Letecké společnosti Letectví Zprávy

České aerolinie se vrací na Kavkaz, obnoví pravidelnou linku do Jerevanu

A319, foto: ČSA
A319, foto: ČSA

České aerolinie přidávají do letošního letního letového řádu další sezonní destinaci, od 8. června 2018 obnoví pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem. Linka bude zatím provozována pouze v hlavní letní sezoně do 7. září 2018. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Odlety z Prahy ČSA plánují dvakrát týdně, v úterý a v pátek večer, návrat z Jerevanu ve středu a v sobotu v brzkých ranních hodinách. Letenky na linku budou v prodeji od 29. března 2018. Ceny jednosměrných letenek začínají na 4555 korunách, zpátečních na 9261 koruně včetně letištních poplatků a tax.

Na linku bude společnost nasazovat letadla Airbus A319. Let z Prahy do Jerevanu potrvá téměř tři a tři čtvrtě hodiny, v opačném směru o 15 minut déle.

„Trhy ve východní Evropě i v zakavkazských republikách se vloni stabilizovaly a v mnoha aspektech vrátily na úroveň před krizí v roce 2014. Potvrzuje to rostoucí poptávka po letecké dopravě nejen z Ruska, ale i z Arménie do České republiky. Proto jsme se rozhodli vrátit se na arménský trh,“ uvedl Ján Tóth, ředitel ČSA pro obchod.

Linka je podle něj primárně určena pro cestující z Arménie do Prahy, kde navazuje na další pravidelné linky do/z Německa, Belgie, Francie či Skandinávie, kde žije početná arménská diaspora. „V posledních letech stoupá obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli, proto pevně věříme, že si linka najde oblibu i v České republice,“ dodal Tóth.

České aerolinie se na pravidelnou linku mezi Prahou a Jerevanem vrací po téměř čtyřech letech. V minulosti jí provozovaly od června 2003 do října 2014, kdy byl provoz přerušen v důsledku krize v Rusku, propadu kurzu rublu i měn v okolních zemích a následného poklesu poptávky po letech do České republiky.

Letový řád Českých aerolinií na lince Praha – Jerevan:

Číslo letu

Od

Do

Dny

Odlet

Čas

Přílet

Čas

OK

930

08.06.18

07.09.18

.2..5..

PRG

21:55

EVN

03:35 (+1)

OK

931

09.06.18

08.09.18

..3..6.

EVN

04:25

PRG

6:20

6 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Bohužel ČSA nebudou schopny s tímto tarifem a letovým řádem konkurovat, tak to je bohužel buď na zlevnění nebo na zrušení linky po jedné sezóně. Dvakrát týdně do oblasti létají Low-costy (přesněji Wizzair) nebo třeba Georgian Airways. Létám do této oblasti docela často (nejčastěji TBS, ale i EVN či GYD) a Kavkaz a konkrétně i EVN je již dost obsazený konkurencí (LOT, Austrian, UIA, případně i Georgian Airways nebo Aeroflot). Ti sice létají s přestupem, avšak rozdíly jsou často minimální (LOT, AUA, Georgian Airways) a ceny jsou o obvykle 1-2 tis. Kč levnější. Jiná věc jsou samozřejmě přestupní tarify (EVN-PRG-západní Evropa bude určitě levnější než pouze EVN-PRG). To však není pro leteckou společnost příliš výhodné.
  Samozřejmě bych ČSA fandil, aby se na kavkazských trzích znovu etablovala (v minulosti létali do všech tří hlavních měst – Jerevan, Tbilisi i Baku), avšak trh je již hodně jiný než před cca 10 lety, kdy sem ČSA vstoupily poprvé.

 • Zajímalo by mne, jestlipak s tímto letem počítá letový řád TVS.

  • Dobře, rozvedu. Ne televizní řád, či program, ale Travel Service monsieur.

  • Ja vim, ze tvs je travel service. Proto se ptam, jak s tim ten souvisi?

   Aha… vlastne Lucy… co prispevek, to nesmysl – jak jste ukazala u clanku tykajici se kosic a izraele.

Newsletter

Partneři


Výběr editora