Dopravci Železnice

České dráhy přidají zaměstnancům od ledna 5,5 %

Railjet mezi Brnem a Adamovem u bílovických tunelů. Foto: České dráhy
Railjet mezi Brnem a Adamovem u bílovických tunelů. Foto: České dráhy

Zaměstnance všech tří největších státních zaměstnavatelů na železnici čeká příští rok stejný růst tarifních mezd. České dráhy dnes oznámily, že navýší mzdy o 5,5 %.

Navazují tak na SŽDC ČD Cargo, kde rovněž dojde ke zvýšení tarifů o 5,5 % (v případě ČD Cargo od dubna). Podpis kolektivní smlouvy oznámily České dráhy v tiskové zprávě. Ke zvýšení tarifů dojde u ČD od ledna.

Růst mezd v roce 2019 bude ve všech tarifních třídách o 5,5 % a zároveň dojde k navýšení některých příplatků jako ocenění náročnosti práce na železnici a stabilizující prvek zaměstnanosti ve firmě při dnešní složité situaci na trhu práce,“ řekl generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec.

České dráhy zaměstnávají 14 800 lidí, průměrná mzda ve firmě aktuálně dosahuje 35 tisíc korun. Kolektivní smlouvu podepsaly s deseti odborovými organizacemi.

Zaměstnancům zůstanou zachovány dosavadní benefity a dojde k mírnému růstu tarifních mezd. „Stejně jako v minulých letech bylo kolektivní vyjednávání i v letošním roce mimořádně dlouhé a velmi náročné. Teprve dnes, týden před Vánoci, jsme se dohodli na  klíčové oblasti, kterou je růst mezd. Jsem přesvědčen, že jsme našli kompromis, který je pro České dráhy ekonomicky únosný, chrání zájmy našeho akcionáře i věřitelů, kteří financují náš rozvoj, a zároveň zaručuje našim zaměstnancům sociální jistotu. Sociální smír a stabilita v personální oblasti jsou pro nás prioritou a vnímáme je jako klíčové pro chod celé firmy,“ dodal Kupec.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
milan

Zadání z Ministerstva chaosu znělo jasně. STEJNÝ průměrný nárůst plátů u ČD, ČDCargo, SŽDC. A co se nestalo SŽDC 5,5 , ČDCargo 5,5 a ČD 5,5. OSŽ neboli pátá kolona zaměstnavatelů opět sehrála svoji divadelní roli.

Michal

Tady jsou zase samé plačky. Fňuk, fňuk..

magma

takze od 1.ledna budeme mit vsichni o 5.5% navíc?

petr.r

NE, někdo 14,5%, jiný 10% a někdo 8%

Magma

Opravdu? Nebo je to vtip?

petr.r

opravdu, jestli kecám, tak půjčím auto na sobotu.

Michal

P.S.: Mám velorex.

petr.r

Z4

Bery

Anglicaky nebrat. 🙂

Vendelin

A někdo nic stejně jako v uplynulých 6 letech.

Bery

Ano, vsichni v tarifnich tridach. Pro manazerske platy to neplati…

masinka

Zaměstnancům zůstanou zachovány dosavadní benefity a dojde k mírnému růstu tarifních mezd. Pravda,opravdu jen „k mírnému“😏jako vzdy

petr.r

zachování benefitů je to, že se nehlídá spotřeba nafty? A právě je veliký riziko, že soukromníci nenajdou fíry z řad čd na motorový jednotky z důvodu čerpání těchto výhod.

mirekk

A co má být že nenajdou fíry? Když jim nabídnou podstatně lepší podmínky než ČD či ČDC tak by možná někoho přetáhli.

simbič

Nene, nikdo lepší, než ČSD neexistuje!

Zapa

Aneb zloděj křičí chyťte zloděje….

Bery

A je pro takove obvineni nejaky dukaz ?

petr.r

elektrifikace.

Bery

???

Rtep

Já určitě nebudu kydat.
Zaměstnanci ČD, ČD Cargo, SŽDC určitě nemají jednoduchou práci a ocenění si zaslouží. A není jim co závidět.
Přesto ale dodám, že 5,5% je docela slušné navýšení. Jen málokterá soukromá firma tolik přidává. Koneckonců neznám ve svém okolí žádného železničáře, který by si stěžoval na malé peníze.