České dráhy přišly o další pendolino, srazilo se s pracovním vozíkem

Jednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan SůraJednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan Sůra

Z původních sedmi jednotek mají dočasně České dráhy v provozu jen čtyři pendolina. Od včerejšího večera jim chybí v provozu

Z původních sedmi jednotek mají dočasně České dráhy v provozu jen čtyři pendolina. Od včerejšího večera jim chybí v provozu další. U Radotína se srazilo s pracovním vozíkem.

Informace o nehodě a odstávce další jednotky se objevila na neoficiálním facebookovém profilu Českých drah o mimořádnostech, mluvčí ČD Radek Joklík ji potvrdil. Podle něj by měla být oprava dokončena do neděle.

Namísto pendolina nasazují na některé spoje SuperCity České dráhy klasické soupravy. Podle rezervačního systému půjde zítra o spoj ve 13:37 z Prahy a v 17.02 z Ostravy. Ve vlaku není tichý oddíl nebo garantována wifi, České dráhy vrací příplatek za rezervaci.

České dráhy mají ve stavu sedm pendolin, jedno je na dlouhodobé opravě v Itálii po nehodě ve Studénce. U druhého běží vyvazovací oprava spojená s modernizací interiéru. Třetí teď dávají technici dohromady po střetu s pracovním vozíkem.

https://www.facebook.com/ceskedrahy01/posts/952175144936646

Tagy České dráhy pendolino
7 komentářů