egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Zprávy

České aerolinie se vrací na Kavkaz, obnoví pravidelnou linku do Jerevanu

A319, foto: ČSA
A319, foto: ČSA

České aerolinie přidávají do letošního letního letového řádu další sezonní destinaci, od 8. června 2018 obnoví pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem. Linka bude zatím provozována pouze v hlavní letní sezoně do 7. září 2018. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Odlety z Prahy ČSA plánují dvakrát týdně, v úterý a v pátek večer, návrat z Jerevanu ve středu a v sobotu v brzkých ranních hodinách. Letenky na linku budou v prodeji od 29. března 2018. Ceny jednosměrných letenek začínají na 4555 korunách, zpátečních na 9261 koruně včetně letištních poplatků a tax.

Na linku bude společnost nasazovat letadla Airbus A319. Let z Prahy do Jerevanu potrvá téměř tři a tři čtvrtě hodiny, v opačném směru o 15 minut déle.

„Trhy ve východní Evropě i v zakavkazských republikách se vloni stabilizovaly a v mnoha aspektech vrátily na úroveň před krizí v roce 2014. Potvrzuje to rostoucí poptávka po letecké dopravě nejen z Ruska, ale i z Arménie do České republiky. Proto jsme se rozhodli vrátit se na arménský trh,“ uvedl Ján Tóth, ředitel ČSA pro obchod.

Linka je podle něj primárně určena pro cestující z Arménie do Prahy, kde navazuje na další pravidelné linky do/z Německa, Belgie, Francie či Skandinávie, kde žije početná arménská diaspora. „V posledních letech stoupá obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli, proto pevně věříme, že si linka najde oblibu i v České republice,“ dodal Tóth.

České aerolinie se na pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem vrací po téměř čtyřech letech. V minulosti jí provozovaly od června 2003 do října 2014, kdy byl provoz přerušen v důsledku krize v Rusku, propadu kurzu rublu i měn v okolních zemích a následného poklesu poptávky po letech do České republiky.

Letový řád Českých aerolinií na lince Praha – Jerevan:

Číslo letu

Od

Do

Dny

Odlet

Čas

Přílet

Čas

OK

930

08.06.18

07.09.18

.2..5..

PRG

21:55

EVN

03:35 (+1)

OK

931

09.06.18

08.09.18

..3..6.

EVN

04:25

PRG

6:20

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Slavomír Horák

Bohužel ČSA nebudou schopny s tímto tarifem a letovým řádem konkurovat, tak to je bohužel buď na zlevnění nebo na zrušení linky po jedné sezóně. Dvakrát týdně do oblasti létají Low-costy (přesněji Wizzair) nebo třeba Georgian Airways. Létám do této oblasti docela často (nejčastěji TBS, ale i EVN či GYD) a Kavkaz a konkrétně i EVN je již dost obsazený konkurencí (LOT, Austrian, UIA, případně i Georgian Airways nebo Aeroflot). Ti sice létají s přestupem, avšak rozdíly jsou často minimální (LOT, AUA, Georgian Airways) a ceny jsou o obvykle 1-2 tis. Kč levnější. Jiná věc jsou samozřejmě přestupní tarify (EVN-PRG-západní… Číst vice »

Lucy

Zajímalo by mne, jestlipak s tímto letem počítá letový řád TVS.

Jen tak

Lucy opet perli… jaky letovy rad TVs?

Lucy

Dobře, rozvedu. Ne televizní řád, či program, ale Travel Service monsieur.

Jen tak

Ja vim, ze tvs je travel service. Proto se ptam, jak s tim ten souvisi?

Aha… vlastne Lucy… co prispevek, to nesmysl – jak jste ukazala u clanku tykajici se kosic a izraele.

Lucy

Když se ptáte jak s tím souvisí, tak asi nevíte. Ale rozumím, ne každý do toho vidí tak jako já.

Doporučuji https://www.vestirna.com/koule/. Zde čerpám své odpovědi. Zkuste to.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast