LOT 3a leaderboard

České aerolinie si půjčí od Travel Service boeing 737-800 pro lety do Moskvy

Spolupráce Českých aerolinií s jejich majoritním akcionářem dostane od zimního letového řádu další podobu. V průběhu listopadu začnou ČSA létat

Spolupráce Českých aerolinií s jejich majoritním akcionářem dostane od zimního letového řádu další podobu. V průběhu listopadu začnou ČSA létat na lince mezi Prahou a Moskvou s boeingem 737-800 namísto stávajícího airbusu A319.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému, kde je u všech tří letů ČSA denně mezi Prahou a Moskvou nově jako typ letadla právě boeing 737-800. Jako první na změnu upozornil server Routes Online. Kvůli mezivládním smlouvám, které regulují provoz na trase mezi Českem a Ruskem musely ČSA oznámit změnu typu letadla dopředu.

Nasazení boeingu znamená pro ČSA i značné navýšení kapacity: A319 má u ČSA 134 míst, 737-800 189 míst. ČSA si od Travel Service letadla půjčují už přes rok na linku z Prahy do Barcelony.

Budoucnost flotily ČSA je několik měsíců u kdysi státního dopravce velkým tématem. Zatím nejpravděpodobnější verzí, na kterou jako první upozornila MF Dnes, je postupné nahrazení stávající flotily airbusů právě boeingy. List se ale odvolává pouze na jediný neověřený dopis, který mělo údajně poslat vedení Travel Service pilotům ČSA. 

Přechod na boeingy záleží ale především na podpisu smluv na využítí Airbusů A319. Většině airbusů končí příští rok leasing a mohou se vrátit zpět majiteli, tedy leasingové společnosti. Do té doby chce ČSA rozšířit spolupráci s EuroWings a létat pro ně na linkách z Německa, jako tomu bylo loni a letos. Dosud je ale podepsaný jen měsíční kontrakt pro jedno letadlo na říjen. ČSA i Travel Service proto do uzavření všech smluv nechtějí zatím plány s flotilou komentovat.

Tagy České aerolinie ČSA Praha - Moskva Travel Service
15 komentářů