosil o informaci o zpoždění vlaku v době tři kumulovanych výluk na trati 221, kdy v podstatě nejelo nic! Pak se ještě můžou vztekat, že vítězí Arriva, když mnozí zaměstnanci mají totožný nebo podobný přístup k železniční přepravě! A ti opravdu poctiví pak samozřejmě mají smůlu! Stejně jako my, cestující veřejnost!

Ratte

No vy ste opravdu beznadějný

švestka

Vždyť v tom ČD nikdo nebrání, pendolina jsou přeci těžce ziskové komerční spoje, mohou si tedy dát do podmínek, že každý kdo nastupuje do tohoto vlaku bude mít žlutou h..tedy pardon e-roušku a jede se, kdo má zájem.

medical_examiner

Jenže co dělat, když babičce její Lenovo A1000 řekne „aplikace není pro vaše zařízení k dispozici“?
Přece si kvůli tomu nebude kupovat nový mobil…

Šejdr

Promořovači jezdí vládními limuzínami, ty ve vlaku nepotkáte.

KrizeVýchodníSpolečnosti

Ale pro jízdní dobu to nebude nic znamenat, protože se stejně pojede max. podle toho, co je v sešiťáku? Nevím, ptám se.

Elb

Tak dřívější dojezd do cílových stanic samozřejmě je možný, ale vzhledem k tomu, že Kolína do Prahy je ten cestovní rozdíl mezi klasickou a tímhle dost malý…

Leinad

RegioJet má u 140km/h vlaků vedených 163 v sešiťáku poznámku „když jede Vectron, platí vmax 160km/h.“ Nevím jak ČD, jestli je to průchozí přes §1, §5, §10 zvlášť při stejné vmax a navíc jenom klopení.
Prakticky kdyby dojel napřed, musí čekat na čas pravidelného odjezdu.

medical_examiner

Plán na výměnu převodovek u x6x přece nebyl dosud realizován. Nebo byl?
163 nejezdí 140 km/h…
162 ano.

noerf

Regiojet má 162.

Avlaky

To v praxi znamená že na nádraží dojede o 5 minut dříve, ale odjede ve stejnou dobu

Avlaky

Tak Vectron se tam teď nějakou dobu neukáže , když jich mají málo

Hodně štěstí

To se bude půlka cestujících bát do toho vlézt, že nemají místenku. 😆

medical_examiner

To nevadí, aspoň tam ti ostatní budou moci dodržovat rozestupy…

Roman Svačina

By je mohli protáhnout (nebo spíše MD) i za Bohumín. Protože se v dnešní době dostat do Karviné atd. je nadlidský výkon. Jeden jediný přímý spoj a zbytek s 50minutovym čekáním v Bohumíně jak při cestě tam, tak i zpět.
Ale hlavně ty Fatrany, které díky restrikcím na hranicích jezdí odnikud nikam těsně v jízdním čase osobních vlaků veselé jezdí dál. Cca 5 lidí na jeden vagón…

Hodně štěstí

Myslím, že na ministerstvu jsou úplně mimo jaká je ve skutečnosti realita života.

Jiří Kocurek

Hlavně ta koordinace s kraji nebude to pravé ořechové.

Kalanis

Nejen na tom jednom. Spíše obecně ve velké části státní správy.

Já, kdo jiný

Nepsalo se včera náhodou v jiném článku o obdobných soupravách SBB-CFF-FSS, že pro firmu znamenaly 4x dražší údržbu než jiné soupravy? Není třeba náhodou pendolíno pro ČD tím, čím jsou pro aerolinky A380?

Martin Chovanec

Dobrá otázka, v čem je rozdíl, že ČD si Pendolina v médiích víceméně chválí, zatímco švýcarské odbory požadovaly jejich stažení z provozu po opakovaných požárech a poruchách naklápění.
V Česku jsem jako cestující zaznamenal problém jenom asi jednou, když se souprava nějak odmítala „chytnout“ na 25kV soustavě po průjezdu Berounem. Při větším výkonu zřejmě vypadávalo napájení.

Já, kdo jiný

P.R. se nemusí potkávat s realitou.

Twix

Možná to trochu souviselo s tím, že dokud ETR470 patřily Cisalpinu, tedy společnému podniku SBB a FS, údržba se dělala jen v Itálii…

medical_examiner

A tam asi opraváři čekali, než jim vychladne ranní kafe…

Jirka

Proč je nenasazují na nějakém oběhu dočasně každý den než aby byla odstavena?

Jiří 3

Záleží, co se v aktuální situaci vyplatí finančně. Přece jen se jedná o 7 vozovou jednotku.

JiP

Zvast kdyz na spouste relaci stale jezdi pekne sroty…

Radek

Nejspíš se dělá údržba, doposud byly jednotky honěné jak nadmutá koza.

noerf

Protože každý kilometr provozu znamená ztrátu. Pro dotovanou dopravu nepoužitelné z důvodu konkurence. A bez objednávky u tratí Praha – Ostrava nikdo 1000 Kč platit nebude, aby byl v cíli o dvacet minut rychleji.

Ketchup1970

Zajímavé by bylo, zda by se chytl model Ostrava Praha nonstop , jako Manažer, to byla úspora času ještě větší, pokud by do toho naházel vidle dispečer, tak by bylo možné jet o dalších deset minut rychleji. Předpokládám i vatu v JŘ. A slušná věna jízdenky, případně sleva na časté jízdy by tomu pomohla, renomé už by bylo v rukou dopravce.

noerf

Jako manažer Vám ve vlaku stačí wifi a můžete tři hodiny vyřizovat emaily, navíc je dnes spousta věcí přes webově aplikace, takže můžete nerušeně pracovat a dát k tomu dobrou kávu či něco k jídlu. Tím pádem se pak o něco více můžete věnovat rodině. Pokud je trasa Praha – Ostrava 325 km a nebude zde traťová rychlost 230 km/hod bez přerušení, tak aby to vlaky SC zajeli do 90 minut a cestující jim rádi zaplatili příslušnou přirážku za rychlost, tak teprve začne vydělávat.Když bude konkurovat jednotkám a soupravám s maximálkou 160, respektive 140 km/hod s podobnými dojezdovými časy, tak… Číst vice »

medical_examiner

Při rychlosti 250 km/h a zastávkách v Hradci Králové a Olomouci by jízdní doba byla 1 h 51 minut.
(počítáno pro normální soupravy)

Jirka

.