egoe-plus
Dopravci Mimořádné události Železnice

České dráhy nabídnou kvůli včerejší nehodě odškodnění, osud vlaků určí prohlídka

Zásah u nehody v Perninku. Foto: HZS
Zásah u nehody v Perninku. Foto: HZS

České dráhy nabídnou účastníkům a rodinným příslušníkům obětí včerejší tragické srážky vlaků co nejrychleji výplatu odškodnění.

Dopravce to uvedl na svém twitterovém účtu. O jak velkou částku půjde, ale zatím není jisté. „Pravidla odškodnění upravuje platná legislativa a jeho výše je např. u zraněných osob závislá na závažnosti zdravotní újmy. V tuto chvíli nedokážeme odhadnout, o jak vysokou částku celkově půjde,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

České dráhy požádaly všechny účastníky události a rodinné příslušníky obětí, aby je kontaktovaly e-mailem na adrese Gorner@gr.cd.cz. Kontaktní informace zveřejnil dopravce na svých stránkách i v němčině, jedna oběť a část zraněných byla z Německa.

Dopravce čeká ještě rozhodování, co dál s poničenými jednotkami z nehody. Podle Rajnochové byla vozidla dopravena během noci do depa. Jednotka RegioShark (řada 844) byla odtažena do Plzně a motorový vůz řady 814 byl přepraven do depa v Chebu.

„Nejvíce poškozený řídicí vůz RegioNovy řady 914, který zatím zůstává v Perninku, má poškozený podvozek a předpokládá se jeho odvezení pozemní cestou. V depech budou vozidla komisionálně prohlédnuta a na základě podrobné prohlídky a zjištěného rozsahu poškození bude rozhodnuto o dalším postupu,“ dodala Rajnochová.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hans

To je velká škoda, že při té nehodě nebyly definitivně zničeny všechny ty chcipaky 810 a Honeckery Bdmtee! Aby už nám je ČD konečně PRESTALY VNUCOVAT!!!

pleticha

Nechápu, jaký osud chcete řešit? 914 je na odpis, když je poškozený rám, 814 defakto jen drobné opravy, ale tím že je plonková, tak není s ničím do páru, 844 je poškozený především laminát a spřáhlo, takže zde není důvod cokoliv rušit.

Olda

Věcná poznámka: No…, fakt nevím za co dostal kolega ty „-„, protože ze všech možných úhlů pohledu je toto asi nejoptimálnější řešení. Jen plonkovka se schová…, co nevidět s existencí D3 nám zase nějaká 914, či 814 určitě přebude. Náklaďák na přejezdu a strom na Šumavě může odstavení taky hodně zkrátit.

ABC

814 defakto jen drobné opravy, ale tím že je plonková, tak není s ničím do páru

no, třeba se druhá půlka časem najde….

Dalibor

Je to jen „pohled z dálky“ ale myslím, že ten řidičák od regíny je zralý na odpis. U žraloka bude otázkou, jak je předek deformovaný, z letmího pohledu vypadá „opravitelně“

Viktor

Myslím že Regionova bude dárcem materiálu pro ostatní Reginy

Robert Šalda

Motor by se možná dal spárovat s nějakým osiřelým řidičákem, pokud je, nebo ho ponechat jako rezervu.

Jan Semela

Určitě nebude, vždyť nemá ani stejný rozchod kolejí. https://cs.qwe.wiki/wiki/Regina_(train) :-))

Olda

No…, já se zde tedy považuji (s ohledem na část osazenstva fóra a jejich zkušenosti a praxi z dopravy v kontra mého úřednického entuziasmu) za úplnýho blba, ale kolega je odkud…?Pokud věta nemá být někým sarkasmem… Zde však je to se mnou také horší, neb knižní čeština s jinotaji je pro mne také hodně obecné téma…

Honza

Muzu se zeptat, co to ma byt za divny klon wikipedie?

Os5600

Žralok je super tím, že kabina je samostatná část co je ke zbytku soupravy přimontována. Tak jako u všech moderních vozidel. Není to nic nového třeba Brejlovci mají kabinu taky odmontovatelnou a vyměnitelnou. Ale většina starších vozidel, především elektrických a motorových jednotek to tak nemá. Takže to při nárazu odnese nejen kabina ale i skříň vozidla. U Sharka se tak podařilo většinu kinetické energie pohltit kabinou a tím minimalizovat destrukční účinky na zbytek skříně vozidla.

Robert Šalda

Moderní vozidla jako RegioShark bývají na čelech vybavena i deformačními prvky, které velkou část energie z nárazu absorbují a nemusí tak dojít k fatálnímu poškození vozidla. Vymění se čelo deformační prvky, nový lak a jezdí se dál. Zjednodušeně řečeno.

Josef22

Shark to zvládl celkem obstojně, viz foto na Novinkách na konci článku.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/horal-ktery-dorazil-k-vlakum-jako-prvni-takovy-pohled-jsem-nikdy-nezazil-40329922