ČD prohloubí spolupráci s youtubery, nechaly si registrovat i speciální značku

Youtuberského vlak. Foto: České dráhyYoutuberského vlak. Foto: České dráhy

České dráhy chtějí přilákat do vlaků mladší zákazníky oslovením přes youtubery. Ve spolupráci se čtyřmi z nich spouští nové speciální

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
BoH

Tak toto ČD hodně nezvládly. Na mladé samozřejmě cílit mohou (měly by), nicméně skutečně nevím, k čemu přesně jim bude cílit na věkovou kategorii 10 – 18 let. Chápal bych, kdyby chtěli přebrat cestující „cool“ žlutému cirkusu, tedy studenty 18 – 30 let, ale k tomu jim rozhodně tito blbečkové nepomohou.

petr.r

dobře dělají, ale jen pro někoho, co nám ostatním cestujícím jsou videa kde jezdí railjet, když u nás nejezdí? a ještě nevím jestli tam není ten mikejepan . ČD musejí na rovinu napsat, kolik nás to stojí.

Martin

Nás? Ony nemají svůj komerční zisk z komerčních aktivit? 🙂

petr.r

ted jste mně dostal, já jsem myslel, že české dráhy jsou placeny z našich daní. Ty jejich komerční aktivity nezaplatí náměstky natož ředitele.

Vašek

petr.r v tom, že ČD dotujeme z daní má jasno už dlouho a nic jej nezvyklá :-). Už jednou jsme mu vysvětloval, že ČD jsou akciová společnost, kterou stát nedotuje (naštěstí).
petr.r totiž bere za dotace z našich daní objednávku základní dopravní obslužnosti od krajů, což je úsměvné :-).

O jiných formách „dotací“ (jako platby za majetek ČD od SŽDC atd.) se nemá cenu bavit, neb sice víme jak to takhle blbě vzniklo, ale do pozadí tohoto vzniku nevidíme.

Vašek

pardon, nezviklá…

petr.r

a ty kraje vozí peníze z ameriky?

Aleš P.

I dráhy potřebují propagaci. A to, že umí využít aktuální vlnu youtuberů je jedině plus. Klobouk dolů.

BoH

petr.r: ČD dostanou to, co obsahuje smlouva mezi státem/kraji a jimi. Nic víc, nic míň. ČD pak musí tyto peníze využít tak, aby zvedli počty cestujících a tedy dosáhli zisku (protože platba od státu by měla pokrýt náklady, ale neměla by generovat zisky). A je tedy na ČD, aby zhodnotili, jakým způsobem budou toho zisku generovat. A toto je jeden ze způsobů. A nemusí se jim to povést. A pak to tedy buď skutečně zacáluje stát v dalším období (protože se díky této ztrátě zvýší náklady do dopravu) nebo se na ně vyprdne a (například kvalitně postaveným výběrovým řízením) ČD… Číst vice »