Železnice

České dráhy ukázaly podobu vectronů. Poveze siluety čtyř měst

Vizualizace podoby lokomotivy Siemens Vectron v barvách Českých drah. Foto: ČD
Vizualizace podoby lokomotivy Siemens Vectron v barvách Českých drah. Foto: ČD

České dráhy odhalily, jak budou vypadat lokomotivy Siemens Vectron v jejich barvách. Nasadí je na linku z Prahy do Berlína a Hamburku, zůstanou u tradiční modrobílé kombinace. Oficiálně firma půjčené vectrony na deset let představí v příštích týdnech.

„Grafický návrh jsme si dělali sami, vychází z původního konceptu od Studia Najbrt,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.České dráhy na bok lokomotivy umístily siluety hlavních dominant čtyř měst, kde se jejich Vectrony objeví: Prahy, Drážďan, Berlína a Hamburku. Anglický nápis oznamuje, že lokomotivy Českých drah spojují místa a lidi.

České dráhy si objednaly celkem deset vícesystémových lokomotiv, včetně servisu je dodá leasingová společnost European Locomotive Leasing (ELL). Její logo na lokomotivě rovněž bude. České dráhy za desetiletý pronájem zaplatí 1,6 miliardy korun.

Podle webu časopisu Železničář, který patří Českým drahám, mají lokomotivy jezdit až do Kielu, jeden vectron se bude pravidelně objevovat na rychlících z Prahy do Chebu v úseku Praha – Ústí nad Labem.

Server Zdopravy.cz už na konci října uvedl, že ani od prosince neskončí s nástupem nového jízdního řádu přepřah lokomotiv v Drážďanech, protože Deutsche Bahn nestihly proškolit všechny strojvedoucí.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radek

Smutný to pohled. Škoda, že místo značky Siemens není na přídi okřídlený šíp.:-(

Rado

Logo pronajímatele se mi zdá příliš velké. Místo něj by se hodilo spíše logo čd v bílé barvě.
Ovšem pokud je ve smlouvě daná velikost loga půjčovny, tak co se dá dělat. Škoda. Ještě že nemusíme každý vozit na autě logo leasingovky nebo banky od které jsme si půjčili. A co teprve hypotéka. Ha ha😂 Jinak barvy v poho.

Jirka V.

A co Brno?

Hynek Poděbradský

Do Brna nebudou jezdit

Martin k

Do Brna jezdi 380 a taurusi

Martin

Co je s Brnem?

Vojtěch Zvolský

Vectrony budou ČD primárně nasazovat na EC z Prahy do Berlína. Do Brna na pravidelných vlacích zajízdět nebudou.

Grossák

Města, nebo místa?

petr

města, zdá se, že se jim to povedlo.

K.S.

petr:
Souhlasím, jestli je ten bílý pruh na koncích ve stejné výšce jako na vagonech, pak to bude vypadat opravdu dobře. Možná bych jenom zvolil trochu jinou stavbu hesla.