egoe-plus
Dopravci Železnice

České dráhy přidají od soboty Západní expresy na chebskou větev

Pendolino na mostě přes vodní nádrž Jesenice u Chebu. Foto: České dráhy
Pendolino na mostě přes vodní nádrž Jesenice u Chebu. Foto: České dráhy
Mírně posílené budou i spoje na mnichovské větvi linky Ex6.

České dráhy v sobotu obnoví provoz většiny dálkových vlaků na chebské větvi linky Ex6 Západní expres. Většina těchto expresů tak znovu pojede v celé trase z Prahy přes Plzeň až do Chebu. Zároveň budou každý den znovu jezdit dva páry vlaků IC Pendolino mezi Prahou a Karlovými Vary, respektive Františkovými Lázněmi.

Mírně posílené budou i spoje na mnichovské větvi linky Ex6, nicméně i nadále pojede většina těchto spojů ve zkrácené trase Plzeň – Domažlice – Mnichov. Od stejného termínu bude také navýšena kapacita rychlíků linky R16 v úseku Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín, které znovu zajistí v celé trase z Prahy až k bavorským hranicím rychlíková souprava. Cestujícím tak odpadnou přestupy v Klatovech směrem do Železné Rudy.

Už od pondělí byl obnoven provoz spěšných vlaků linky R29 v celé trase Cheb – Norimberk a zpět. Od stejného data jsou obnovené také ostatní přeshraniční regionální vlaky ČD a jejich zahraničních partnerů z Karlovarského kraje do Saska a Bavorska.

Linka Ex6 Praha – Plzeň – Mnichov
· Vlaky této linky je možné od středy 7. dubna 2021 využít k cestě mezi ČR a Německem (od tohoto data jsou tyto expresy zajištěny také v přeshraničním úseku Domažlice – Furth im Wald a zpět).
· V celé trase Praha – Mnichov již nyní jezdí v pracovní dny vlak Ex 350. Od 17. dubna 2021 k němu přibude denně vlak Ex 358, v pracovní dny Ex 357 a o víkendech a svátcích také Ex 359. V ostatní dny jsou tyto vlaky, stejně jako všechny ostatní spoje této linky (Ex 351–356 a Ex 360–363), zajištěné ve zkráceném úseku Plzeň – Mnichov a zpět.
· Vlak Ex 551 je nadále zrušen, Ex 556 i nadále jede jen o víkendech a vybraných svátcích.

Linka Ex6 Praha – Plzeň – Cheb
· Na chebské větvi Západních expresů bude od 17. dubna 2021 obnoven provoz většiny vlaků v úseku mezi Prahou a Plzní.
· Výjimkou budou pouze vlaky Ex 550 (do odvolání je zrušen v celé trase), Ex 553 (v neděli nejede v úseku Plzeň – Praha), Ex 554 (zrušen o sobotách, 1. a 8. května, 4. a 5. července) a Ex 567 (v úseku Cheb – Plzeň jede denně kromě soboty, v úseku Plzeň – Praha je zrušen).
· Všechny ostatní vlaky, včetně vlaků IC Pendolino 512/515 mezi Prahou a Františkovými Lázněmi, znovu pojedou podle pravidelného jízdního řádu.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Iveta

No tak v Chebu jsem jezdil jako vlakoš a co 2 hodiny Ex je blbost ,to je to jak jsem tu psal a všichní mě kamenujete ,příjdu o trat a výkony ,posílím to jinde ,hlavně nepropouštět ,protože počet úředníků závisí na počtu mužstva.Jinak je pravda ,že někde nejsou přípoje ,třeba v Chebu na Chomutov ,ale jsou do Německa .No ale když už tam za mě jezdily IC a dnes motoráky ,tak nevím .Jezdit co 2 hodiny na Mnichov a mít smlouvu s Landerbahn co odradí spoustu cestujících pro svoji nespolehlivost a nikde nestavět jen Plzen ,Holýšov a Domažlice ,když dále… Číst vice »

Alex

No zcela mimo mísu. Víte kdo objednává vlaky Sp?

Rammon

.. dycky Cheb ! ! ! ..

medical_examiner

I když tam v budoucnu nebude žádný přípoj, bude pořád velký tlak na to, aby tam zastavovaly/končily rychlíky… 😀

Haha

??????

sterndestodes

Ono do Egeru a okolí (pokud to zrovna není Bergamo) se jinak než vlakem cestovat moc ani nedá, minimálně z plzeňského směru, a dráha tam funguje celkem solidně. Osobně si neumím představit se hrkat do Mariánek či Chebu něčím jiným než záchodovým expresem, bus tam navíc ani defacto žádnej nejezdí.

medical_examiner

To je tam takový obrat cestujících, že by nemohli v Plzni přestupovat na pravidelné rychlíky Plzeň – Cheb – Chomutov – Ústí nad Labem?

Franz Joseph

A co Ex7? Ta by taky chtěla posílit jako sůl.

Tomáš

No hurá. ČD zjistily, že už se opět cestuje.

Platón

Prej že se opět cestuje… Ale je to pořád lepší vtip než ty od Petra Rychlého.

T478.5

Jelikož se jedná o objednávané vlaky, předpokládám, že o tom rozhoduje Ministerstvo dopravy.

Lukáš

To sice cestuje, ale tohle navýšení asi definitivně zabije výluku Smíchov – Radotín. Už teď v pátek dostávaly vlaky +10 – 20 minut na této výluce. Zavedena nová pomalá jízda 30 km/hod, protože se jim tam začal „propadat“ most.

Takže to vidím takhle, v pondělí katastrofa a od úterý vlaky odklonem přes Krč.