cargo

ČD zavádí včasnou jízdenku do Švýcarska i přes den. Děti do 15 let za 164 Kč

Railjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBBRailjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBB

České dráhy začaly poprvé nabízet svoji Včasnou jízdenku i pro cesty do Švýcarska přes den. Jednosměrné jízdenky jsou sice v

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

To je vážně problém, prohledat si dostupná spojení s cenami na eshopu… U letenek to tak všichni dělají, proč je to tedy divné u vlaku? Zvlášť v dnešní době.

Garry

Jenže zásadní věc pro prodej ultralevnych jízdenek musíte bejt trochu bádač.Akdo o tom ví?Je to jak s levnejma zajezdama.Jsou ale musíte vědět kde.A co zazákazník co vi prd?platí!!#!##

Michal

Tak vždy platilo, že „voják se stará, voják má“. Dneska na internetu hledají všichni každou pitomost, tak nechápu proč se nepodívat i na jízdenky do Švajcu.

Letenky nebo itinerář pro auto by tam asi všichni hledali taky, nebo víte, kde mají aerolinky Swiss v Praze kancelář?

Lubos

není to zas tak složité najít levnou jízdenku na vlak do Švýcarska, stačí např. navštívit eshop německých drah, tipy jak koupit jízdenky levně do Curychu, Bazileje, Bernu nebo Ženevy https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-svycarska-cena-spojeni/ a děcka do 14.99 let jsou vždycky zadarmo. Když kupujete spotřební zboží, taky děláte průzkum po eshopech. 🙂

Garry

A když frčite nočním vlakem.Dáte za včasnou asi cca 1200 s lůžkem k tomu 2x dítě cca 330.-a dvě lůžka cca 640. A chrupete za 2200.-všichni.Myslim že autobus to nenabídne.Ale abych jen nechválil!Jízdné NRT je brutální a nesmyslné.za ty ceny je lepší jet autem.

LUcie

Garry, a jak je to, když máte 2 dospělé a 2 děti, a ta spací mkupé jsou třílužková? jak se toto řeší? Děkuju

Joža

Vídeň – Curych, včasná jízdenka přes ÖBB za cca 1000 Kč a děti do 15 let zdarma. Rovněž při cestě z ČR do Rakouska přes ÖBB jsou děti do 15 let zdarma….

Garry

Jedete li sám.Nejezdete vlakem!.Ale pokud jedete s dětmi je to za hubičku.když má někdo 2 a víc dětí.Tak je to zadarmo.

Milan

Už vidím tu řadu zájemců, kteří pojedou za tyto ceny vlakem, když busem, který jede dokonce kratší dobu, je cena jízdenky pod 800Kč a letecky kolem 1400Kč.

W.

Úplně nejlevněji a hodně rychle z ČR je to vlakem takto:
Cheb – Basel Bad (nikoliv Basel!) – VJE ČD za 496 Kč + dítě zdarma
Basel Bad – Basel a dále CH jakékoliv návazné jízdenky např. IR, Swisspass, Tagesticket SBB apod. + dítě za 16/30 CHF/den (2 a více dnů).

Milan

Pro běžné cestující to je ovšem postup neúnosně složitý. Běžný cestující očekává, že v eshopu čd zadá datum, počátek a cíl cesty a dostane nabídku za rozumnou cenu, tj. odpovídající konkurenčním způsobům dopravy s ohledem na rychlost a komfort.

Pavel Novák

Milane, ohledně cen jízdenek do zahraničí se opakujete jako ohraná deska, nudááá, zkuste něco jiného !

Filip Chocholatý

Podle mě zrovna ty děti mohly za tuto cenu cestovat i před nějakou akční jízdenkou. Jedná se jednoduše o vnitrostatní tarif do přeshraničního bodu. Potom cestujou zadarmo pokud jedou s. dospělou osobou.

Garry

Do Rakous je dítě pouze k včasné jizdence.Má li cestující klasickou jizdenku ,platí půlku.Do němec je doprovázené dítě vzdy zdarma.A ve Švýcarsku existuje průkaz pro dítě vydávaný pouze u SBB.Když doložíte jakýkoliv doklad(jizdenku,interrail,fip,apod)jede dítě zdarma.Ale stojí cca 30CHF.Což je pro kolenovrty hodně peněz.😁

Filip Chocholatý

Garry máte pravdu, myslel jsem, že je to jak v Německu, ale máte pravdu. Zde to i je: http://www.oebb.at/de/angebote-ermaessigungen/sparschiene-oesterreich

Filip Chocholatý

Jinak nyní jsem u SBB dohledal, že Kinder-Tageskarte stojí 16 franků do 2. třídy. Viz: https://www.sbb.ch/de/abos-billette/billette-schweiz/kinder.html. Ale beru zpět, na cenu zmíněnou v článku byste se takhle tedy nedostali.