České dráhy čelí kritice Ropidu, na třetí nejvytíženější trati vynechaly 18 spojů

CityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan SůraCityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan Sůra

Téměř dvacet spojů na jedné z nejvytíženějších linek v Pražské integrované dopravě zrušily během pondělí České dráhy. Důvodem byly chybějící

Téměř dvacet spojů na jedné z nejvytíženějších linek v Pražské integrované dopravě zrušily během pondělí České dráhy. Důvodem byly chybějící soupravy.

České dráhy musely kvůli poruchám zrušit na lince S7 v úseku Praha – Řevnice jen během pondělí celkem 18 spojů. Jde o takzvané vložené vlaky, díky kterým je v době přepravní špičky zkrácen interval na 10 minut. Linka S7 je podle posledních statistik Ropidu třetí nejvytíženější v rámci Pražské integrované dopravy.

Výpadky byly už minulý týden kvůli závadám lokomotivy. Pondělní výpadky byly ale podstatně větší. Je to naprosto neúnosné,“ řekl mluvčí Ropidu Filip Drápal. Ve středu proto čeká Ropid jednání s Českými drahami, kde od dopravce chce slyšet, jaká opatření přijal. „Vynechané spoje nezaplatíme,“ dodal Drápal. Smlouva uzavřená bez soutěže neumožňuje ale zdaleka takové sankce, jaké si některé kraje vymínily v nových smlouvách po soutěžích či poptávkových řízeních. Dopady na cestující v pondělí byly ještě relativně menší než v jiné týdny kvůli tomu, že polovina Prahy má jarní prázdniny.

Problémy se tentokrát týkaly řídících vozů Bfhpvee řady 961, které jsou součástí soupravy lidově nazývané Syslograf. Souprava je ještě složená z revitalizovaný patrových vozů řady Bdmteeo a elektrické lokomotivy. Jde o doplněk CityElefantů, které jezdí až do Berouna, „syslografy“ jezdí většinou jen do Řevnic. „Bohužel došlo k souběhu několika poruch dveří právě na řídicích vozech a nepodařilo se za ně zajistit náhradu,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Trať z Prahy do Berouna patří v PID mezi nejproblematičtější, většinou kvůli technickým problémů samotné infrastruktury. SŽDC slibuje postupně opravu této trati.

Tagy České dráhy Pražská integrovaná doprava ropid S7 syslograf Top Trať 171 Trať 171 Praha - Beroun
206 komentářů