cargo

České dráhy přidají od soboty Západní expresy na chebskou větev

Pendolino na mostě přes vodní nádrž Jesenice u Chebu. Foto: České dráhyPendolino na mostě přes vodní nádrž Jesenice u Chebu. Foto: České dráhy

Mírně posílené budou i spoje na mnichovské větvi linky Ex6.

České dráhy v sobotu obnoví provoz většiny dálkových vlaků na chebské větvi linky Ex6 Západní expres. Většina těchto expresů tak znovu pojede v celé trase z Prahy přes Plzeň až do Chebu. Zároveň budou každý den znovu jezdit dva páry vlaků IC Pendolino mezi Prahou a Karlovými Vary, respektive Františkovými Lázněmi.

Mírně posílené budou i spoje na mnichovské větvi linky Ex6, nicméně i nadále pojede většina těchto spojů ve zkrácené trase Plzeň – Domažlice – Mnichov. Od stejného termínu bude také navýšena kapacita rychlíků linky R16 v úseku Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín, které znovu zajistí v celé trase z Prahy až k bavorským hranicím rychlíková souprava. Cestujícím tak odpadnou přestupy v Klatovech směrem do Železné Rudy.

Už od pondělí byl obnoven provoz spěšných vlaků linky R29 v celé trase Cheb – Norimberk a zpět. Od stejného data jsou obnovené také ostatní přeshraniční regionální vlaky ČD a jejich zahraničních partnerů z Karlovarského kraje do Saska a Bavorska.

Linka Ex6 Praha – Plzeň – Mnichov
· Vlaky této linky je možné od středy 7. dubna 2021 využít k cestě mezi ČR a Německem (od tohoto data jsou tyto expresy zajištěny také v přeshraničním úseku Domažlice – Furth im Wald a zpět).
· V celé trase Praha – Mnichov již nyní jezdí v pracovní dny vlak Ex 350. Od 17. dubna 2021 k němu přibude denně vlak Ex 358, v pracovní dny Ex 357 a o víkendech a svátcích také Ex 359. V ostatní dny jsou tyto vlaky, stejně jako všechny ostatní spoje této linky (Ex 351–356 a Ex 360–363), zajištěné ve zkráceném úseku Plzeň – Mnichov a zpět.
· Vlak Ex 551 je nadále zrušen, Ex 556 i nadále jede jen o víkendech a vybraných svátcích.

Linka Ex6 Praha – Plzeň – Cheb
· Na chebské větvi Západních expresů bude od 17. dubna 2021 obnoven provoz většiny vlaků v úseku mezi Prahou a Plzní.
· Výjimkou budou pouze vlaky Ex 550 (do odvolání je zrušen v celé trase), Ex 553 (v neděli nejede v úseku Plzeň – Praha), Ex 554 (zrušen o sobotách, 1. a 8. května, 4. a 5. července) a Ex 567 (v úseku Cheb – Plzeň jede denně kromě soboty, v úseku Plzeň – Praha je zrušen).
· Všechny ostatní vlaky, včetně vlaků IC Pendolino 512/515 mezi Prahou a Františkovými Lázněmi, znovu pojedou podle pravidelného jízdního řádu.

Tagy České dráhy seznam Západní expres
12 komentářů