egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Cena obchvatu Doudleb na I/11 v tendru klesla o více než čtvrtinu, za zakázkou míří Strabag s Madosem

Silnice I/11 v Doudlebech nad Orlicí. Foto: mojebillboardy.cz
Silnice I/11 v Doudlebech nad Orlicí. Foto: mojebillboardy.cz
Obchvat vyvede tranzitní dopravu z obce. Další města na trase na obchvat stále čekají.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) míří k uzavření tendru na stavbu tříkilometrového obchvatu Doudleb nad Orlicí na silnicí I/11. Ten by měl řidičům mírně ulehčit cestu po vytíženém tahu. ŘSD obdrželo pět nabídek, s cenově nejvýhodnější přišlo sdružení firem Strabag a Mados. Oznámil to na twitteru šéf ŘSD Radek Mátl.

Nejlevnější sdružení je ochotno stavbu uskutečnit za 147,8 milionu korun bez DPH, když předpokládaná cena při vypsání soutěže činila 205 milionů. Stavba už má stavební povolení, začne se ale nejspíš až příští rok na jaře. Aktuálně běží soutěž na archeologický průzkum. Hotovo by mělo být v roce 2023. Pokračuje tak trend posledních měsíců, kdy ceny nových silnic a dálnic v soutěžích klesají.

Doudleby nad Orlicí - obchvat. Pramen: ŘSD
Doudleby nad Orlicí – obchvat. Pramen: ŘSD

 

„Stávající trasa silnice I/11 prochází intravilánem obce Doudleby nad Orlicí s prudkým stoupáním a klesáním, nepřehlednými křižovatkami a mnoha vjezdy do objektů. Stavba přeložky silnice I/11 Doudleby nad Orlicí – obchvat řeší především tuto nevyhovující dopravní situaci uvnitř obce a převádí tranzitní dopravu mimo její území,“ uvádí ŘSD důvody pro stavbu obchvatu.

Na důležité spojnici východních Čech a severní Moravy je „dopravních závad“ v podobě nevyhovujícího průchodu silnice obcí více. Řešením jsou podle ŘSD obchvaty. Z těch se už mohou těšit například Třebechovice, Týniště nad Orlicí a Vamberk. Naopak obchvaty Žamberka nebo Častolovic jsou už dlouhá léta v nedohlednu. V případě Častolovic ŘSD nedávno přepracovalo mírně své plány.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LKB

Kdyz se divam na pripravovanou trasu obchvatu, rikam si, ze ta silnice uz tam desitky let mohla byt – ta trasa je proste logicka a optimalizovana, proste wow :-).

Jan Šlezingr

Vida, stačí vybrat lokálního dodavatele a hned se ušetří fůra peněz….

bkv

Strabag jako lokální dodavatel?

Jan Šlezingr

MADOS jako lokální dodavatel.

Jan Hojsák

Jsem rád, že se do Východních Čech za posledních cca deset let pumpují peníze na infrastrukturu obecně ze státního rozpočtu. Vždyť to tu jinak vypadalo hůř než na Vysočině. Bez urážky, samozřejmě. 😀

Jiří Kocurek

Když ony ty silnice I. třídy zhusta kopírují staré vozové cesty z doby Rakouského mocnářství, před vynálezem parního stroje a dost možná i z doby starší.

Jan Šlezingr

Ony je nekopírují, ony to jsou právě ty „císařské silnice“. Zrovna na I/11 v okolí Žamberka je po vrstvičkou obalovačky i původní žulová dlažba….

Railfort

Na I/11 v této oblasti jsou místa, která si doslova říkají o stoupací pruhy. Nestálo by za to se nad nimi zamyslet?

kik

To myslíte kde? Hodilo by se ve stoupání od přejezdu ke Kostelci, to ano, ale další bych viděl až za Vamberkem v lese a tam na to není místo.

Railfort

Myslím samozřejmě širší oblast. Na obě strany z Rybné, od Helvíkovic a Váš nápad také není od věci.