egoe-plus
Dopravci Lidé Železnice

České dráhy obsadily páté místo v představenstvu, do firmy nastoupí manažer z letiště

Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy
Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy

Petr Pavelec je novým členem představenstva Českých drah. Po více než roce je tak představenstvo státního dopravce kompletní a má všech pět členů.

Pavelce dnes zvolila do funkce dozorčí rada., potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Čtyřicetiletý právník působil do ledna loňského roku v představenstvu Letiště Praha, kde zodpovídal za oblast rozvoje, investic, právní podpory a centrálního nákupu a logistiky. Na letišti působil od roku 2014, nejdříve v Českém aeroholdingu. Do státní firmy přešel z advokátní kanceláře White & Case.

Petr Pavelec. Foto: Letiště Praha
Petr Pavelec. Foto: Letiště Praha

Pan doktor Pavelec je zkušený manažer se širokým rozhledem v oblastech práva, korporátních záležitostí, nákupu, investic a developmentu. V představenstvu bude mít na starost úsek správy majetku,“ řekl předseda dozorčí rady Pavel Kysilka.

Na jeho post nebylo vypsáno výběrové řízení jako v případě předchozího výběru. Pavelec přichází z firmy, která státu poslední roky generuje miliardy korun na dividendách. Za jeho působení na letišti došlo k výraznému růstu nejen počtu cestujících, ale i ziskovosti. „Své rozsáhlé zkušenosti ze soukromého sektoru úspěšně aplikoval ve prospěch státního podniku,“ zhodnotil jeho působení na letišti bývalý člen dozorčí rady Českého aeroholdingu Michal Požár.

Představenstvo Českých drah se naposledy měnilo v září, kdy dozorčí rada zvolila Václava Nebeského a Michala Krause.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Další expert na železnici….je zajimavé, že managerů se tam střídá víc a víc a nejde to nikde vidět…

Dominik Hašek

Pavelec je hlavně výborný hokejový brankář! Tak doufám, že i v novém týmu bude kvalitně pokrývat svěřenou svatyni a mnoho toho za svá záda nepustí. Útok už je snad trochu z podzimní části soutěže sehraný… Na vhazovaní se ujala mladá kapitánská naděje Nebeský a na křídlech Horný, Kraus. Ono to půjde 🙂 Chlapi jedem!

Generální mandatář

Dobrý den.
Tento pán je také sportovec? To je hezké. Sportovní zkušenosti se mi mohou hodit i ve vedoucí hospodářské funkci. Sportu zdar a železnici zvlášť!

Hen ten oný

Myslíte podobně jako pan Č(SS)D Hašek ? 😃

Hen ten oný

Já jsem už bláhově myslel, že České dráhy jsou na pátém místě ne světě co se týče rychlosti a kvality přepravy, péče o cestující, popř. podle dalších hodnotících ukazatelů. 🤔

Mirvald

Vypadá to, že by se mohlo jednat o kvalitní posilu. Jménem železničářů blahopřeji a přeji mnoho úspěchů.

Hen ten oný

Budiž mu zde práce lehká. ♧

Sandra Kamasawa-Jadrná

Mluvit jménem několika desítek tisíc lidí chce celkem koule ale cajk. Za mě souhlas s tím, ať se typovi daří, potažmo nám všem!

Pitrys

Když jsou na ilustračním fotu Vectrony, vždy je to článek o teplých křeslech…

David

Vtipný postřeh 👍

Generální mandatář

Nevím, jak to může souviset.

David

GM: Buď to chápete nebo ne. Nemá smysl nad tím moc hloubat.

Mandatorní generál

Kdyby Vám to stálo za pár slov – klidně to vysvětlete. Osvěta je třeba nejen na železnici.

Pitrys

Ani jsem tím nic zlého nemyslel, ale už to sleduju delší dobu. Koneckonců, raději se taky podívám na Vectron než na nějaké hlavouny.