Lidé

České dráhy mění personálního ředitele, místo Veselého přichází Schwarzová

Pendolino Českých drah u Chocně. Jednotky řady 680 by mohly po zvýšení rychlosti mezi Chocní a Uherskem jezdit rychleji, maximální rychlost je 230 km/h. Foto: České dráhy
Pendolino Českých drah u Chocně. Jednotky řady 680 by mohly po zvýšení rychlosti mezi Chocní a Uherskem jezdit rychleji, maximální rychlost je 230 km/h. Foto: České dráhy

Ve vedení Českých drah dochází k další velké změně. Na post personální ředitelky nastoupí od června Soňa Schwarzová, která vystřídá dlouholetého personálního šéfa Českých drah Iva Veselého.

Změnu včera schválilo představenstvo Českých drah, které oficiálně Veselého odvolalo z funkce. Jmenování Schwarzové potvrdil mluvčí firmy Radek Joklík. Firma oficiálně důvody odvolání Veselého nekomentovala, podle informací deníku Zdopravy.cz je to především kvůli věku: Veselý mohl už před několika lety odejít do důchodu.

Veselý je personálním ředitelem Českých drah od nástupu Dalibora Zeleného v roce 2013, před tím působil u ČD Cargo a dříve také u Českých drah. Zelenému tehdy podepsal v pracovní smlouvě konkurenční doložku, kterou mu pak dopravce odmítl vyplatit. Zelený pak spor u soudu o doložku prohrál.

Soňa Schwarzová studovala andragogiku a personální management na Karlově univerzitě a na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. V oblasti lidských zdrojů má podle Joklíka dlouholeté zkušenosti, působila ve vysokých manažerských funkcích, například v Société Génerale v Paříži, v Komerční bance a naposledy v pojišťovně NN Česká republika.

Schwarzová přichází v době, kdy České dráhy, podobně jako většina firem, bojuje s nedostatkem lidí. Pod personálního ředitele spadá také kolektivní vyjednávání s odboráři. Skupina České dráhy zaměstnává přes 23 tisíc lidí.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Railanalytik

Z odborů ticho jako v hrobě

Gogo

Ono to máte jedno, tito ouřadové jsou všichni jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Jejich jediným úkolem je vyjednat si co největší plat bet ohledu na pracovní výsledky a k tomu co nejzlatější padák.

Strojvedouci

Tyvole… UJAK, skola pro modelky a pitomce.. To se mame na co tesit kdyz i jedna nejmenovana pani profesorka z teto skoly rekla ze by ji udelal i muj pes..

Georg

z toho nabrezi vzdy vypadne nejaka pozoruhodna figura. pripomina mi to orloj na staromestskem namesti, chybi jen zvonici kostlivec…

Jana Hanáková

Proto se stěhoval z ČD do Carga. Předvídám, že toho hodně věděl na ředitele, kteří tam byli za jeho působnosti, když je to bývalý ruský agent, tak si ho nikdo netroufal odvolat. Přeji mu všechno nehorší šmejdovi..

Ondra

Že to ale trvalo! V každé jiné firmě by už dávno dostal padáka. Jako ředitel pro personál selhal

železničář v důchodu

I když platí, že „každá změna je k horšímu“, jsem přesvědčen, že nad odchodem Iva Veselého z funkce (skoro) nikdo plakat nebude – zatím nezemřel, tak není třeba o něm „jen dobré“: hodně škodil už hned od vzniku ČD.