České dráhy ukázaly podobu vectronů. Poveze siluety čtyř měst

Vizualizace podoby lokomotivy Siemens Vectron v barvách Českých drah. Foto: ČDVizualizace podoby lokomotivy Siemens Vectron v barvách Českých drah. Foto: ČD

České dráhy odhalily, jak budou vypadat lokomotivy Siemens Vectron v jejich barvách. Nasadí je na linku z Prahy do Berlína

České dráhy odhalily, jak budou vypadat lokomotivy Siemens Vectron v jejich barvách. Nasadí je na linku z Prahy do Berlína a Hamburku, zůstanou u tradiční modrobílé kombinace. Oficiálně firma půjčené vectrony na deset let představí v příštích týdnech.

„Grafický návrh jsme si dělali sami, vychází z původního konceptu od Studia Najbrt,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.České dráhy na bok lokomotivy umístily siluety hlavních dominant čtyř měst, kde se jejich Vectrony objeví: Prahy, Drážďan, Berlína a Hamburku. Anglický nápis oznamuje, že lokomotivy Českých drah spojují místa a lidi.

České dráhy si objednaly celkem deset vícesystémových lokomotiv, včetně servisu je dodá leasingová společnost European Locomotive Leasing (ELL). Její logo na lokomotivě rovněž bude. České dráhy za desetiletý pronájem zaplatí 1,6 miliardy korun.

Podle webu časopisu Železničář, který patří Českým drahám, mají lokomotivy jezdit až do Kielu, jeden vectron se bude pravidelně objevovat na rychlících z Prahy do Chebu v úseku Praha – Ústí nad Labem.

Server Zdopravy.cz už na konci října uvedl, že ani od prosince neskončí s nástupem nového jízdního řádu přepřah lokomotiv v Drážďanech, protože Deutsche Bahn nestihly proškolit všechny strojvedoucí.

Tagy České dráhy ELL Siemens Vectron
10 komentářů