České dráhy vrací Západní expresy do Mnichova, kompletně obnoví linku do Budapešti

Vlak alex Praha - Mnichov, Regensburg Hbf, foto: Zdopravy.cz/Jan SůraVlak alex Praha - Mnichov, Regensburg Hbf, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Do jízdních řádů Českých drah se v příštích dnech vrací další dálkové mezinárodní vlaky. Jde o spojení, která byla přerušena

Do jízdních řádů Českých drah se v příštích dnech vrací další dálkové mezinárodní vlaky. Jde o spojení, která byla přerušena nejen pandemií COVID-19, ale i opravami trati v zahraničí. V sobotu tak po čtyřměsíční pauze vyjede vlak do Mnichova, v pondělí se vrátí kompletní provoz na trase Praha – Budapešť.

V případě Bavorska nebyl obnoven provoz kvůli plánované opravě jednokolejné tratě v pohraničí, v případě Maďarska pak obnovení provozu zkomplikovaly přívalové deště a nutná oprava dvoukolejné tratě z Budapešti okolo Dunaje do slovenského Štúrova.

Vlaky do Mnichova pojedou podle plánovaných jízdních řádů v celé trase od soboty. „Odpadne tak mimořádný přestup v Plzni, který v současnosti funguje u částečně obnoveného vnitrostátního provozu mezi Prahou a Domažlicemi. Vlaky budou v sobotu vedeny ještě v mimořádném redukovaném řazení a v části trasy nemusí být u některých vlaků zařazen například vůz 1. třídy, minibar nebo vůz pro přepravu osob na vozíku,“ dodala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Během víkendu však dojde k návratu plánovaných typů vozů do těchto vlaků a nabídky všech standardních služeb. Každá ze souprav těchto vlaků je sestavena z poloviny z vozů Českých drah a z poloviny z vozů německé společnosti Die Länderbahn.

Od pondělí se vrátí až do Budapešti i všechny vlaky linky Ex3 Metropolitan a spoj EC130 / 131 Báthory, který jezdí v trase Terespol – Budapešť. Z Prahy pojedou všechny vlaky podle plánovaných jízdních řádů již od pondělního rána. V opačném směru bude provoz linky Metropolitan z Budapešti obnoven prvním vlakem EC 276 s odjezdem v 11:40. V plánované trase z Budapešti přes Štúrovo do Prahy a dále do Německa pojede tento den také vlak EC 172 / 173 Hungaria. V noci ze 13. na 14. července pojedou poprvé i přímé lehátkové a lůžkové vozy Praha – Budapešť na vlacích IC 575 / EN 477. Provoz přímých lůžkových a lehátkových vozů v opačném směru bude obnoven v noci ze 14. na 15. července.

Vlak EC 130 Báthory pojede v celé trase Budapešť – Břeclav – Bohumín – Varšava – Terespol poprvé v pondělí 13. července. Opačným směrem bude obnoven provoz přímého vlaku bez omezení v úterý 14. července. V tomto vlaku však dočasně nebude zařazen restaurační vůz. Zároveň odpadnou současné přestupy mezi náhradními soupravami v Bohumíně.

Tagy České dráhy Ex3 Ex6 Metropolitan obnovení provozu po pandemii koronaviru praha - mnichov Západní expres
31 komentářů