cargo

Cena roste. Oprava protektorátního mostu Šmejkalka na D1 vyjde na 1,4 miliardy

Most Šmejkalka se začal stavět v roce 1939, v provozu je od roku 1977. Pramen: Ceskedalnice.czMost Šmejkalka se začal stavět v roce 1939, v provozu je od roku 1977. Pramen: Ceskedalnice.cz

Oprava mostu Šmejkalka bude zřejmě vůbec nejnáročnější etapou modernizace D1 mezi Prahou a Brnem.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše příští týden tendr na modernizaci mostu Šmejkalka na dálnici D1. Jde o jediný dodnes využívaný most z první etapy výstavby dálnice ve 40. letech. Jeho záchrana přitom nebude žádná láce, předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 1,389 miliardy bez DPH. Deníku Zdopravy.cz to sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle dokumentace pro stavební povolení přitom měla být cena 773 milionu bez DPH. To byla podle ŘSD cenová úroveň roku 2017, nová cena podle investora odpovídá letošní cenové úrovni a zahrnuje i rezervu.

Most je navíc v horším stavu, než se čekalo. Desítky milionů proto spolkne ještě před zahájením hlavních prací. ŘSD tento týden vypsalo tendr na podepření mostu, předpokládaná hodnota prací je 49,3 milionu. Stejný tendr vypsali silničáři už loni, k podepření mělo dojít letos. Nakonec ale žádná smlouva uzavřena nebyla. „Tento fakt byl zapříčiněn tím, že tři účastníci výběrového řízení nedokázali doložit statický výpočet. Z důvodu možných víceprací, které by překročily o více než 30 % vysoutěženou zakázku, ŘSD účastníky výběrového řízení vyloučilo,“ uvedl Studecký. Provizorní podepření přitom poslouží i při samotné stavbě, která má být zahájena ve druhé polovině příštího roku.

Velký tendr bude vypsán formou Design & Build. „To znamená, že ŘSD poskytne zhotoviteli pozemky a stavební povolení s tím, že podrobné projektování je v kompetenci zhotovitele. Zhotovitel může plně využít své know-how a optimalizovat postup výstavby dle jemu dostupných technologií tak, aby minimalizoval dopad stavby na veřejný provoz. Jedním z hodnotících kritérií v rámci výběrového řízení na zhotovitele bude právě i doba výstavby, tedy i omezení provozu na dálnici,“ říká Studecký.

Most na D1 přes údolí Šmejkalky. Pramen: www.ceskedalnice.cz

Most na D1 přes údolí Šmejkalky.
Pramen: www.ceskedalnice.cz

Podmínkou ŘSD bude vedení dopravy v režimu 2+2 jízdní pruhy po celou dobu stavby. Pro zajištění tohoto režimu bude nutné postavit mostní provizorium, a to vpravo od stávající D1 (ve směru Praha – Brno). Oprava bude zřejmě vůbec nejnáročnější etapou modernizace D1 mezi Prahou a Brnem, ačkoliv oficiálně byla z modernizační akce vyjmuta (leží na úseku Mirošovice – Hvězdonice). Termínově totiž kvůli řadě odkladů daleko přesahuje oficiální ukončení modernizace letos v říjnu.

Při opravě budou zachovány oblouky spodní stavby, které diagnostický průzkum vyhodnotil jako vyhovující pro další využití. Projdou sanací. Nosná konstrukce bude naopak kompletně vyměněna. Po opravě bude provozována v režimu 2+2, provoz bude ale možné bez větších dodatečných úprav rozšířit i na režim 3+3.

Údolí potoka Šmejkalka, přes které se dálniční most klene, proslavil Josef Lada v pohádkových příbězích Bubáci a hastrmani. Na Šmejkalce strašil Mulisák. Lada pocházel z nedalekých Hrusic.

Tagy D1 most Šmejkalka ŘSD seznam
44 komentářů