České dráhy vrací do provozu další komerční spoje. Opět pojede Opavan i další pendolino

Jednotka řady 680 Pendolino u České Třebové. Foto: Jan SůraJednotka řady 680 Pendolino u České Třebové. Foto: Jan Sůra

Z komerčních vlaků Českých drah zůstane mimo provoz jeden pár vlaků SC a rychlíku Bohumín – Olomouc.

Zpět na článek
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honzík

Text: Vrací se i další dva páry pendolin: SC500 (Ostrava hl. n. 17:07 – Praha hl. n. 20:27) a SC 507 (Praha hl. n. 11:12 – Ostrava hl. n. 14:35).
To je jeden pár, resp. dva spoje, jestli se nepletu.
A který pár SC ještě nepojede, pane Sůro?

V. K.

Ještě by to chtělo, aby MD objednalo nějaký večerní vlak z Ostravy. Je ostuda, že mezi dvěma největšími městy už po sedmé prostě nic nejede.

jkjk

Kdyby byla poptávka, tak už by to dávno nějaký dopravce na vlastní triko jezdil. Evidentně tedy poptávka není.

PetrN

Absolutní nesmysl, jezdím těmi posledními večerními vlaky (ex 112,Regiojet,Kosican) a bývají dost narvane, a hlasy cestujících typu „proč nejede nic později“ se ozývají pravidelně. A navíc poptávka se sama nabízí, lidi, co potřebují být ráno v práci a nechtějí nebo ani nestíhají jet ranním spoji, lidi, co jedou do Ostravy za kulturou atd atd atd… Jeden vlak po osmé hodině by se určitě v pohodě uzivil.

Michal

Když jsem ještě studoval tak před zavedením rychlíků 34x do Zvolena jezdil v neděli večer vlak číslo už nevím v půl 7 ze Žiliny, v půl 8 z Těšína a v půl 9 ze Svinova do Prahy. Řazeno 5 vozů a občas posila a už před Ostravou plno z 90%. Pak zaříznut, že stačí Sc 240 který pak i několik týdnů předem vyprodaný. Poslední roky ho obnovili právě Bohumin Olomouc a v neděli do Prahy, to už obsazenost slabší, jezdili tím dřív hlavně Slováci. Pak přešli hodně na RJ1020. Každopádně před zavedením R641 jezdilo první přímé spojení Olomouc Ostrava až… Číst vice »

medical examiner

Tak to budete nadšený v TJŘ.
Tam bude poslední „vymetací“ rychlík odjíždět z Prahy hl.n. po 21.hodině.

JanT 1984

Mám pocit, že kolega mluvil o opačném směru, z Prahy je to díky nočním vlakům o dost lepší ( ty samozřejmě jezdí i v druhém směru, ale většinou až kolem druhé ranní ).

Pepa

A co teda na tom IC 514 bude jezdit? Jezdilo tam Pendolino, teď railjet a v Idosu je, že z Opavy bude jezdit na IC 514 Pendolino, to se mi nějak nezdá

Honzík

Od 24.9. SC 514 Opavan

Honzík

Pardon IC 🙂

zdeněk šindlář

Co přijede z Prahy, to pojede zpět. Doposvad to byla pá/ne ř. 150 s pěti vozy tak, jak to jezdilo před omezením.

Jan

A co R 640/641?

Sharkovec

Zkuste hledat, je to v tom článku napsané :))

Martin

Škoda toho R640… Před pracovním týdnem na cestu do Prahy ideální – člověk přijede, akorát se vyspí a ráno může do práce.

Surio Mario

Jen pro zajímavost – v minulých týdnech jezdilo na 514 pendolino, tento týden je to podle řazení railjet.

asdfgasdfg

Railjet jezdí i 243 (Praha -> Bohumín). Dnes jsem s nim jel. Ptal jsem se průvodčí jestli je to jen dnes a říkala že je to tak dočasně cca 14 dní.